Venäläiset rauhantyöhön!

Anonyymi-ap

Todellinen rauhantyö, johon lähes jokainen venäläinen pystyy, on ratakiskojen sabotointi. Sikäläisen kisko R65 on uumaltaan vain 18mm paksu. Polttamalla tai kulmahiomalla siihen viisto n 250mm pitkä ura, kiskon pää väsähtää ennen pitkää poikki. Parhaimmillaan kiskovaurio ehtii vaikuttaa tuhansiin teleihin.

Näin ihan tavallinen venäläinen pystyy estämään kaluston ja omien poikiensa kuljettamisen Ukrainaan tekemään terroria ja joutumasta lihamyllyyn.

Toimikaa. Saa vapaasti kääntää venäjäksi.

9

221

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Настоящее дело мира, на которое способен почти каждый россиянин, — это диверсии на железнодорожных путях. Рельс Sikäläinen R65 имеет толщину всего 18 мм по краю. Если прожечь или прошлифовать под углом канавку длиной 250 мм, конец рельса вскоре отломится. В лучшем случае поломка рельсов успевает затронуть тысячи вагонов.

      Вот так обычный россиянин может помешать переправке техники и собственных сыновей в Украину, чтобы совершить террор и оказаться в мясорубке.

      • Anonyymi

        😋😍😋😍😋😍😋😍😋

        🍑 ­N­y­m­­f­­­o­­­m­­a­­a­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      Ei kun laikka laulamaan.
      Enkä tarkoita balalaikkaa.

    • Anonyymi

      Tuo on hyvä keino. Jäljet ehtii jäähtyä ennen kuin teko paljastuu.
      Kannattaa kuitenkin tehdä myös lovi kiskon yläpintaan. Näin kisko väsyy paljon nopeammin.
      Katkaise kisko - pysäytä venäjä - pelasta maailma.

    • Anonyymi

      Katkaise kisko - pysäytä venäjä - pelasta maailma.
      Перережь рельс – останови русских – спаси мир.

    • Anonyymi

      Nosto.

    • Anonyymi

      Putinin orjat,
      Sorron yöstä nouskaa...

    • "Todellinen rauhantyö, johon lähes jokainen venäläinen pystyy, on ratakiskojen sabotointi. Sikäläisen kisko R65 on uumaltaan vain 18mm paksu. Polttamalla tai kulmahiomalla siihen viisto n 250mm pitkä ura,"

      Lähes jokaisella venäläisellähän on oma ammattilaistason kulmahiomakone ja tarpeeksi kestävä laikka että saa tehtyä vastavaa.
      Tai jos ei kulmahiomakonetta niin ainakin hitsausvälineet.

    • Anonyymi

      Vaikuttaa siltä, että Putinin motiivi ja halu ottaa Ukraina hallintaan käyttämällä tekosyynä Kiovan nazeja on "kusetusta". Venäjän varallisuus on suurinmmalta osalta tullut energian vientituloista eli öljystä ja maakaasusta, nyt kun niistä riippuvuus pienenee vuosi, vuodelta vihreänenergian saatavuuden lisääntyessä niin Kremlissä on tullut hätä. Ratkaisu on se, että maailmassa tarvitaan ruokaa ja se joka hallitsee maata sen tuottamiseen sanelee myös hinnan sille, eli otamme Ukrainan sekä sen laajat peltomaat Venäjän omistukseen.

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen mukaan rasismi on huumoria

      Vaan kun koomikko kutsui Halla-ahoa fasistiksi, niin piti haastaa oikeuteen. Mihin se huumorinitaju yhtäkkiä hävisi? ⠀
      Maailman menoa
      112
      4478
    2. BOIKOTOIN - Ei mitään Suomi.fi postilaatikoita käyttöön

      Ainakaan minulle! Vai että pitäisi alkaa siellä käyädä katselemassa tammikuusta 2026 siis periaatteessa päivittäin että
      Maailman menoa
      200
      3687
    3. 202
      3001
    4. Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta

      Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome
      Maailman menoa
      72
      2852
    5. Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava

      Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main
      Maailman menoa
      60
      2737
    6. Lasse Lehtonen palasi ambulanssilennolla Suomeen

      Nyt on syytä lopettaa irvailu.
      Maailman menoa
      83
      1381
    7. 60
      1256
    8. Aitolehti Capital

      HehkuB on myynnissä, kovalla työllä saavutettu unelma joka sekin lässähti kuten kaikki mihin ryhtyy! Nyt Sewen asialle
      Kotimaiset julkkisjuorut
      238
      1082
    9. Missä kuussa

      Rakkaasi on syntynyt?
      Ikävä
      61
      996
    10. MOT: Työmarkkinatori on olemattomien työpaikkojen hakupaikka

      Työpaikkojen tietoja ei tarkisteta, ja ainakin noin noin 10% on olemattomia työpaikkoja ja sen lisäksi eri rekryfirmat t
      Maailman menoa
      120
      993
    Aihe