mennä uusiin ryhmiin, ehkä yhdeksi päiväksi vain. Sisin on ollut kauan stressitilanteessa ja siksi täytyy suojella itseä liialliselta stressaavalta kokemukselta.
Ei tunnu hyvältä
Anonyymi-ap
2169
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Koska kertominen on tuskin loppunut vieläkään. Koska kaikki on ollut kauan hyvin laaja-alaista ja paljon eri ihmisiä siinä mukana se on stressannut paljon.
Jos olisi aikoinaan saanut jatkaa itselle mieluisassa työpaikassa, ei olisi tullut rankkoja vuosia, eikä sisin olisi joutunut kärsimään niin tavattoman kauan, kun joutui töihin niin moniin eri paikkoihin ja sitä kertomista oli aina joka paikassa, mikä ei sopinut sisäiselle maailmalle ollenkaan. Siksi oli työkyvyttömyyttä, koska tuntui että ettei sisin kestänyt enää yhtään kertomista missään. Siks pyydettiin toistuvasti että sen olisi pitänyt loppua, jotta vointi olisi parantunut!