nautit eniten ja miksi ?
Mistä vuodenajasta
Anonyymi-ap
23429
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Syksy.
Illat pimenee, eikä ole enää liian kuuma. Varmaan opiskeluajoista jäi päälle suunnitteluvimma syksyille: rupean aina suunnittelemaan talvelle kaikenlaisia uusia harrastusprojekteja. Syksy saa minussa suunnittelijan esiin.
Voi,
Tätä synkkää säätä,
talvisää,
myrkkysää,
huonosää,
märkää kylvää,
kylmää vettä viileää.
Sataa, sataa,
aina, aina vaan.
Poutasäätä odotellen.
https://youtu.be/Y2UCWxKTqo8?si=8jxTHSAdGlIODlbp
Syksy,värit kohillaan,pimeää muttei kylmä,arki alkaa,saa luonnon herkkuja.
Kesästä, syksykin on ihan kiva väreineen.
Laitoin syksyn äsken mut kyllä talvikin pohjoisessa on kiva tai oli ennenvanhaan kunnon pakkasilla.Kaupallinen Joulu on pilannut fiilikset myös talvesta.Inhoan jouluvaloja paikkakunnilla missä voisi nauttia luonnon omista spektaakkeleista ihan portailla seissen.
Vihaan myös liiallisuuksiin laitettuja katuvaloja ja pihoissa olevia valoja...Huom.kaupungeissa missä on muutenkin ankea ympäristö jouluvalot ja muut valot on ihan jees.
Kesä ehdottomasti. Lämmintä, aurinkoista, kaunis luonto. Ihmiset liikkeellä, voi viettää aikaa ulkona ja käyttää kauniita vaatteita.
kevät ennen itikoita ja syksy jälkeen itikoiden
Kaikki lukuuottamatta marraskuuta ja osaa pitkää talvea on hyviä omalla tavallaan.
Pilvetön taivas, aurinko +35. .
Mikä sen parempaa.
En voi sietää.
Kaikki oikeastaan ihan ok tiettyyn pisteeseen saakka. Oma suosikkini on jollain tapaa kevät koska silloin odottaa kesää ja mielikin piristyy.
Talvi on paras. Paljon lunta ja sopivasti pakkasta. Laskettelu, hullu varmaan olen.
Pohjolan kevät:
https://youtu.be/ckkScpG0Np4?si=oGLkwmc-IJ_BdUAn
Syksy on paras. Se viileys kuuman kesän jälkeen on virkistävää.
Ylipäätään tärkeintä että on vuodenajat. Kaikki on kivoja pari kuukautta ja sitten voisikin jo vaihtua.
Syksy ja talvi.🧡
Tykkään raikkaista ilmoista ja ei ole liian kuuma. Nukkuukin paremmin. Olen energisempi syksyllä ja talvella. Kevään ja kesän tuoma valoisuus saa minussa aikaan masennusta jostain kumman syystä.
Varmaan tästä jäisestä loskpaska-vuodenajasta. Tässä on vielä se ihana kevään odotus, jossa kaikki kuitenkin menee v*tuiksi.
Kaikissa vuodenajoista on hyvää mutta juuri kun ehtii tottua alkaa jo vaihtua seuraavaksi. Jos aina olisi sama niin olisi yksi muuttuva pala vähemmän. Kravun ja kauriin kääntöpiirin välissä tekisi vain sade vaihtelun.
Olet täydellinen vastakohtani. Minä kaipaan muutosta ja sinä välttelet sitä. Sivukommenttina tähän vaan.
Naisesta nauttisuin keväällä
Sä wr ole mies
Kaikki omalla tavalla kivoja. Marraskuu ja helmi et maaliskuu vaikeimpia.
Loppukevät ja alkusyksy. Molemmat ovat hyvin kauniita vuodenaikoja. On lämmintä muuttei kuitenkaan lìan kuuma.
🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒
🍒 Kuumat tytöt odottavat sinua -> https://us4.fun/kissgirl?18285584
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞