Miksi noita sukupuolettomia naisia on paljon purjehduksen parissa. Samoin hevosurheilussa!
Mikä lienee syy ?
Mikä lienee syy ?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
nainen voi olla sukupuoleton??? Eihän hän silloin
olisi nainen?
Purjehduksessa vetää puoleensa se ajateltu tyyli tms... siis itsensä korostus.
vrt golf..... sopiovat kahvilat,,,, muoti.... tyhjäpäille on aina huveja...
Käsitteet eivät ole oikein hallussa, joten tarkentaisitko mitä tarkoitat.
A
Tarkoitatko heitä joiden sukupuolihormoonituotanto 50/50, mutta lääkäri on leikannut naisten elimiä muistuttavat, mutta toimimattomat vehkeet?
B
Vai onko kyseessä harrustuksenaan hameeseen pukeutuvat seksuaalisesti ylivilkkaat miehet?
C
Vai jotakin muuta?
tullut "pakit" purjehdusta harrastavalta ladyltä, kun noin kovasti mieltä painaa ?
Kyllä ne naiset, joita itse tiedän purjehduksen piiristä, ovat ihan sukupuolellisia...
Kaikki tuntemani / tietämäni purjetivat tai hevostelevat naiset ovat kyllä 100 % naisellisia.
Ehkä kirjoittajaa ärsyttää k.o. naisten ihana räväkkyys ja älykkyys.
Jos ei tuu pesää niin ei tuu pesää!!!
Ompa hassu Keskustelu.
Itse olen sellainen purjehtiva nainen, enkä ihan kamalan paljon ole tavannut naisistoja (niin miehekkäitä tai naisellisia) merellä. Kaikki ne tasapaksut tädit, joista on vaikea erottaa mitä sukupuolta ovat, ovat aika usein pariutuneet jonkun samaa kaliiperia olevan miespuolisen kapun kanssa.
Minulla on paplarit veneellä, mutta harmillisen vähissä on ollut vastapelurit!
>Minulla on paplarit veneellä, mutta harmillisen >vähissä on ollut vastapelurit!
Mikä on paplari? vaikuttaako venevauhtiin?
Sorry, en ole tiennyt ärsyttäväni Sinua miehinen purjehtijan palttu. Sukupuolettomuuteni näkyy siinä, että olen ottanut haarrastuksen haltuun ja nautin siitä estottomasti. Kukaan ei vie minua merelle tai tee päätöksiä puolestani. Teen ne ihan itse. Voihan se olla sukupuoletontam - tai onkohan se riippumattomuutta.
Hevosurheilusta en niin tiedä, mutta purjehdus on vähän statuslaji, jonne eksyy johtavassa asemassa olevia ihmisiä. Varsinkin naisistojen ammattirakenteeseen ei paljon hoivatyöläisiä mahdu.
Onko miesmäisyys määrätietoisuutta ja jonkinlaista varautuneisuutta? Monet naisistot ovat ihan mukavia kunhan alkuviileys vähän sulaa.
>Hevosurheilusta en niin tiedä, mutta purjehdus on >vähän statuslaji, jonne eksyy johtavassa asemassa >olevia ihmisiä. Varsinkin naisistojen >ammattirakenteeseen ei paljon hoivatyöläisiä mahdu.
Vai niin ;) mä ainakin oon persaukinen duunari, mutta purjehtinut oon ikäni.
Minä kyllä harrastan kumpaakin ja näytän kyllä hyvinkin naiselta. En kyllä ole mikään tyhjäpää bimbo. Naisellinen olen vaikka saan pidettyä sekä veneen että hevosen aisoissa...
..saisitkohan pidettyä meikäläisenkin "aisoissa"..
Mistä teitä purjehtivia naisia löytää kun ei osu kohdille oikein kuinkaan...??
Voisin lähteä uusintakierrokselle.. uusjakoon!
olet ilmeisesti tavannut vääränlaisia naisia....
Voisin kyllä saada sinutkin "aisoihin" ja vielä muuttamaan mielipiteesikin :)
..laittamasta postia..
kirjoittele osoitteeseen:
[email protected]
vaihdetaan ajatuksia..
:)
postia tulemaan!
[email protected]
Olisikohan joku nyt pienissä siloisissa aivoissaan yhdistänyt minihameet ja korkokengät naisellisuuden tyypilliseksi esiintymismuodoksi? Ne nimittäin kokolailla poikkeuksetta puuttuvat purjehtivilta naisilta, siis puuttuvat tarkemmin sanoen merellä. Naisellisuutta taas en muuten ole havainnut vähimmässäkään määrin puuttuvan. En matkapurjehtijan rouvalta, en kilpaveneen naismiehistöltä, enkä sen enempää vielä naisistumistaan odottelevilta junioritytöiltäkään. Viimeiset havainnot ovat noin sadan naisen otoksesta, joka tuo jo kohtalaista tilastopohjaa. Hauskempi täällä olisi elää, jos suurempi osa naisista olisi enemmän purjehtivien kanssasisariensa kaltaisia.