nyt loppui veljeily prisman kanssa.aivopesua koko kauppa.ensinnäkin s pankki.pitkät jonot.tunnin odotuksen jälkeen oli palveltu vain kolmea asiakasta. eikä ihme.yksi henkilö pankissa palvelemassa.ei siinä auta pahoittelu.valmiiksi painettu julistus vaan laitetaan ovelle.samaa jonotusta ollu kuulema koko talven.en aja enää jonottamaan prismaan.sama jonotus kaupan kassoilla.paikallinen johtaja säästää väärässä paikassa henkilöstö kuluja.ei siinä auta ostopalautus.maito ja piimä samoissa hinnoissa muiden kauppojen kanssa, mutta jos ostat esim lihaa, maksat moninkertaisen hinnan.ei siinä riitä ostopalautukset.se on vain ymmärtämättömien harhautusta.vertailkaa hintoja muihin kauppoihin.
petolliset houkutukset.
Anonyymi-ap
20625
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Kyllä kauppa ottaa omansa, moninkerroin.
mutta kun ne mainostaa että ollaan asiakkaan puolella.raja se pitäis olla ahneudellakin.
Huijasitko vaimolta taas rahaa?
Cittari ottaa kaiken eikä palauta kuin centtejä. S-ryhmän palautukset liikkuu tasolla 50-80e / kuukausi kun edes vähän keskittää sinne ostokset, kannattaa miettiä uudelleen mitä roskaa tänne kirjoittelee. Lisäksi huhti- toukokuussa saadaan ylimääräinen palautus jonka summa on n. 150-300e repikäätte siitä Cittarin ostajat!!!
Lidlissä on 10% bonus ja halvemmat hinnat kuin Prismassa.
olet näköjään prisman aivopesty työntekijä.käyppä kerrankin muuallakin.
monellako tonnilla ostat.et osaa laskea.
Heh, typerät asiakas"omistajat" kuvittelee, että kauppa palauttaa jotain rahaa.
Kyse on siitä, että S-ryhmä lainaa asiakkailta rahaa ja tyhmät ihmiset kuvittelevat takaisin maksun olevan jotain palautus.
Valot päälle, LAMPAAT
Valot päälle sinä lammas , hintataso kilpailun takia sama s-ja k ryhmissä , cittari ei palauta suhteessa s- ryhmään mitään joten valot päälle LATE LAMMAS. täytyy k- ryhmästä ostaa miljoonan edestä että saa 5e plussaa setelinä k- ryhmään. S- ryhmän palautus selvää rahaa pa
nkkitilille jolla voit ostaa vaikka nesteeltä bensaa , mites tämä vastaava toimii k-ryhmässä???Taitaa plussat siirtyä takaisin k- ryhmään kun ei voi ostaa muualta.!!!!!!!
Sinne vaan Prismalle pitkin hampain. Hienoo siellä on jonottaa.
Klubikortti niin en jonoissa viihdy. Itsepalvelukassoilla ei yleensä jonoa. Siis hienosti tili karttuu kun prismassa käy.....ottakaa suunnaksi cittarin nillittäjät fiksuista mallia.....
laskeppa.jos ostat satasella,saat palautetta 5e.jos ostat esim.saat sen jo yhdestä ostoksesta.näin se vaan on.laske jos osaat.
Ei tänäpäivänä tarvii järjenköyhyyttä kauppaa valitessa, s ryhmällä on valta-asemansa ja asiakas jonottaa jotta saa kärrinsä tyhjennettyä. Ei taida kassatyöntekijöillä olla mitään tulostavoitetta siinä kauanko tavaroita siirtelee, myynti taitaa tänäpäivänä olla sitä, että hyllyttäjät pyllistelee tarvittavat myymälätiloissa. Palvelutiskillä asioidessa viimeksi ei työntekijöistä kaksi kolmesta edes ymmärtänyt suomea, kertonee jotain paikkakunnan ostovoimasta.
Miten se voi olla palvelutiski jos työntekijät eivät osaa puhua asiakkaiden kanssa?
Kyllähän cittarin tarjoukset on ihan erimaata versus prisma. Pitää paljon ostella prismasta että bonuksilla olis jotain merkitystä. Minä ostan milloin mistäkin.
Mites paljon tosissaan tarvii ostaa cittarista että saa hikisen vitosen k- setelin? Arvelisin n. puoli kauppaa....järki käteen ....hoi...hoi
satasella pitää ostaa että saa vitosen.
Jo apukoulun käynyt peruspieksu tietää , että prisma on edullisin ostoskeidas. Muitahan pieksussa olekaan ......
Prisman ruoka on lähiruokaa, litlin saksasta
saksalainen ei syö huonoa.eihän prisman lihakaan ole suomesta.katsoppa tarkkaan mistä maasta mikäkin tuote on kotoisin.nim.avoimin silmin eikä kuten kommunisti.uskotko propakantaan.