Rauhoittuuko sellaiset ikinä?
Jos on elänyt niin, että naisia vaihdetaan kuin sukkia ja petiin kelpaa niin vapaat kuin varatut. Onko turha haaveilla sellaisen miehen aikuistuvan?
Jos on elänyt niin, että naisia vaihdetaan kuin sukkia ja petiin kelpaa niin vapaat kuin varatut. Onko turha haaveilla sellaisen miehen aikuistuvan?
Vastaukset 29
Vanhimmat
Kysy siltä mieheltä. Turha täällä muilta kysellä.
Ja ihan niinku pelimiehet pillu huuruissaan vastais ihan totuudella. 🙄
No sitten, unohdin pillu huurut. Silloin sattuu ja tapahtuu. Älkää päästäkö paikkoja liikaa kostumaan 😁
Eiköhän provoilevan miehen tarkoitus ole juurikin kerätä kaltaisiltasi pätijöiltä kommenttia
Niin niinku mihin? Eikö sinulla trollausmies ole mitään muuta pintaa mitä vasten maailmaa reflektoida ku palsta?
No tavallaan tätä juuri pelkään. Mitä jos hän vaan käyttäisi hyväksi lopulta.
Itse olen aika kokematon muutenkin, enkä ehkä sellainen miesten suosiossa muutenkaan.
Ehkä se on parempi pysyä kaukana, ettei tule satutetuksi
Sulla se mies vaan tarinointi jatkuu itsellesi vastaillen muina miehinä
Taudit ei leviä eikä katkeria itkuja itketä ilman levittäjiä. Joku itsetuho siinä kai on? Viisaammat osaisi vastata tarkemmin.
Olen kerran kuullut kun nainen sai tietää että hänellä on hiv eli aids. Se itku oli lohdutonta ja jatkui jatkumistaan. Surullista.
Mielenkiintoinen kysymys!! Rauhoittuu, vastaus on hyvin selkeä ja yksinkertainen. Elämänmeno on paljon muuttunut nykyaikana, aikuistuminen siirtyy vuosilla eteenpäin, mutta teiniaikuiset eivät kiinnostu sukista eikä pedistä. Sitten kun vastakkainen sukupuoli alkaa kiinnostamaan, tulee vastoinkäymisiä tunnepuolella joka on jäänyt keskeneräiseksi, eikä pelkällä kaveruudella pärjää rakkausalueella. Jännämiehiä oli ennen vanhaan, epävarmoja etsijöitä, houkutuksien perässä kulkijoita ja onnenkalastajia. Ikä usein saa aikuistumaan ja miettimää elämän tarkoitusta, silloin jännittävyys löytyy kiltistä ja kunnollisesta tytöstä, tahto omistaa jotain saa häpeämään lainamiehen mainetta. Rakkaus myös on vaarallinen vastus, jos se iskee yllättäen, saattaa elämä ja onnellisuus pelastaa miehen hukkaamasta intohimojaan turhuuteen. Kaikki miehet rauhoittuvat, kuollessaan, naisen edessä nöyrtyessään tai naista haudatessaan.
Mihin olet siinä ihmisessä ihastunut? Johonkin näyteltyyn rooliin jolla saa kerättyä pillua? Vai ulkonäköön?
Ei ainakaan minun "isä" rauhoittunut Oli hänellä vanhemmiten nainen jota käytti taloudellisesti hyväksi ja vielä kohteli törkeästi. Naisia riitti, viina virtasi ja lapsia useampi ja kaikki eri naisten kanssa. Omat tyttäret saa samaa kohtelua kun naiset, jos erehtyy olemaan tekemisissä.
Ihmettelen. Oletko itse hyväksikäyttäjä joka ei välitä muiden tunteista eikä vaikeuksista joita keittelee ihan huvikseen?
Olisipa minulla ollut isä joka pitää huolta ja kysyy minun asioista ja jonka kanssa voi viettää normaalia perhe-elämää satuttamatta itseensä. Mutta ei. Oli kaksikin jääkylmää ja itsekästä paskaa ja äiti ja mummo täysin yhtä perseestä samoin heidän vanhemmat melkein jokainen.
Nyt kuolkoot yksinään, en voisi vähempää välittää.
Riippuu minkäikäinen peluri kyseessä. Aivot kehittyy noin 25 ikävuoteen asti, sen jälkeen personallisuus kyllä on mitä on. Arvelisin, että täällä tuskin pyörii paljon niitä joiden kohdalla pysyvää henkistä kasvua vielä mahdollista 🧠.
Aivot kylläkin muokkaantuu läpi ihan koko elämän.
Niin ei ne samassa iskussa pysy nekään läpi elämän mutta kehittyvät sinne n. 25(-30) v. asti
Tässä esim. ihan kiva kuva (fig1)
https://journals.sagepub.com/doi/full/10.1177/01926233211046933
On. :)))))))))
Tunnistan :)
Varsinainen pelimies tämä ;)...
Laajalti tunnettu
Kyllä ne rauhoittuu. Kun on oikeanlainen nainen.
Kiva emävale. Tuolka harhaluulolla on varmaan miljoonat naiset päässeet hengestään ja tulleet pahoinpidellyiksi tai hyväksikäytetyiksi.
Kaikki pallot ei mahdu samaan sukkaan.
Pelimies ei toimi niin että vaihtaa tyttöä kuin sukkia ja petiin kelpaa niin vapaat kuin varatut.
Pelimiehen hetekalle pääsevät vain tosinuoret huippukaunottaret. Pelimiehellä on piirteet, ominaisuudet ja taidot jotka tarvitaan valloittamaan lähes kuka tahansa tyttö, mutta hän ei tee niin yhtenään jatkuvasti. Pelimies rakastaa tyttöään paljon enemmän ja paljon paremmin kuin tavismies, aina siihen asti kunnes tyttö ryhtyy kelvottomaksi. Sitten vasta pelimies vaihtaa tyttönsä parempaan kaunottareen.
On se turha odottaa. Jatka tyttönen matkaa ja unohda pelurit.
Olet mies vähän liiankin juhlava ns kun virkot aloitukseesi, itse olet hädin tuskin mies
tuskin
Ei rauhoitu. Voit huijata itseäsi ehkä vuoden tai kaksi mutta sitten tajuat mitä hän oikeasti puuhaa kun on töissä myöhään tai tapaa kavereitaan outoihin aikoihin yllättävästi.
Ei pelimiestä enää, mut ymmärrystä pelistä tulee olla
🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑
🔞 Kuumat tytöt odottavat sinua -> https://us4.fun/kissgirl?18307667
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
Mitä arvostaa naisessa? Onko aina vain hyöty mielessä? Ajatteleeko aina, et saa kenet haluaa ja silloin luottamusta muihin vähemmän on, kun ajattelee, että kaikki kiinnostavat ajattelee samoin? Elämä on heille vain peliä? Toisesta hyötyminen voi vaikuttaa paljon?