Ainakin on samat on päämäärät.
Sak putinin nukke?
Anonyymi-ap
15275
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Sak saa käskynsä suoraan Kremlistä.
Lopettakaa nyt tuo hölynpöly.
Isorikkaat lietsoo valkokarvahattuineen ja rautakannuksineen karavaania juoksuun.
Halla-aho vei persut venäjämielisten porukkaan EU:ssa. Huhtasaari äänesti Venäjän pakotteita vastaan. Nämä ovat nykyisten persujen konkreettisia toimia Suomea vastaan.
Voi jessus, mitä propagandaa, uskotko tuohon itsekin.
Maha pois pöydältä, köyhät pyytää leipää.
Pyhäjärvellä vain persut ovat ylistäneet Venäjän propakandaa jakavaa MV-lehteä.
Mikä helevetti se mv - lehti on, lopeta tuo hulluus.
Lopeta tuo hulluus!
Eikä siihen tarvitse olla mitään puutarhaan viittaavaa.
SAK ajaa meidän tavallisten työtätekevien asiaa, siis on meidän kaikkien tavallisten ihmisten puolella. Jokainen voi kuvitella millainen tilanne olisi ilman ammattiliittoja, silloin työnantaja sanelisi ehdot ja työntekijällä ei olisi mitään turvaa. Kaikkien kannattaa kuulua ammattiliiton, puoluekannasta riippumatta.
Ei aja ku omiaetuja et pomot saa älyttömää palakkaa!!
Ehdottomasti, ilman Ay - toimintaa, purisitte kynsiänne ja makaisitte homeheinä patjoissanne.
Nyt näennäisesti, Pyhäjärven pikkurikkaat meuhkaa punkan pohjalta, leikkii jonkun paksumahan siivellä isoa rikasta.
Tämä meuhkaaminen ei lopu hyvin, itse keititte soppanne.
Pomot saa aina älytöntä palkkaa ja ilman ammattiyhdistysliikettä työssäkäyvätkin olisi persaukisia.
Käyttääkö SDP SAK:ta "troijan hevosena" yrityksenä kaataa demokraattisilla vaaleilla valittu hallitus ja päästä itse taas valtaan? Onko SDP:n tarkoitus pyrkiä venäläiseen "demokratiaan" jossa vaalien voittaja on aina etukäteen selvillä? Poliittisilla lakoilla laitetaan Suomi seisomaan ja tyhjennetään kauppojen hyllyt ja aiheutetaan polttoainepula ja valtaan päästyään isä aurinkoisina "pelastetaan" kansalaiset ruualla ja polttoaineilla joita SDP:n ansiosta on taas saatavilla. Onko SDP:n tarkoitus tehdä suomesta Neuvostoliitto?
Pyhäjärven keskustalaisen törkyturvan mietteitä tuossa aloituksessa, tule hiidenkylälle jos uskallat
😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋
❤️ Kuumat tytöt odottavat sinua -> https://us4.fun/kissgirl?18305430
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞