ja jonkinlainen seesteisyyden/välinpitämättömyyden muiden ihmisten mielipiteitä kohtaan jo nuorena. Olisi ollut huomattavasti helpompi elämä.
Olisinpa saavuttanut tämän henkisen heräämisen
Anonyymi-ap
10279
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Euforia tulee joko urheiltua tai arkipäiväisemmin kivun loputtua. Jos oikein kova kipu kokee äkillisen laantumisen se vastaa periaatteessa kuoleman kokemista. Jotain "irtaantuu". Se on äärimmäisen helpottavaa.
Toisinsanoen älä usko yleistä mielipidettä, koska se on yksiulotteinen. Yksiulotteisuudella luodaan massalle ainoastaan tarve kehittyä eteenpäin. Jos yrität siitä opetella moraalisääntöjä olet pahasti hakoteillä.
Mulla on ollut toi nuoresta asti. Mutta mun älykkyysosamääräkin on 133. Toisaalta pitää osata myös kuunnella ja kommunikoida takaisin, jos tarve. Suurin osa ihmisistä vain on aika tyhmiä. Sitä vain nyökyttelee päätään.
《:O》??
Juuri näin...
Hyvä havainto sulla ja elämä mullistuu.
Tuntuu merkityksellisemmältä ja oikeammalta kuin mikään muu mitä elämässäsi olet aikaisemmin tehnyt. Opit iloitsemaan ja nauttimaan elämästä uudella tavalla.
Tulit vain kyyniseksi.
Kyyn seksi, Ouroboro tuttu symboli? Oravanpyörä->saman jatkumon toistoa.
Tää juttu on sellainen että se on joko alusta asti, ei sitä opita. Muu on kyynisyyttä.
Höpö höpö, en suostu kyynistymään. Mutta olen opetellut välittämään itsestäni. Pärjään silloinkin, vaikka koko maailma hylkäisi.