Nyt on puheet taas sitä luokkaa, toivottavasti koko tehdas lopetetaan.
Mälliselle ero luottamus tehtävistä
22
995
Vastaukset
- Anonyymi
AO200:parakki on arvokas SSAB:lle,siellä jauhetaan mistä saatais lakko aihetta.
Raukamaista sakkia,en muuta sano:
Onneksi erosin koko liitosta,samat etuudet säilyy.- Anonyymi
Raukkamaisethan ne löytyy hallituksesta, tosi poloset.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Raukkamaisethan ne löytyy hallituksesta, tosi poloset.
Ei kylläkään Suomen hallituksesta vaan ammattiyhdistyksistä ja sosiaalidemokraateista.
- Anonyymi
Ihetytää Mälisen komentti sinä näkee miehen lyhytnäköisyyen ja neuvotelutaidon..
VÄLITTÖMÄSTI VAIHTOON :Mällinen ,ja hänelle paikka sinne Venälälle lossivahdiksi.
Siellä toveri aate pitää omistaan huolen. - Anonyymi
Mird vsihtoo ja heti. Hommat lähtee ja juurikun pitäisi lobata, että uusi vihreätehdas tulee tänne, niin lakkoa päälle.
- Anonyymi
Totuuden puhujaa ei hallitus hyväksy!
- Anonyymi
Se on sitä toveri ajatelua,jota Stalin,Lenin lietsosivat rajamme takana.
- Anonyymi
Mitäs Mällisellä tänään mielessä?
- Anonyymi
Mällinen on kingi..hyvä että Raahesta löytyy rohkeita tyyppejä
- Anonyymi
Voi polosta,lyhytnäköien kanta..Kunhan saa vain olla omasakarsinassaan AO:200 parakilla.
Pähkäillä mistä sais lakonaihetta! - Anonyymi
Huom mällinen ei ole raahesta eikä raahelainen.joku maakuntajuntti on.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Huom mällinen ei ole raahesta eikä raahelainen.joku maakuntajuntti on.
No liminkasa assuu. Otetaan rennosti lakkoa wappuun asti ja sak jakaa wappusataset niin, haketaas särvintä myös, ssabeela kaivettiin portille potero, eipä rikkurit pääse masuunille nukkumaan
Terveisin: Päivystävä sotamies Hilden'
- Anonyymi
Mälliselle patsas tehtaan liikenneympyrään!!
Asialle 99,8% kannatus, lepstoilta ei o kysyttykään!!
-Varavaltuuttu kordinaattori Rönni- Anonyymi
Ehdottomasti. Kyllä hän ja hänen ao200 teaminsa teki hurjan lakkoilu työn saadakseen tehtaan suljettua pikimmiten.
- Himo Kommunisti, Pattijoki - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ehdottomasti. Kyllä hän ja hänen ao200 teaminsa teki hurjan lakkoilu työn saadakseen tehtaan suljettua pikimmiten.
- Himo Kommunisti, PattijokiOn nuorin lapsi vielä astumatta
-Himo lestaIsä Kuuselanmäeltä
- Anonyymi
Mälliselle mitali rintaan!!! Linja pitää!!!
- Anonyymi
Jos lakkoavustus on 100 euroa, niin siitä jää verojen jälkeen käteen 66,40 euroa.
Jos nettopalkka kuukaudessa on 2400 euroa, niin kolmen viikon lakosta tulee tilille rahaa lakkoavustus huomioiden 804 euroa vähemmän kuin työnteosta.
Jos nettopalkka kuukaudessa on 2800 euroa, niin kolmen viikon lakosta tulee tilille rahaa lakkoavustus huomioiden 1104 euroa vähemmän kuin työnteosta.
Onneksi olkoon, Kiittäkää Elorantaa, Aaltoa, Ekströmiä ja Kokkoa.
SAK:n hallitus on syypää lakkoihin. He tietävät, että lakoilla ei voi vaikuttaa Suomen hallituksen päätöksiin, mutta he eivät välitä siitä. He haluavat lakkoilla ja vahingoittaa yhteiskuntaa. Työntekijät ovat vain pelinappuloita ay-pomojen nokittelussa.
Eloranta on koko ajan toistanut, että hallitus ei kuuntele heitä. Mites keskiviikkona, oli taas yksi kuuntelemistilaisuus. Lakoista oli päätetty jo ennen sitä.
Kaikki lait on käsitelty kolmikannassa ja SAK ja muutkin osapuolet ovat voineet vaikuttaa lain sisältöön. On tehty kompromisseja. Elorannan puheet kuulemattomuudesta ovat työntekijöiden harhaanjohtamista, jolla motivoidaan lakkoilijoita. Mikään ei oikeuta lakkoilemaan.
SAK:lla ei ole veto-oikeutta hallituksen päätöksiin.
SAK;n jäsenkunta on 20% työllisistä. - Anonyymi
Onko se mällinen oikeesti mällinen, vai onko sen sukunimi Mällinen
- Anonyymi
Soita ja kysy. Numero: koppi-ukot 2 nolnol
- Anonyymi
Kyllä jaksaa jätkät pillittää!
VELI SEPPÄ LIITONJYRÄKSI JA TEHTAANJOHTOON!!! VS ! VS! VS!- Anonyymi
Velpuri ei nuku, syö eikä kakkaa, ledi se tauotta kaivurin katolla hakkaa. Aamulla jo lämmin pulla sekä maito, liikkeelle lähtee tämä kuorkkimies aito. Voimalallapa jo loppu duunit, mut kaupungillepa urakat juilit.
- Anonyymi
🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒
😍 Kuumat tytöt odottavat sinua -> https://us4.fun/kissgirl?18309397
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2343982Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1232297Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575821996- 1401449
- 77929
Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan
Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein127927Hotelli kainuu
Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!37920Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?
Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!330849Pitäis vaan lopettaa
Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei8827J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti
Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl61756