Myös pyhäntäläiset joutuvat ajamaan Oulaskankaalle.
Yle .fi mukaan Oulun eteläpuolen kuntiin on jo vuosia ollut vaikea saada lääkäreitä.
Päivystystä supistetaan Haapaveden tk, ssa
19
606
Vastaukset 19
- Anonyymi
Onpa matkaa meillä pyhäntäläisillä 100 km, ylikin Tavastkengältä ja Ahokylältä. Lähdetäänkö Kajaaniin vai Iisalmeen akuuttiin?
- Anonyymi
Kysykää Saarikolta , miksi se valehteli.
- Anonyymi
Tottakai kajaaniin tai salmeen
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tottakai kajaaniin tai salmeen
Haapavedeltä Ouluun 120 ja jotain. Sekin päivä koittaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kysykää Saarikolta , miksi se valehteli.
Purra vei rahat
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Purra vei rahat
Ei niitä antanu saarikko kepukaa.....oli tietona jo sotevaalien aikaan ettei raha riitä!!!
- Anonyymi
” Tämän hetken suomalainen perhe odottaa hyviä terveyspalveluita, hyviä liikuntapalveluja, monipuolisia koulutusmahdollisuuksia (lukio, ammatillinen koulutus, ammattikorkeakoulu, yliopisto), uimahallia, jäähallia, hyviä ostosmahdollisuuksia, teatteria, kahviloita, ravintoloita, tapahtumia, toimintaa jne.”
Sievissä nähdään näin- Anonyymi
Vaikka ois nuo kaikki, kukaan ei muuta Sieviin.
Tyhjiä liikuntahalleja on joka kepukylä täynnä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vaikka ois nuo kaikki, kukaan ei muuta Sieviin.
Tyhjiä liikuntahalleja on joka kepukylä täynnä.Mihinkäs persut sitten muuttaa?
- Anonyymi
Ei Oulaisten tk ole Oulaskangas
- Anonyymi
Jaa. Missäs se on?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jaa. Missäs se on?
Ovat eri firmaa mutta molemmat kylläkin Oulaisissa.
- Anonyymi
Mikähän siinä on, kun ainoa kunta jossa homma toimii on Nivala? Siellä vähiten pulaa lääkäreistä. Enkä ole Nivalalainen.
- Anonyymi
Kyllä tiietään miksi Nivala pärjää aina .
Eikö sitä oo vieläkää kaikki hoksannu? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä tiietään miksi Nivala pärjää aina .
Eikö sitä oo vieläkää kaikki hoksannu?Pystyy näkyy kuolevan sekin kyläpahanen, lääkärin aikaa joutuu odottamaan kuukausia, kohta varmaan vuosia.
- Anonyymi
Päivystys on poissa lyhyesti vain sanovat piirin hallinnossa mikä on hyvä!
- Anonyymi
Mitä palveluita säilytetään?
- Anonyymi
🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒
😋 Kuumat tytöt odottavat sinua -> https://us4.fun/kissgirl?18291256
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.134732Kysymys
Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois197690Töysä otsikoissa
Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!24632Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su45627Metsamanin muru kissa kuollut
Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars99614- 61609
- 42544
Mistäkö haaveilen
Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä29521Kuinka hyvin kestäisit?
Oletko miettinyt, että mitä jos olisit pyöreä pullukka ja vielä ruma niin kestäisitkö vai masentuisitko?102520Tapailtaisko nainen
Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä59515