Miten voi käräyttää yrityksen verottajalle

Anonyymi-ap

Tekisi mieli käräyttää eräs yritys verottajalle muutamista jutuista. Mitenhän se tapahtuisi helpoiten?

8

324

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hankit itsellesi elämän👍

      • Anonyymi

        Mulla on. Haen lisää sisältöä. Vmäinen firma niin saamansa pitää.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mulla on. Haen lisää sisältöä. Vmäinen firma niin saamansa pitää.

        Ja omassa itsessä ei tietenkään ole vikoja.
        Totta kait se pitää silloin itkeä verottajalle


    • Anonyymi

      Verohallinnolla oli aiemmin oma sivu kysymääsi.

      Ks verohallinnon sivulta yritysverotus tai paikkakuntasi verotoimisto. Jos tiedät jonkun nimen, kirjoita sp vero.fi.

    • Anonyymi

      Iso pukki kakkikalliolle oy .

    • Anonyymi

      Miten aiot todistaa väitteesi
      Jos e i paperilla ja kuitteja ei oikeen onnistu

      Asianajaja

    • Anonyymi

      𝐒𝐞 𝐩𝐢𝐭𝐚̈𝐚̈ 𝐭𝐞𝐡𝐝𝐚̈ 𝐨𝐦𝐚𝐥𝐥𝐚 𝐧𝐢𝐦𝐞𝐥𝐥𝐚̈. 𝐌𝐮𝐮𝐭𝐞𝐧𝐤𝐢𝐧 𝐨𝐧𝐧𝐢𝐬𝐭𝐮𝐮 𝟗𝟗 % 𝐭𝐨𝐝𝐞𝐧𝐧𝐚̈𝐤𝐨̈𝐢𝐬𝐲𝐲𝐝𝐞𝐥𝐥𝐚̈ 𝐞𝐢 𝐭𝐮𝐭𝐤𝐢𝐭𝐚, 𝐤𝐨𝐬𝐤𝐚 𝐢𝐥𝐦𝐨𝐢𝐭𝐮𝐤𝐬𝐢𝐚 𝐭𝐮𝐥𝐞𝐞 𝐬𝐚𝐭𝐨𝐣𝐚 𝐯𝐢𝐢𝐤𝐨𝐬𝐬𝐚.

      𝐏𝐞𝐫𝐚̈𝐭𝐭𝐨̈𝐦𝐚̈𝐬𝐭𝐚̈ 𝐢𝐥𝐦𝐢𝐚𝐧𝐧𝐨𝐬𝐭𝐚 𝐯𝐨𝐢 𝐦𝐲𝐨̈𝐬 𝐤𝐨𝐢𝐭𝐮𝐚 𝐡𝐚𝐫𝐦𝐢𝐚, 𝐣𝐨𝐬 𝐨𝐥𝐞𝐭 𝐩𝐞𝐫𝐡𝐞𝐞𝐥𝐥𝐢𝐧𝐞𝐧 𝐭𝐦𝐬. 𝐚̈𝐥𝐚̈ 𝐚𝐥𝐚 𝐦𝐨𝐢𝐬𝐞𝐞𝐧 𝐣𝐮𝐭𝐭𝐮𝐮𝐧 𝐬𝐞𝐤𝐚𝐚𝐧𝐭𝐮𝐦𝐚𝐚𝐧.

      Harmi voi tulla useiden vuosien jälkeen, voivatpahan jopa vaatia sinulta selvityksen omista veroista 5 v ajalta.

    • Anonyymi

      Avausviestin kirjoittaja, kerro alkajaisiksi vaikka että kuinka isoista rahoista tässä on kyse.

      Joku vuositasolla vaikka 1000....2000€ kokoisella rahasummalla on ostettu hiukan epämääräisin tiedoin jotakin tavaraa tai palveluja, niin se on reaalimaailman tasolla kuitenkin aika vähän.

      Miköki taas on 40.000...200.000 tai enemmän suuruisista rahoista kyse, ja kykenet niitä hallussasi olevin dokumentein todistamaan, niin silloin asiassa alkaa olla jotakin mieltä.

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      234
      3992
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      123
      2307
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      1996
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      141
      1461
    5. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      929
    6. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      127
      927
    7. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      37
      920
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      330
      849
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      847
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      61
      756
    Aihe