Niiden oistotasissa ei ole suoja maadoitusta
Töpselinokka
Miksi oomi myy maadoittamatonta sähköä
4
194
Vastaukset
- Anonyymi
"Niiden oistotasissa ei ole suoja maadoitusta"
kyllä tämä juttu on aloituksen arvoinen asia.... - Anonyymi
Olet varmaan tietoinen jo jonkin aikaa vallinneista korkeista sähkön hinnoista. Nyt kalliin sähkön aikana sitä ei kertakaikkiaan ole varaa johtaa maahan. Käytetään kutakin laitetta vain sen verran kuin on tarvis ja sitten sammutetaan. Siinä se. Maajohtoihin ei ole enää syytä tuhlata sähköä.
- Anonyymi
Onhan niissä. Niissä on tanskalaiset pistorasiat, joissa maadoitus on pistokkeessa olevalla piikillä. Se on se suu. Toki, jos panee sukotöpselin sinne, ei se maadoitu. Tuo on varsin yleistä Tanskassa, kun laitteita hankitaan Saksasta tai Ruotsista.
https://www.worldstandards.eu/electricity/plugs-and-sockets/k/
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut
Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/2091628Miettimisen aihetta.
Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.1401394- 541133
- 721005
- 541005
- 106922
Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle
Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva52903Just nyt mä
En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman53860- 82830
- 31764