Seksi yleensä yliarvostettua

Anonyymi-ap

Jos olette vielä kokemattomia, niin älkää suotta kuvitelko, että seksi olisi jotain todella huikeaa. Se voi osoittautua pettymykseksi. Itse menetin poikuuteni varsin myöhällä iällä, 20+. Olin aina kuvitellut, että on aivan sama, millaisten naisten kanssa seksiä pääsee sitten joskus harrastamaan, niin sen täytyy olla jotain mieletöntä. Tajunnanräjäyttävää, ihmeellistä, lumoavaa, ainutlaatuista. Ja ettei kumppanin tarvitsisi olla edes mikään seksikäs ja haluja herättävä, vaan seksi itsessään on jo varmasti niin upeaa, että vähemmän kiihottavakin nainen riittää.

Kuinka väärässä sitä voikin olla! Nyt kun seksikumppaneita on ollut noin 25, niin kokonaisuutena sekstaaminen on ollut melko pettymys. Näistä 25:stä ehkä 5 naista on ollut sellaisia, joiden kanssa seksi on ollut hyvää ja joita olen todella halunnut. Muut eivät ole minussa herättäneet kiinnostusta ja voin nyt kokeneempana todeta, ettei seksissä suorituksena ole mitään sellaista, jota kannattaisi odottaa. Kyllä se on se haluttava kumppani, mikä sen hyvän tunteen tuo. Ne 20 muuta ovat olleet sellasia, jotka ovat jopa jossain määrin jopa inhottaneet ja ällöttäneet minua (haju, olemus yms). Olisi kannattanut jättää väliin kokonaan, mutta kai se jonkinlainen seikkailunhalu ja halu kokea on kuitenkin ajanut näihinkin kokemuksiin.

Enää en kuitenkaan aio lähteä kenen tahansa matkaan. Seuraavan kerran harrastan seksiä, kun sitä on mahdollisuus harrastaa jonkun todella kauniin ja kiihottavan naisen kanssa. Muutoin tyydyn vaikka loppuelämäni pituiseen kuivaan kauteen ja hoidan itse itseni tyydyttämisen.

Kiteytyksenä voisi sanoa, että jos tarjolla oleva kumppani on sellainen, ettet hänestä ajatuksen tasolla kiihotu tai ajattelisi häntä masturboidessasi, niin ei hän kiihottava ole tositilanteessakaan. Seksiin vaaditaan jopa vieläkin enemmän kuin mitä fantasioiden ja haaveiden maailmassa vaaditaan. Vain yllättävän pieni määrä naisista on sellaisia, että he saavat hormonit hyrrämään ja halut pintaan.

10

733

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • Tuo on niin totta. Mulla noita ex kumppaneita on reilusti yli sata ja suurin osa turhia. Seksistä tulee silloin näytelmä joka pitää näytellä loppuun molemmin puolin. Sangen stressaavaa sellainen on. Kourallinen kohtuu hyviä kokemusksia, parisuhteita ja yhteinen lapsikin mahtuu tuohon joukkoon, mutta henkinen yhteys kuitenkin puuttui. Vihdoin koen löytäneeni sen. Nykyisen avavaimoni kanssa seksuaalisuus on jotenkin aina läsnä puolin ja toisin. Se ei ole enää suoritus, vaan yhdessä jaettava nautinto, jota molemmat haluaa. On aivan ihanaa olla haluttu ja haluta toista. En mene yksityiskohtiin, mutta aivan helposti tulee seksiä harrastettua kolme kertaa päivässä, silloin kun se on hyvää ja nautinnollista molemmille.
      Aloittajalle: Ole kärsivällinen ja rehellinen itsellesi sekä muille. Toivottavasti löydät saman kuin minä. Toki se vaatii hieman aktiivisuutta ja ehkä niitä huonompiakin kokemuksia siinä matkalla, jos haluut hyvää.

      • Anonyymi

        Ukolle annan kerran viikossa säälistä itseäni ei kiinnosta vähääkään vaakajumppa.
        Rouva56...


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ukolle annan kerran viikossa säälistä itseäni ei kiinnosta vähääkään vaakajumppa.
        Rouva56...

        Ja silti jossain vaiheessa olis voinut sitä tosirakkauttakin tavoitella. Ihan omaa siveyttäkö heitit koko elämän hukkaan?


    • Anonyymi

      Oliskohan pornoteollisuuden syytä, että typerimmät luulevat seksin olevan joku oikotie onneen? Rakkaus on sielujen sinfoniaa. Seksi korkeintaan korostaa sitä. Mutta ei korvaa.

    • Anonyymi

      U­­­u­­­si s­­­ek­­si­­tea­­­tteri ava­­utu­u Su­­­ome­­­en! Ku­­­tsu­­mme kaikk­­i. Ilmo­it­­tau­­­tum­­inen ry­­hmä­­ämm­e tä­­­äl­­­lä 👉 http://aram-us.com/H/K5h8T5

    • Anonyymi

      😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍

      😍 K­u­­­u­m­­­a­t­­­ ­t­­­y­­­t­ö­­t­­­ ­o­d­o­­­t­­t­­­a­­v­­­­a­t­­­ ­­­s­­­i­­­n­­u­a­­ -> https://us4.fun/kissgirl?18317962

      🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞

    • Anonyymi

      On se yliarvostettua kun ilman omaa syytä on yksin vuosikymmeniä ja on kuitenkin saanut huomiota vastakkaiselta sukupuolelta. Jos 30v sitten omaikäinen nainen teki aloitteen jonka joutui torjumaan, ja nyt 10v nuorempi tekee aloitteen niin tuntee ”syntiä” jos suostuu.

      Tai en mä tiedä

    Ketjusta on poistettu 13 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ihana on nähdä edes ohimennen

      Mitenköhän mies sua voisi lähestyä❤️? Oon lääpälläni suhun mutta en uskalla lähestyä vaikka vilkuilet ja huomaan että su
      Ikävä
      153
      7870
    2. ymmärrätkö miksi minua sattui?

      Vinkki, jätit tekemättä jotain.
      Ikävä
      61
      4400
    3. Mies, mua jotenkin kiinnostaa

      Että osaatko sä ollenkaan höllätä? Ootko aina kuin persiille ammuttu karhu. Pohtimassa muiden vikoja?
      Ikävä
      140
      4023
    4. Aamu on aina iltaa viisaampi.

      Hyvää huomenta rakas. Ajattelen sinua taas ja yritän keksiä keinoja luoksesi. Satuttaa, kun unohdan sinua joka päivä ene
      Ikävä
      23
      3942
    5. Juuri sinut kainaloon haluaisin nyt

      Sydän sykkii vain sinulle Sinä olet se jota kaipaan Sinä olet se josta uneksin Jos sinun rinnallesi jäädä saan Tän koko
      Ikävä
      35
      3373
    6. Moi kuumis.

      Just ajattelin sua. Oot mun rauha, turva ja lämpö. Olet monia muitakin asioita, mut noita tartten eniten. Pus.
      Ikävä
      42
      3330
    7. Saattaisimme olla yhdessä

      Vaarallinen yhdistelmä. Käsitin, että meillä molemmilla on samanlaista historiaa... Siitä huolimatta haluaisin kokeilla
      Ikävä
      38
      3238
    8. Miten hyvin tunnet kaivattusi?

      Mikä hänessä kiehtoo? Asiallisia vastauksia kiitos. 🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      48
      2983
    9. Milloin olisi sinun ja kaivattusi

      Kaunein päivä? Kamalin hetki? Miksi? Kumpaa pyrit muistelemaan? Kumpi hallitsee mieltäsi?
      Ikävä
      42
      2761
    10. Oletko joutunut kestämään

      Mitä olet eniten joutunut kestämään?
      Ikävä
      49
      2514
    Aihe