Asumistuki vain suurituloisille

Asumistukeen 100 000 euron vuosituloraja. Jos tulot ovat vähemmän, niin mitän tukea ei tipu.

Persustelut:

Köyhät eivät tarvitse mitään rahaa. Muutenhan he eivät olisi köyhiä.

Rikkailla on taas paljon kuluja. Westendin pytingin ylläpitäminen maksaa.
1141
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Et taida itse edes käsittää (koska olet vassari) niin suurituloisillehan nämä asumistuet loppupeleissä valuu sillä hehän nämä vuokra-asunnot pääasiassa omistaa!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Asumistukeen 100 000 euron vuosituloraja. Jos tulot ovat vähemmän, niin mitän tukea ei tipu.

Persustelut:

Köyhät eivät tarvitse mitään rahaa. Muutenhan he eivät olisi köyhiä.

Rikkailla on taas paljon kuluja. Westendin pytingin ylläpitäminen maksaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu