Paskakattila tulessa

Taavi palo tana. Sinne meni koko elämä ja velkaakin vielä 30t€ jäljellä.
12294
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Politbyroon vakuutus miyä helkama tarjoaa ei sitten koske tulipaloja.

Äänestä

Oma moka jos et ottanut täyskaskoa.

Äänestä

ruosteinen tojo ei edes palanut vaikka yritti ruostunut cortteen erikois pelti vaan hiiltyi ja savusi. Kele tana ttu velkaakin 40tonnia jäi.tana kele.

Äänestä
  • Eikö skodatrolli keksinyt parempaa?
    Meneekö ihon alle se tosiasia, että skeida on vain täyttä paskaa?

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Eikö skodatrolli keksinyt parempaa?
    Meneekö ihon alle se tosiasia, että skeida on vain täyttä paskaa?

    Mitä mieltä olet avauksesta, ihanko täysillä valoilla kulkevan Toyotan omapojan tuotosta vai?

    Äänestä

Onneksi minun Skodillac ei palanut - Ihmettelin helvetillistä polttoaineen kulutusta ja tarkastelin konetilaa. Siellä polttoaine valui suoraan pakosarjanpäälle ja tulvi DSG laatikkoon - Komeasti olisi Skodillac palanut ellen olisi huomannut. Nyt Skodillac on ollut korjaamolla jo 6kk.

Äänestä

Onneksi velka autossa on pakollinen kaskovakuutus, tyhmä avaus taidottomalta.

Äänestä
  • Tuossahan alussa jo sanottiin, ettei politbyroon kasko kata tulipaloa. Lue ensin.

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Tuossahan alussa jo sanottiin, ettei politbyroon kasko kata tulipaloa. Lue ensin.

    Voi sinua lasta, olet taas niin nolo.

    Äänestä

Lapset, menkää kouluun oppimaan näitä elämisen perustaitoja ja autoiluun, velkaan ja vakuutuksiin liittyviä asioita, niin ette kirjoittelisi näin paljon tyhmyyksiä jotka paljastaa ikänne ja lahjattomuutenne.

Äänestä
  • Kannattaisi sinunkin mennä aikuiskoulutukseen.
    Ehkä saisit rahaa ostaa oikea auto.

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Kannattaisi sinunkin mennä aikuiskoulutukseen.
    Ehkä saisit rahaa ostaa oikea auto.

    Ajan premium merkillä, joka on uudehko. Harmittaako?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Taavi palo tana. Sinne meni koko elämä ja velkaakin vielä 30t€ jäljellä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu