Sähkön siirto on huimaa liiketoimintaa, monopolin ihanuus

Henkilöstölle maksetaan jo nyt niin messevät kuukausitienestit kuin vain kehdataan, mutta silti kun rahaa tulee niin ikkunoista kuin ovista, niin minkäs teet. No, köyhä, mutta tyhmä kansa on monopolinsa ansainnut.
https://www.kymensanomat.fi/paikalliset/6629342
1148
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Järkyttävä piilovero on tässä taas keksitty kansalaisille. Kunnat saavat lisätuloja, mutta se ei näy kansainvälisessä verovertailussa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Henkilöstölle maksetaan jo nyt niin messevät kuukausitienestit kuin vain kehdataan, mutta silti kun rahaa tulee niin ikkunoista kuin ovista, niin minkäs teet. No, köyhä, mutta tyhmä kansa on monopolinsa ansainnut.
https://www.kymensanomat.fi/paikalliset/6629342

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu