Muuten ei teille hyvää ole luvassa, sillä Kusiais-hallinto aikoo vain kylmästi saneerata teitä pihalle, nostaa verojanne ja maksujanne (mm. kiinteistöveron korotus) .
Tälle kusetukselle ei näy loppua, sillä natsimme ovat äärimmäisen ahneita periaatteella natsit ensin, kusipäät sitten, jos jotain jää:
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18308908/suppea-tulo-eliitti-rohmusi-23-palkkapotista-!--valta-eliitti-tekee-kaikkensa-salatakseen-totuden
t haans
Kansalainen, nyt se italialainen LAKKO käyttöön, kaikilla työpaikoilla !
21
720
Vastaukset
- Anonyymi
Sitten palkkakonttorissakin on italialainen lakko. Ja pankissa.
- Anonyymi
Pankit ovatkin jo hiljentyneet, siis palvelun osalta, koska käynnissä on perintätoimet ylivelkaisilta. Yritystappioitakin tulee, siksi juuri KORON nostot.
Palkkapuolella homma vielä luistaa, sisäpiiriäisillä ainakin:
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18193987/petteri-orpo--miksi-vedatitte-palkkanne-yli-18-000-euroon-vaikka-tiedatte-etta-maan-talous-ei-sita#comment-125317547 - Anonyymi
Työsulku. Jos ei hommat maistu, voi lähteä kortistoon.
- Anonyymi
Ja juottoloissa sekä Alkossa, aloittaja romahtaisi.
- Anonyymi
Emme kannata laittomia ja poliittisia lakkoja. Haluamme käydä töissä ja maksaa velkamme ajallaan. Antaakaa kansan valitseman hallituksen tehdä työnsä rauhassa. Tällainen rettelöinti kuuluu venäjälle. Hävettää että muutama ammattikoulun logistiikkalinjan käynyt rettelöitsijä voi pysäyttää koko Suomen. Tästä on opittava jotain !!
- Anonyymi
Italialaiset lakot - yksi variaatio tuhon teistä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Italialaiset lakot - yksi variaatio tuhon teistä.
Helppo toteuttaa, jokainen päättää ITSE ja menetelmistä....
- Anonyymi
Suomeen tulossa samanlainen äärioikeisto dikatatuuri kuin venäjällä jossa rikkaat saa kaikki kansan rahat
Kokoomus ei leo koskan saanut aikaiseksi mitään hyvää kansalle
SDP on paljonkin
Äänestä SDP sak ja yleislakkoa
- Anonyymi
Työnantajat voikin sitten järjestää verokirjasi päällimmäiseksi kun niitä aletan jakaa.
- Anonyymi
Otetaan kaikki nyt rennosti vaan, ja annetaan porrrrvarin leikata... kyllä meiltäkin löytyy vastatoimia, ne pitää vaan tajuta.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/9841340/nain-suitsit-impperialismia
porrrvari nuolee nyt impperailistin persettä oikein urakalla ja meinaa kaikki lystinsä sinulla maksattaa... mutta eihän se ole oikeudenmukaista. Se on rööööyyyhhhkää KUSETUSTA !!
Hopi hopi, tosi toimiin !!!! t. haans- Anonyymi
Peräkammarin korpikommunistit lakkoon! Kyllä porrrrrrvaaria nyt harmittaa. 😉
- Anonyymi
Yhteiskunta kiinni, niin ei tule sohvalla makaajille rahaa. Jää oluet juomatta.
- Anonyymi
Panimot, pankit ja palkkatoimistot, kaupat ja kapakat kiinni.
- Anonyymi
Ei, ei missään nimessä italialaliseeenlalkkoon nyt sopuli-toverit. Nyt on raadettava entistäkin ahkerammin, nostaahan hallitus hintoja rajusti alveja korottamalla leikkauksin lopettavat teidän työpaikkoja. Vain kauneimmat selviävät tässä kokoomuskisassa. Muistakaa äänestää kokoomusta jatkossakin !
- Anonyymi
Kannattaa kysyä SAK:lta miten meni niin kuin omasta mielestä.
- Anonyymi
Paljon vahinkoa saatiin aikaan, ainakin muutama miljardi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Paljon vahinkoa saatiin aikaan, ainakin muutama miljardi.
Öyh öyh öyh öyh öyh öyh öyh...
- Anonyymi
Ei saatu riittävän monta porvareiden yritystä nurin.
- Anonyymi
No niin, nyt ei enää oikein muita vaihtoehtoja ole, kun porrrvarin KEPUn tuella äänestivät lakko-oikeuden rajaamisesta.
Homma jatkuu nyt siis jokaisen omalla kohdalla, otetaan rauhallisesti vaan ! - Anonyymi
Mikä se talialainen LAKKO on?
- Anonyymi
Palkkani reaalinen ostovoima laskee hallituksen toimien seurauksena.
Samoin laskee työmotivaationi ja oma panokseni vastaavasti
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 345191
Persujen VigeIius noIasi taas itsensä
Kun uhriutui vuonna 2024 (siis persujen "vahtivuorolla") Tampereella aloittaneen perheryhmäkodin toiminnasta. ”Leviää k2404500Oli kiva nähdä sut
vaikkakin kaukaa ja nopeasti. Tiedän kyllä tasan tarkkaan missä mennään, joten anteeksi jos pilasin päiväsi, ei ollut mi394461Joko alkaa menemään tajuntaan tämä yliluonnollinen yhteys?
Varmaan pikkuhiljaa. Muista olla kiltisti ❤️364294Maataloustuet pois
Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.2204292Kohtalokas laukaus
IL 20.9.25 "Ihminen kuoli baarin edustalla Kajaanissa Poliisi ei epäile tapauksessa rikosta." "Kajaanin keskustassa on k264122Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan
Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?693948Työeläkkeen saamiseksi olisi tehtävä töitä
Meillä on Suomessa iso joukko ihmisiä, joilla olisi vielä työkykyä jäljellä, mutta joilta puuttuu arjesta mielekäs tekem1403666Joulukinkku NYT
Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.203004Muistattekos kun Sannan aikana suomalaisten varallisuuteen lisättiin viidennes
Köyhät voittivat eniten mutta rikkaimmat kuitenkin köyhtyi!272981