Miksi valita Demokraattisesti Eduskuntaa, jos päätökset mitä Hallitus saa tehdä on AY-mafian käsissä.
Kuka on Suomen seuraava Tsaari? Eloranta vai Kokko?
Ay-liike vois ilmoittaa reilusti tässä vaiheessa tavoitteensa suoraan.
Kuka on Suomen seuraava Tsaari? Eloranta vai Kokko?
Ay-liike vois ilmoittaa reilusti tässä vaiheessa tavoitteensa suoraan.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Kyllä
mutta
allekirjoita, poliittiset lakot kiellettävä
kutsu kaverisikin
https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/13148
Ja vitut!!
Punaiset nauhat käsivarsissa on otettu käyttöön. Milloin on aseet näillä veijareilla. Putin toimittaa.
Tämä demareiden aivopesu, juontaa suoraan putin aivopesusta nuorisoa kohtaan, Ihan samanlaista
Z- kirjain lakkoliiveihin.
Vasemmisto Suomessa aina halveksunut demokratiaa.
Ay-liike on sen laaja koneisto jonka korruptoituneet lonkerot vahtii tehokkaasti molempien etuja.
Kovasti tuntuu olevan lahtaus meininki Ahtaajilla, Nyt on otettava kaikki valta kansalta.
Venäjällä ei ammattiyhdistyksiä katsota hyvällä. Sen sijaan tuossa äärioikeistolaisessa ja äärikapitalistisessa maassa porvarioikeisto oligarkit tekevät mitä lystäävät laista ja yhteiskuntarauhasta välittämättä.
Nykyinen oikeisto hallitus haluaa saman meiningin Suomeen. Ne sinun äärioikeistolaiset hallituspuolueet, muuten saivat vähemmän äänestäjien ääniä. Laskentatavan takia saivat kuitenkin paikkoja enemmän.
Se siitä sinun demokraattisesta hallituksesta. Irvokasta, että hoette demokratiaa ja samalla väitätte SDP:n olevan kommunistinen. Ette taida tietää, että silloin kun eduskunnassa oli vielä kommunisti puolue, niin KePu ja SDP pitivät ne aina ulkona hallituksesta.
Kokoomukselle käy kumppaniksi kaikki, kunhan pääsevät ajamaan suuryritysten asiaa. Pienyrittäjätkin ovat Kokoomukselle pelkkää roskaa.
Persut vain hokevat kommunismia ja mamua, eivätkä ymmärrä poliitikasta edes sen vertaa, mitä SMP aikoinaan. Suomen Maalaisten Puoluehan oli persujen kasvatusalusta josta Soinikin ponnisti ja perusti PS:n kun SMP meni konkurssiin.
Nykyisin PS ei aja edes maalaisten asioita, vaikka nämä duunarivihassaan sitä äänestävätkin. Heidän takia jätän kaikki kotimaiset tuotteet kauppojen hyllylle.
Sitten kun osaavat käyttäytyä siellä maallakin kunnioittavasti muita kohtaan, voin harkita kotimaisia tuotteita.
Jos täällä joku on harrastaa duunari vihaa, niin se löytyy ihan demareista mariin tuli sanomaan julkisesti ei ole hoitajille rahaa!! Kaksi tuntia myöhemmin tuli uudestaan julkisuuteen sanomaan että kehitysapuun löytyi 241 miljoonaa. Sitten teki eu:ssa sopimuksen, suomi maksaa 6 miljardia ja suomi saa takaisin 2 miljardia ensin ja tämä summa on jo 1.87 miljardia, että kyllä s-marketin kassalla tuo talous asiat ihan hanskassa!
Vaikka komupuolue ei niin vallassa olekaan Venäjällä niin kaikki toiminta edelleen on kopiota Neuvostoliiton ajoilta sillä onhan mestari Putler oikea KGB agentti ja tietää miten kunnon komuloinen asiat hoitaa. Jos Venäjä toimisi demokratian mukaan niin ei olisi sotaakaan Ukrainassa!
Taitaa olla poliittinen historia pahemman kerran hakusassa.
Kysynkin, että milloin meillä on ollut Suomen Maalaisten Puolue. Panes hakuun. Koko kirjoitus on osaamatonta demariluomusta.
Olen samaa mieltä kanssasi. Tällaista soporaa ei olisi syntynyt, jos ay-liike olisi pysynyt omalla tontillaan, mutta ekaksi alkoi huutamaan sosiaalileikkauksista ja lapsiköyhyydestä. Sai sen käsityksen, että ay-pomoille on tärkeämpää lapset, vaikka lapsityövoimankäyttö on kiellettyä! Kun kuuntelette niitä alku kesän puheita, niin aina korostettiin ensin köyhyyttä, lapsiperheitä jne. Vasta nyt, kun hallitus on pitänyt päätöksensä, on alettu puhumaan niistä asioista, jotka sille kuuluuvat, mutta voi sanoa, että valheen kautta. On kuin tänne meille olisi pesiytynyt trollilauma, jonka tehtävänä oli aiheuttaa sekasortoa ja osaa suomalaisista voidaan taluttaa kuin pässiä narusta. Saatiin heidät huutamaan joka alustalla ja toistamaan samaa valheellista levyä loputtomiin.
Jos jonkun pitäisi katsoa peiliin, niin SAK:n ja Teollisuusliiton, saivat vielä höynäytettyä naisliitot mukaan. Venäjän meininkiä todellakin!
Hallitusvalta ei tarkoita mielivaltaa.
Myös EK alkaisi syyttään hallitusta mikäli se kieltäisi yrityksiltä etteivät nämä saisi jakaa liikevoitostaan osinkoja sijoittajille.
Vaikka myös se olisi Suomen etu, että yritykset tekisivät mielummin investointeja niillä rahoilla, jotka nyt annetaan ulos ulkopuolisille.
Joten hallituksen pitää kunnioittaa myös työntekijöitä ja heidän laillisia oikeuksia.
Suomessa on ns, näennäis demokratia. Kaikki Hallituksen päätökset tulisi kierrättää AY-mafian kautta hyväksyttävänä ennen Eduskunnan päätettäväksi viemistä.
Surkeaa toimintaa Ay-liikkeeltä tässäkin asiassa.
Nyt työpaikoilla luottamusmiehet jahtaavat kuin eläimiä ihmisiä, ketkä ovat irtisanoutuneet Teollisuusliitosta. Onko tämä oikein? Miksi vapaassa maassa olevia ihmisiä painostetaan.
No,ay-mafia on tässä maassa todellisuutta.
Myös sos media otettu painostuskeinoksi
apuvälineeksi.
Työpaikoilla tosiaan vainotaan liittoon kuulumattomia.
Myös yrittäjiä vainotaan tehokkaasti.
Nyt sitten lopetetaan palkanmaksu ja kuka on syyllinen? liitosta eronnut. Mielivalta on saannut vallan liitto johtajissa, koska syytökset palkanmaksun lopettamiseen on liiyosta eroneiden vika.
Tilanne on juurikin päinvastoin, nykyhallitus toteutta työnantien EK,n käskyt tarkalleen.
Tietenkin silloin työntekijät vastustaa äärioikeisto politikointia, jossa työntekijän lailliset oikeudet työehtoihin vääryydellä mitätöidään.
Määkin sinä lampaana jos haluat, kun ihmisoikeutesi viedään rosvokoplan toimesta!
Rosvokopla yrittää viedä demokraattisesti valitulta hallitukselta päätösvallan. Miksi pidetään vaaleja? AY-mafia laittaa hallituksen pystyyn se on siinnä.
Tämä demareiden aivopesu on kuin suoraan putinin toimista elikkä aivopesusta, nämähän ne täällä suomessa näitä oliargeja hyysäävät.
Onko Harkimo demari, sehän sitä aikoinaan oligarkeja jäähalliinsa hyysää?
Näillä Ahtaaja Japeilla on jo keho ja parta stailattu Venäjän mootoripyörä jenkin tyyliin. Yönsudet liikkeelle ja valata kansalta Japeille.
Vallan anastus on käynnissä. Demokratiaa yritetään kaataa.
Demakot veivät vallankaappaus puheet EU - parlamenttiin.
Odotetaan nyt EU -parlamentti päättää milloin kansalaisilta otetaan lopullisesti pois äänestys oikeus valita Eduskunta ja demokraattisesti valittu hallitus.
Kelpaa varmaan persullekin leivän päälle. Kato vaikka:
https://www.sak.fi/me-olemme-sak/historia/saavutuksia