Sienipolku 6

Millasta ihmeen porukkaa siellä oikein asuu? Parvekkeelta kauheeta meteliä ja roskia täynnä se parvekkeiden alapuoli. Onko se joku vuokratalo?
21873
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Sienipolku 6 on kaupungin vuokratalojen aatelia eli malli esimerkki siitä mitä vuokratalo asuminen voi parhaimmillaan olla.

Äänestä

Osuva osoitenimikin.

Äänestä
  • Joo nimestä tosiaankin voi jo päätellä jotakin. Kirjavaa porukka siellä tosiaan asuu aina romaneista sateenkaari pariskuntiin.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Joo nimestä tosiaankin voi jo päätellä jotakin. Kirjavaa porukka siellä tosiaan asuu aina romaneista sateenkaari pariskuntiin.

    Mihin unohdit ne kaikkein pahimmat tapaukset?

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Joo nimestä tosiaankin voi jo päätellä jotakin. Kirjavaa porukka siellä tosiaan asuu aina romaneista sateenkaari pariskuntiin.

    OVATKO NE NIITÄ SUVAITSEVAISIA.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    OVATKO NE NIITÄ SUVAITSEVAISIA.

    Joo he suvaitsevat kaiken mitä tapahtuu talossa ja mistään ei välitetä mitään.

    Äänestä

Eikös Sienipolku 6 ole aika monta rappua ja mun mielestä varsinkin se ensimmäinen rappu on rauhaton.

Äänestä
  • Muistaakseni Sienipolku 6 on a,b ja c raput.

    Äänestä

ei saa yleistää

Äänestä

Ihan tavallisia ihmisiä siellä asuu. Suurimmalla osalla taitaa mottoina olla- "raskas työ vaatii vielä raskaammat huvit" ,"kyllä kela maksaa,mä mitään töihin mee" ja "viina on viisasten juoma,mutta menee se tyhmäänkin päähän".Huippu jengii.

Äänestä

Kyllä jos mut laitettaisiin Sienipolulle asumaan niin ottaisin ennemmin karenssin kun sinne menisin.

Äänestä

Sienipolun omistus-asunnot ovat rauhallisia.

Äänestä

sienikeittoa nam

Äänestä

Homoseksiä ja väkivaltaa.

Äänestä
  • Asuuko Sienipolulla homoja. Missä asunnossa muka?

    Äänestä

  • Anonyymi00018 kirjoitti:

    Asuuko Sienipolulla homoja. Missä asunnossa muka?

    Eiköhän meissä jokaisessa asu pieni siemen homoutta.

    Äänestä

  • Anonyymi00019 kirjoitti:

    Eiköhän meissä jokaisessa asu pieni siemen homoutta.

    puhu vaa itestäsi

    Äänestä

Kai vuokratalon erottaa jo pihasta, yleensä siivoton. Jos on hyvä toimikunta talossa ja porukka pitää pihan kunnossa vuokratalossakin on se hieno homma. Vaan kun kävelyllä kiertelee näkee miten törkyisiä toiset pihat on. Hyi.

Äänestä
  • Löytyy Naantalista myös ainakin muutamia hyviä vuokrataloja joissa asuminen voi olla jopa mukavampaa kuin eräissä osaketaloissa.

    Äänestä

Wellamo-opiston kuntojumppa starttasi eilen ja se on maanantaisin klo 18.15-19.30.

Äänestä

🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒

🔞 K­­u­u­­­m­a­­­t­­­ ­­­t­­­y­t­ö­t­­­ ­­o­d­o­t­t­­­a­­v­­­­­a­t­ ­­s­i­n­­­u­­­a­ -> https://us4.fun/kissgirl?18318538

🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞

Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Millasta ihmeen porukkaa siellä oikein asuu? Parvekkeelta kauheeta meteliä ja roskia täynnä se parvekkeiden alapuoli. Onko se joku vuokratalo?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu