Miksi peugeotin ratissa istuu monesti lihava ihminen?

Anonyymi-ap

onko se jousitus sopiva ylipainoon vai mikä siinä on syynä?

eikö sitä jäisi ruokaan enemmän rahaa toyotan ratissa kun ei rahaa mene vikojen korjauksiin?

32

472

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tohjotan ratissa istuu siis nälkiintynyt ihminen.

      • Anonyymi

        Peugeotin ratissa istuu tyylitietoinen ja valintaansa tyytyväinen ihminen. Toyotan ratissa istuu usein iäkäs, joskus seniili ihminen. Usein myös rattijuoppo


    • Anonyymi

      Tojotistit tekevät itsestään yhteiskunnan naurunaiheita tällaisilla avautumisilla.

      Kenelläkään muulla ei ole niin huono itsetunto kuin tojotistilla. Vain tojotistit avaavat näitä epätoivosta kertovia ketjuja.

    • Anonyymi

      Elämästä pitää nauttia. Syön täytekakkua ja juon kermaa päälle. Samalla työllistän leipurin ja lehmän. Olen patonki- moniosaaja, viiksivallu ja viikseenvetäjä. Ja parhaan hevosen ratsastaja.

      • Anonyymi

        onko sulla muslimimies?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        onko sulla muslimimies?

        Olkoon menneeksi. Saat sen kympillä. Tai niinkun hän sanoo: kympilä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Olkoon menneeksi. Saat sen kympillä. Tai niinkun hän sanoo: kympilä.

        adblueahmed


    • Anonyymi

      Taas näitä ketjuja joista näkee suomalaisen nuoren mielenterveysongelmat.

    • Anonyymi

      ne tykkää katella vikavaloja...

    • Anonyymi

      Kyllä niillä rahaa riittää ruokaankin, älä huoli, kaikki ei oo niin köyhiä että pitäisi valita joko toyotalla ajaminen tai nälässä eläminen.

    • Anonyymi

      Avaaja ei ole ihan terävin Tero. Jos rahat menee Pösön korjaamiseen, niin miten kuski voi olla lihava? Logiikka hieman ontuu pojalla.

      • Anonyymi

        Jos ei ole varaa terveelliseen ruokaan niin joutuu elämään lihottavalla makkaralla sun muulla töhnällä?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jos ei ole varaa terveelliseen ruokaan niin joutuu elämään lihottavalla makkaralla sun muulla töhnällä?

        Huono paikko yritys. Mene takaisin kouluun.


      • Anonyymi

        Niin eli lihavuuteen voi vaikuttaa muutkin asiat kuin pösöllä ajaminen?


    • Anonyymi

      alkoholi....

    • Anonyymi

      tupakointi ja viina lihottaa-tutkittu juttu

    • Anonyymi

      lihavuus vaikuttaa myös omiin lapsiin-uutiset kertoo

    • Anonyymi

      elämässä voi olla raskasta joka vaikuttaa painonhallintaa-508

    • Anonyymi

      liikkumatomuus ja masennus-joulukuusivalot päässä laantuu viinalla

    • Anonyymi

      käy se töissäkin istumassa

    • Anonyymi

      kalju kertoo sairaudesta

      • Anonyymi

        Ei kalju viittaa mitenkään tai mihinkään sairauteen.


    • Anonyymi

      Suomalaiset ovat keskimäärin lihavampaa kansaa kuin muut Euroopan kansalaiset ja Pösö on niin hyvä ja luotettava auto ettei se syö perheen rahoja, kuten mm. Toyota tekee. Katsokaa vaikka Toyotalla ajavia, halpa verkkari tai tuulipuku päällä ja kumara nääntynyt vaari sieltä pääosin könyää ratin takaa.

    • Anonyymi

      kusijärjestelmässä vika? kusiblues tankki halki

    • Anonyymi

      Vastaus:

      Moni voi ajatella alkoholin rentouttavan stressaavan päivän jälkeen. Alkoholin jatkuva käyttö saattaa kuitenkin aiheuttaa erilaisia lieveilmiöitä, kuten närästystä ja vatsavaivoja. Se voi myös nostaa verenpainetta ja aiheuttaa sydämen rytmihäiriöitä.

      Runsas alkoholinkäyttö nostaa myös veren huonoja rasva-arvoja. Keskittymiskyky ja muistaminen voivat olla koetuksella. Vaikka alkoholi piristää hetkeksi, sen jälkeen voi tulla fyysistä väsymystä. Unen laatu kärsii, eikä uni ole yhtä palauttavaa kuin normaalisti. Alkoholi lisää ruokahalua ja tuo myös itsessään lisäkaloreita kuin huomaamatta.

      Pitkään jatkunut alkoholinkäyttö voi aiheuttaa maksasairauden, vaikka annokset olisivat melko pieniä. Säännöllinen alkoholinkäyttö aiheuttaa rasvamaksan. Ajan mittaan se voi johtaa maksan tulehdusreaktioon ja maksakirroosiin. Suomessa noin 90 prosenttia maksakirrooseista aiheutuu alkoholista.

      Kohtalaisen riskin taso naisilla on 7 ja miehillä 14 annosta viikossa. Yksi annos on pullo keskiolutta, pieni lasi viiniä tai 4 senttilitraa viinaa. Jos kulutus jatkuu tällä tasolla pidempään, maksan kuormitus lisääntyy, mikä näkyy maksa-arvojen kohoamisena. Suurkulutuksen rajana pidetään miehillä 24:ää ja naisilla 16:ta annosta viikossa. Turvallista rajaa ei ole olemassa kenellekään.

      • Anonyymi

        Että sitten lähdit valistamaan viinan kiroista ja vielä Peugeot merkkipalstalle.


      • Anonyymi

        osta sinäkin audi niin seisoo!


    • Anonyymi

      😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍

      🍒 Kuumat tytöt odottavat sinua -> https://www.ero4.fun/girl4love

      🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞

    • Anonyymi

      Ei istu.

    • Anonyymi

      viinaa ja punaista lihaa...

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      121
      7515
    2. Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa

      Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d2
      Maailman menoa
      660
      4874
    3. Kuka on menehtynyt?

      https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras
      Kankaanpää
      24
      3194
    4. Nainen, ota nyt rauhallisesti

      Älä ota kaiken maailman murheita päällesi. Sulla on tapana ottaa elämä liian vakavasti. Ei aina, mutta joskus menee vähä
      Ikävä
      138
      1327
    5. 50
      1325
    6. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      93
      1214
    7. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      159
      1156
    8. Ajattelen sinua kiitollisuudella

      Olet minulle jotain kaunista, jotain, joka tapahtui elämässäni. Et ole minulle pakkomielle enkä vaadi sinulta yhtään mi
      Ikävä
      55
      983
    9. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      17
      892
    10. Sinulle tiedoksi

      Olen paljon miettinyt sitä hetkeä, kun uskalsin näyttää pienin elein ja kertoa pienesti, eli hyvin hillitysti sinulle si
      Ikävä
      27
      873
    Aihe