On "somevaikuttaja"
Todellisuudessa näyttää pyykkäriämmältä.
Selkeästi ylipainoinen.
Todellisuudessa näyttää pyykkäriämmältä.
Selkeästi ylipainoinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 28
Vanhimmat
"Pyykkäriämmä" - mikä se on?
Miksi tästä poistettiin kysymys että mikä on pyykkäriämmä? Onpas outoa. Ja ylläpito väittää että kysymys oli sääntöjenvastainen?
Ylläpito valehtelee mutta miksi?
Tuolla alhaalla siis valehdellaan kun väitetään että poistettu kommentti oli sääntöjenvastainen.
Nyt sitten oli poistettu kommentti jossa kysyttiin, että miksi ylläpito valehtelee.
Onko nyt ymmärrettävä niin että joku trolli hallitsee tätä palstaa ja saa poistatettua muiden kirjoituksia, vaikka eivät ole sääntöjenvastaisia?
Eikös noita pyykkäriämmiä ollut ennenvanhaan? Vanhoissa kotimaisissa elokuvissa sellaisia näkee. Ehkä aloittaja poistatti kysymyksen siksi koska aloittajan ikä, joka lienee 7-kympin paremmalla puolella, tulisi näkyviin. Nuorethan eivät mistään pyykkäriämmistä tiedä mitään.
Googlasin pyykkäriämmä ja joku on kirjoitellut sillä nimimerkillä mm. vuonna 2011 ja myös vuonna 2022. Ei toki tällä palstalla.
Oli niissä elokuvissa Anneli Saulikin pyykkäriämmänä eli ei kaikki olleet aloittajan väittämä, "selkeästi ylipainoinen".
Nimimerkillä? Miten se tähän liittyy?
Olet sinä kyllä ahkera googlettaja!
Ja poistettujen viestien laskija.
Jatka samaan malliin.
Edelleenkään nuo poistetut viestit eivät olleet sääntöjenvastaisia vaikka ylläpito noin väittää.
AdamoktarGubtaValkku
Niinhän se täytyy olla.
Itse asiassa jo vuonna 1998 oli internetissä tuo sana.
Pirullista eikö totta?
Miksi ihmeessä pyykkäriämmä valehtelee ylläpidolle?
Taasen hormoineilla pumpattu iso takapuoli pystyssä oleva fitness kisoissa ollut muidu. Lihaksia löytyy kyllä mutta missä on järjen käyttö vai eiks sitä ole edes koskaan ollutkaan ?
Hiltsu - kun 135 sentin pituuteen ladataan 100 kiloa terästä kovempaa lihasmassaa, lopputulos on luonnoton yli-ihminen, jonka hauikset ovat kuin pylväät ja jonka lihasvoima vastaa useampaa aikuista miestä. Tyttö on pituutensa puolesta kuin juuri yläasteelle päässyt, mutta lihakset ovat supermassiiviset.
Peruskoulu mainittu! Miten päästään yläasteelle?
Katopa sen kuvia kisoista - aika tiukaksi tiristetyltä vaikuttaa
Järkyttäviä kuvia hartiat on kuin painonnosto äijillä ja tuolaisia ei saa ilman lisäaineita ja hormoneja .
Niin varmaankin, mutta Hilla bulkkikunnossa on kuin Volkkari.
Hilla Partanen on body fitnessin 16–19-vuotiaiden Suomen mestari, ja on pärjännyt nyt vasta 18-vuotiaana Euroopan mestaruuden kisoissakin. Asuu Tampereen suunnalla, joten hän tuskin piittaa siitä, mitä jotkut kainuulaiset kuudenkympin ja kuoleman välissä olevat, elämänsä hukanneet papparaiset kirjoittelevat. Tämä suoli24-palsta kun on keski-ikäisten ja sitä vanhempien viimeinen linnake. Sopii siis kuolevien pikkupaikkakuntien vanhuksille - unohdettu siinä missä Paltamo ja Puolankakin... (Mulla muuten menevät nuo kaksi kylää usein sekaisin. Paltamon muistan vain siitä kesäturistinähtävyyskirkosta. :D )
Eli siksi sinäkin roikut täällä "linnakkeessa"?
Hilla voisi opetella käytöstapoja ja ymmärtää, että pukuhuoneessa ei kuvata. Mikä vaivaa näitä kännykkäriippuvaisia?
Juhani Koskinenkin on Seiskan mukaan lähtenyt kolmen päivän mielenterveysretriitille saaristoon, koska tankki on tyhjä. Hiljentymisen ja rauhoittumisen sijaan kuvaa kuitenkin joka hetkeä puhelimellaan saunomista myöden, ja tuuttaa kuumeisesti Instagramiin. Tämän päivän ihminen elää ihmisten nettipalautteella.
Hillan nykykunnossa hänen allit ovat päätä suuremmat.
Somekuonaa... Sitä lajia riittää.
Nevöhööd