Surullista jos molemmat oli kiinnostunut

Mutta kaikki päättyi kyvyttömyyteen kommunikoida suoraan. Mitä enemmän aikaa kuluu sitä enemmän alkaa muut miehet kiinnostaa, koska toivon elämänkumppanin vierelle
30704
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 30

Vanhimmat

Sitten ei varmaan auta sinua muu kuin kommunikoida sille toiseölle suoraamn eikä palstalle

Äänestä

Tuossa tilanteessa täytyy katsoa peiliin eikä vierittää syytä toisen niskaan.

Äänestä
  • En poissulkenut omaa vastuuta. Se kyvyttömyys on molemmilla

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    En poissulkenut omaa vastuuta. Se kyvyttömyys on molemmilla

    Sulla se on vaan.

    Äänestä

Selvä. Mutta et voi väkisin niistä muista tykätä niin kuin minusta.

Äänestä
  • On sulla hyvä itseluottamus. Se on hyvä. En voikaan, mutta jos sinä et halua, en halua yksinkään jäädä. Kaipaan miestä.

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    On sulla hyvä itseluottamus. Se on hyvä. En voikaan, mutta jos sinä et halua, en halua yksinkään jäädä. Kaipaan miestä.

    Ja minä haluan hänet naisen. Ihanan naisen.

    Äänestä

Minulla olisi rouvan paikka vapaana.

Äänestä
  • Mieluummin kuningattaren paikkaa havittelen😶

    Äänestä

Jep. Harmittaa. Olis voinu olla mun

Äänestä

Ei minulta tämä aloitus, rakkaalle tiedoksi 💗

Äänestä

Tiedän heti aloituksesta, että ei ollut Sinulta

Äänestä
  • Ei ollutkaan. :)

    Äänestä

Olen ujo surkimus. Anteeksi nainen. Älä ole surullinen siksi että olen yksin maailmassa. Usein on paha olla mutta selviän kyllä kaikesta. Tai poistunhan täältä joskus. Hyvästi sitten jos olet päättänyt unohtaa.

Äänestä

Tässä muutamassa vuodessa on syntynyt yhteys jonka vaistoaa/tietää. Sitä tunnetta on vaikea ymmärtää... Mutta se vain on

Äänestä
  • Sama fiilis minulla...

    Äänestä

Kasataanko ne lego palikat molempien laatikoista yhteen ja katsotaan mitä niistä syntyisi ?

Äänestä
  • Sitä ei tiedä mitenkään muuten kuin kokeilemalla.

    Äänestä

Tämäkin naisena esiintyminen on aika monotoninen virsi, mutta saahan näihin virkkoa, esim minun tavoin

Äänestä

Minä en jaksa tuomita itseäni enää kommunikointikvyttömyyydestäni, mikä tosin on lievästi sanoen noloa, enkä häntäkään yhtään mistään. Kaikki on ihan hyvin. Kunhan hänelläkin vain olisi.

Äänestä
  • Ei se ole tuomitsemista vaan tosi asioiden toteamista. Omaa toimintaa voi aina kehittää ja kehittyä. Puhun itsestäni.

    Äänestä

  • Anonyymi00017 kirjoitti:

    Ei se ole tuomitsemista vaan tosi asioiden toteamista. Omaa toimintaa voi aina kehittää ja kehittyä. Puhun itsestäni.

    Niin mutta miten.

    Äänestä

  • Anonyymi00021 kirjoitti:

    Niin mutta miten.

    Opetella kertomaan tunteistaan ja toiveista.

    Äänestä

Ihmisillä on jokaisella omat tarpeensa ja tapansa toimia, rakkaus ja se miten toisen kokee, estää usein toiseen ihmiseen kiinnostuksen. Mutta hyvään parisuhteeseen voi oppia, joskus sydämessä tuntuva vapaus voi tehdä suhteesta mieleisen.♥️

Äänestä

Voiko asialle tehdä vielä

Äänestä

Jos tunteet ovat molemminpuolisia niin kyllä meille tulee vielä tilaisuus jutella kunhan vain hetki on oikea. Siis jos olet hän joka ajatuksissani on. M-n

Ja jos ei ole niin elämä kai jatkuu. Sut kuitenkin haluaisin...

Äänestä
  • Jos haluat tee se selväksi ihan kunnolla.

    Äänestä

  • Anonyymi00026 kirjoitti:

    Jos haluat tee se selväksi ihan kunnolla.

    Lupaan yrittää kerätä rohkeuteni ja tehdä niin.

    Äänestä

Niin taisi käydä minullekin naisen kanssa. Tosin ihastuminen oli vaan pinnallista, kun ei puhuttu kuitenkaan paljoa kahden kuukauden aikana. Vieläkin on epävarmaa, oliko hän kiinnostunut ja todella ujo, vai eikö vaan halunnut tutustua enemmän. Tästäkin kyllä taas oppii ja seuraavan ihastuksen kanssa osaa sitten toimia paremmin.

Äänestä

Et kuullosta ollenkaan siltä että olisit aidosti kiinnostunut tuosta toisesta.
Muuten et olisi sitä päästänyt menemään noin vaan. Olisit muuten sanonut jotain, olisit kyllä sanonut sen mitä tunnet. Et tuntenut tarpeeksi.

Tai sitten voi olla että alitajuisesti vaistosit ettei se toinen ollut sinusta aidosti kiinnostunut, ei ollenkaan sillä tavalla mitä olisit halunnut.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Mutta kaikki päättyi kyvyttömyyteen kommunikoida suoraan. Mitä enemmän aikaa kuluu sitä enemmän alkaa muut miehet kiinnostaa, koska toivon elämänkumppanin vierelle

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu