Seiterä lopettaa niin joku voisi ostaa laitteet ja pitää käynnissä koko kesän Turussa. Vai jokohan on laitteille ostaja, tuskin ne itselläänkään pitää.
Noilla voisi aloittaa ja kehittää kunnolliseksi huvipuistoksi. Tai ehkäpä joku jatkaa kiertämistä samoilla laitteilla.
Noilla voisi aloittaa ja kehittää kunnolliseksi huvipuistoksi. Tai ehkäpä joku jatkaa kiertämistä samoilla laitteilla.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Eikös meillä ole Hallitus jonka pellenumerot pyörii 24/7 koko ajan?
🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑
🍒 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
tivoli ja sirkusala toimii ulkolaisen työvoiman varassa.
Edullista ja osaavaa. Ukraina venäjä
sota haittaa työvoiman saantia.
Ala vaatii osaamista. Pelkillä tivolilaitteilla
ei tee vielä mitään.
Paljon helpompi saada työvoimaa ellei tivoli kierrä vaan olisi samassa kaupungissa. Eikä edes tarvitse työvoimaa kuin murto-osan kun ei tarvitse kuljettajia ja kokoajia joka paikkakunnalle.
äkkiä suuri massa kyllästyy pieneen tivoliin. Se homma olsi jo aika päivää sitten tehty jos homma sillä tavoin toimisi.
Uusia laitteitahan voi ostaa vähitellen, noilla olisi hyvä aloittaa. Ei lapset kyllästy, nehän käy vaikka joka päivä samoissa laitteissa, kausikortit menee hyvin kaupaksi.
siitä vaan sitten laitteita hankkimaan.
Laitteiden turvallisuushyväksynnät ovat kalliita.
Laitteet on määräaikaishuollettava ja niitä tulee korjata.
Vakuutusyhtiöt ovat hyvin nihkeitä antamaan vakuutuksia
huvipuistovempaimille.
Onhan Turkuun toivottu pysyvää huvipuistoa varmaan 60 vuotta.
Sellaista yrittäjää vaan ei ole löytynyt joka siihen uskaltaa lähteä.
Eihän niitä itse tarvitse suunnitella ja hyväksyntöjä hankkia kun valmiita EU-alueella hyväksyttyjä myynnissä. Kaikki vaatii huoltoja, ei nuo mitenkään poikkeuksellisia ole.
Minulla ei ole rahaa, mutta monilla on, eri asia sitten saako sopivaa tonttia mistään jos kaupunki vastustaa.
seksitivoli
Turku on yhtä tivölia 24h.