Vihreät aikoo laillistaa kannabiksen viljelyn,valmistuksen ja käytön siis he ovat huumemyönteinen puolue joo sallitaan mutta missähän mitassa,omaan käyttöön vaiko laajemminkin käytettäväksi? mutta mulle asia on selvä'' mä en kamaveikoista diggaa jokin vaan klikkaa''näin sanoi Raptorikin aikoinaan.
VIHREÄT HUUMEPUOLUE!!!
Anonyymi-ap
9236
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
''Mä en kamaveikoista diggaa en mä tiedä jokin vaan klikkaa.''meni se laini kokonaisuudessaan.
Sallivat myynninkin joten tästä kannabiksen näin laajamittaisesta ja monimuotoisesta sallimisesta johtuen minä laadinkin tässä eräänlaisen mainoslauseen Vihreät=kannabiksen puolesta.Kohta heidän kannattajansa ja äänestäjänsä ovat kannabispöllyssä eli siitä vaan pössyttelemään cannabis sativa-kasvi sopisi puolueen tunnukseksi.
Jos kannabis laillistettaisiin, ei muuttaisi muuta kuin sen, että pössyttelijät hankkisivat kannabiksensa laillisista myymälöistä, eivät pimeiltä markkinoilta.
Poliisitkin pääsisivät oikeisiin töihin, kun heidän ei tarvitsisi puuttua joka ainoan pössäyttelijän touhuihin.
Poliisi ei taida juurikaan puuttua huumeiden käyttöön enää vuosiin, ainakin Pk seudulla myyntikin on paikoin vapaata, mediassa sai kovat säälipisteet hörhöpoika 16 v kun "joutui" ampumaan 19v irakilaista diileriä joka myikin karkkia subutexinä ,poika oli varannut taskurahoistaa 2300 e subunjen ostoon nyt meni hatkamatka selvinpäin vtu.si onnekseen traumatioitunut huumekauppias (karkki) käytti kaupassa luotiliiviä. Mediat kertoo miksi väki ryntäilee Emmma gaalassa siellä vedellään piriä ja kokkeli ilmanko ovat niin iloisia, kokkolin maahantuonti on melkoisen kovan kansainvälisen rikollisuuden puuhaa mutta Emma gaalassa vapaata...Mahtaako kukaan uskoa jotta toimittajat käyttää huumeita ehkä myös politikot jopa Ylessä voisi olla huumetta ?
mustuaiset laajana tulevaisuuteen
Niin, olisihan se hirveää jos suomen päihdepolitiikka pääsisi samalle vuosisadalle kuin muu maailma!
Onhan se lähestynyt jo melkoisesti, kyllä suomessa voi hörhöjä nähdä jo melko pienillä paikkakunnilla melkein useinmin ammuskeluissa ollaan huumeissa kuin kännissä , liikenteessä kiireiset on useinmiten pirissä tai kokkelissa eikä tuota taideta edes testailla. Jenkeissä vapauttavat jossain narkkaamisen tuli hiljan ohjemalmaa Zompie kaupungista paskatavat kadulle meilläkin jo kyllä saavutamme maailman .
Vihreitä ja vasureita ei koskaan hallitukseen. He olivat 4 v. uotta vallan kahvassa ja nyt Suomi rypee velassa,kun nämä vihervasurit pilasivat koko maan tuhlaten omat- ja velkarahat. He ovat pahimpia säkättäjiä joit ei koskaan ole ennen ollut. Hävetkääs!
Huumeita ja homostelua, sillähän tätä yhteiskuntaa parannetaan.