Vai on lakot ylimitoitettu ?? Hallituksen toimet on ylimitoitettu versus muutamia viikkoja versus ihmisten elämä. On se helppo huudella noilla palkoilla mutta eikös se tule näkymään Sastamalankin katukuvassa kun köyhyys lisääntyy. Hänellä on varmaan varaa ruokkia koko suku niin hällä väliä muiden ihmisten. Mulkkuja koko hallitus.
Työministeri Satonen
10
452
Vastaukset
- Anonyymi
Hieno lukea kun kommari kitisee, musiikkia korville =)
- Anonyymi
Jep. Arto on luonut suomeen 60 000 uutta työtöntä. #Äijänkivi.
- Anonyymi
Olen ex perusuomalainen. Luotto loppui kun Purra käänsi kelkkansa. Kaikki ne ministerit valehtelee.
- Anonyymi
Sama tääl. Oon 90 luvulta asti äänestänyt Perussuomalaisia. Jatkossa EN IKINÄ enää äänestä petturipersuja !
- Anonyymi
Satosella on ruskee kieli ....mistä moinen johtuu ?
- Anonyymi
Kyä ny demaria ja muita vasureita korpeaa. Aijai kun se Satonen rupes korjaan rempalleen päästettyä Suomi laivan taloutta.
Demarit ja vassarit on ollu aina taitavia poikia ja tyttöjä tuhlaamaan toisten rahoja.Kyllä ja nyt me kaikki maksamme siitä, kuten ennustetiin...niin sinä kuin minäkin...tosin koko sekamelskan suuruus ja kauheus paljastui kaikille vasta vuosi sitten kokonaisuudessaan.... ja samalla alkoi kommunistien (lue vasemmiston) aivan suhteeton uuden hallituksen ennen kuulematon häirintä....ei kukaan tiennyt, mitä kaikkea vassut olivat survoneet valtion talouden piikkiin velalla...ja Kiuru heitti vielä sen soten samaan soppaan, ottamatta huomioon, mistä rahat....Purra ja persut sitä yritti kyllä kysellä, mutta Kiuru ei perunut aikeitaan ja tässä sitä nyt ollaan...velaksi on mahdoton kaikkea hoitaa, ainakaan yhtä leveästi, kuin viime hallituskaudella, joka oli suomalaisten suurta kusetusta koko kausi...Arhinmäki vielä todisti, ettei velkaa tarvitse maksaa....ja kansa oli tyytyväisiä...
- Anonyymi
Suomi on tehnyt 16 vuotta alijäämää ja lisännyt velkaa.Vallassa on ollut muita kun "vassareita" ja tuhlannut toisten varoja.Ota asioista selvää,jos ymmärrys riittää.
- Anonyymi
Eduskunnan pitäisi maksaa Satoselle kunnon huora ja juottaa känniin aina välillä, niin tuo kokematon pullamössö äidin paapoma koulukiusattu juntti voisi saada järkeviä ajatuksia, eikä olisi Persujen ja Orpon kusetettavissa.
- Anonyymi
Ei keskimääräinen köyhyys lisäänny, toinen vain köyhtyy sen verran mitä toinen vaurastuu.
Tuolloin se joka työn tekee, saa ansaitsemansa.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2222936Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1732556Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1091208Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1321112- 701068
Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831045Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait2831021Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka341996Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20929Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22788