Kalevalanpäivän tietopläjäys!

🇫🇮😢😡 Sipulikyyneleet ovat erilaisia, kuin itkun kyyneleet. Jälkimmäisissä on enemmän proteiineja. Tutkimusten mukaan naisten kyyneleet vähentävät miesten agressioita. Tätä on tutkittu mittaamalla miesten aivoissa agression kohdalla tapahtuvia muutoksia. Myös tietokonepeleillä on tutkittu asiaa. Niissä on ollut kohta, jossa voi jotakin tekemistä kostaa.

Pitäisiköhän naisten kyyneleitä kerätä ja lähettää eräille maailman johtajille?

Hyvää keskiviikkoa

10

217

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      ” Tutkimusten mukaan naisten kyyneleet vähentävät miesten agressioita” Dude you so messed up

      • Anonyymi

        Hush little baby don’t you cry mommys gonna buy you a mocking bird, little lady everythings gonna be all right. Fits like🤘


      • What? Tuo oli YLEn aamutv:ssä. Mielenkiintoista tietoa. Niinkuin sekin että sammakosta on löydetty sieni, joka kasvaas iholla. Siinä on varsi ja lakki niinkuin maassa kasvavissakin sienissä. Sitten murkkuja kiusaa sieni, jonka itiöitä menee murkkuun. Se ottaa murkun lihakset valtaansa ja pakottaa murkun kävelemään pesän ulkopuolelle ja asettumaan lehdelle, johon sitten kasvaa se sienen ulkoinen osa. Murkku mahtaa kävellessään ihmetellä mitä raajat tekevät kun liikkuvat itsekseen ilman aivojen käskyjä. Tämä sienijuttukin siis tuli aamutv:stä.


      • Anonyymi
        lounas.ajatus kirjoitti:

        What? Tuo oli YLEn aamutv:ssä. Mielenkiintoista tietoa. Niinkuin sekin että sammakosta on löydetty sieni, joka kasvaas iholla. Siinä on varsi ja lakki niinkuin maassa kasvavissakin sienissä. Sitten murkkuja kiusaa sieni, jonka itiöitä menee murkkuun. Se ottaa murkun lihakset valtaansa ja pakottaa murkun kävelemään pesän ulkopuolelle ja asettumaan lehdelle, johon sitten kasvaa se sienen ulkoinen osa. Murkku mahtaa kävellessään ihmetellä mitä raajat tekevät kun liikkuvat itsekseen ilman aivojen käskyjä. Tämä sienijuttukin siis tuli aamutv:stä.

        And i cry, my god do i cry, i cry all the time for revolution eiku mitä


    • Anonyymi

      Aikansa,,murkku,,ihmettelee,,sit alkaa ,,zombie apocalypse,,pikkuinen napoleon,,syndrooma,,tai jotain,,Nojoo samat,,uutiset kans,,huomannut,,

      • Muurahaiskuvaus oli kuin jostakin alien elokuvasta! Hui! Toivottavasti ihmisille ei tule tuollaisia sieniä.


    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Jenkkilässä lähes kaikkiin halpisruokiin on sekoittu piilosokereita, eipä tarvitse ihmetellä miksi maailman ylipainoisin kansa.


      • Jos nyt jotakin edullista pitää syödä, niin kannattaa valita kaurapuuro. Kauraryyneissä on yllättävän paljon proteiiniakin. Noi aamiaismurot on turhaa sokeri-rasvahöttöä.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Jenkkilässä lähes kaikkiin halpisruokiin on sekoittu piilosokereita, eipä tarvitse ihmetellä miksi maailman ylipainoisin kansa.

        Onneksi nykyään on tuoteselosteet, mistä voi lukea mitä kaikkea tuotteisiin on sotkettu. Eikä tarvi edes lukea, kun silmämääräisesti näkee tuoteselosteen pituudesta että tuote on epäterveellinen.

        Ihmettelen, kun ei meillä esim steviaa käytetä enemmän kuin jotakin keinomakeutusainetta niinkuin aspartaamia. Aspartaami on kielletty jenkeissä, mutta täällä sitä on melkein kaikissa sokerittomissa juomissa.


    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      179
      1339
    2. Tunnustuksia

      Haluatko tunnustaa jotain, mitä on sydämelläsi?
      Ikävä
      85
      1246
    3. Mitä kysyisit

      Mihin haluaisit vastauksen häneltä eli mitä kysyisit?
      Ikävä
      96
      977
    4. Sä et vaan töllö tajua että rakastuin

      Mikä stana siinä on niin vaikea ymmärtää?! Täh
      Ikävä
      48
      833
    5. Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa

      ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su
      Ikävä
      40
      733
    6. Haluatko, että kierrän sinut kauempaa

      Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.
      Ikävä
      83
      609
    7. Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni

      mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä
      Ikävä
      30
      538
    8. Mikä on vahvuutesi palstalla?

      Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr
      Sinkut
      111
      520
    9. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

      En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
      Ikävä
      44
      498
    10. Tunnetta ja sinua on vaikea kuvailla

      Paremmin se varmaan aukeaa muulla tavalla. Olen merellä, jossa kovin usein puhkeaa rajuilma ja huomaan taistelevani hu
      Ikävä
      33
      475
    Aihe