Pitäskö mun muka alkaa pessimistiksi?

🙄💻❤ Aattele miten monta kertaa olen aamulla noissut iloisena uuteen päivään täynnä odotuksia ja miten monta kertaa olen iltasella todennut päivien valuvan "hukkaan". Ei se perusluonne enää tästä mihnkään muutu. Etenkin kun ei tiedä mihin suuntaan pitäisi muuttua. n->m
2222
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

ei ne hukkaan mene tietenkään!

Äänestä
  • No ei menekään. Ihan oman näköistäni elämää vietän näinkin. Hän vain puuttuu läheltä, eikä korvikkeita ole missään!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

🙄💻❤ Aattele miten monta kertaa olen aamulla noissut iloisena uuteen päivään täynnä odotuksia ja miten monta kertaa olen iltasella todennut päivien valuvan "hukkaan". Ei se perusluonne enää tästä mihnkään muutu. Etenkin kun ei tiedä mihin suuntaan pitäisi muuttua. n->m

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu