Kunnanjohtaja sai tarpeekseen.
"Johtaja",haitta kunnanjohtajan imagolle
Anonyymi-ap
111063
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 41 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Itsepä johtaja on piinassa aiheuttanut. Ken leikkiin lähtee niin leikin kestäköön. Olisi pitänyt tietää että kaikki tulee ilmi ennemmin tai myöhemmin. Nyt tuli ilmi kun oli oikea mies asialla ja toi asian julkisuuteen.
Monikin on varmaan joskus lainannut jollekin rahaa, mutta harvalla on kuitenkaan oikein oikein poliisin esitutkinnassa saatua lopputulosta, että lainaamiseen ei liity mitään laitonta. Onko sinulla tuollaista todistusta itselläsi?
Minulla ja thairouvallani on.
Olet oikeassa.
Vainoaja kannattaa katsoa tuo ohjelma, mitä on eläminen jatkuvassa vihan tunteessa, ja kuinka siitä voi päästä irti
https://areena.yle.fi/1-61329696
Hetkinen... Eikös sivistys henkilön perhe ole nyt itse esitutkinnassa ja vieläpä epäiltynä.
Ei sitä kotietsintää muuten tehdä.
Hyvin päätelty. 🤔🤔
Poliisi on voimaton
. Jos ihminen ei tee rikosilmoitusta siitä, mitä on tutkittujen tapausten jälkeen tapahtunut, ei poliisi asiaa tutki”, Vihtilä sanoo.
Voiko poliisi paremmin asiasta kertoa?
Olet ymmärtänyt asian täysin väärin.Ei sinulla mitään poliisin lupaa ole lainata rahaa ja jättää korkotuloista verot maksamatta.Sinulla pitäisi olla myös Janakkalan kunnan myöntämä sivutoimilupa.
Kuihtunut sitte viime tapaamisen.
Hanaveteen tehnyt makaronivelliä