Monien mielestä esim. Kalpan pelaajien kunto, nopeus ja kestävyys herättävät hämmennystä. Miten he ovat jaksaneet painaa Duracell-pupuina koko kauden? Onko kyseessä vain kova treeni, ihmegeenit, savolaisuus vai mikä?
Tänä päivänä ns. adhd-lääkkeet (amfetamiinipohjaiset) yleistyvät monien käytössä. On yleisesti tiedossa, että lääkäriltä saadun reseptin myötä he voivat myös ns laillisesti mennä pirien kanssa kaupungilla.
Huom. Kaikki eivät todellakaan väärin käytä lääkitystä tai reseptiä, mutta heitä on!
Kysynkin, saako liigassa pelaajat käyttää adhd - lääkitystä? Tämä nimittäin muuttaisi hieman pelin henkeä.. Eikä vain liigassa.
Saako liigapelaajat käyttää adhd-lääkitystä?
2
308
Vastaukset 2
- Anonyymi
Noin yleisenä linjanahan on se, että lääkettä saa käyttää jos sille on lääketieteellinen peruste. Jotkut lääkkeet vaativat vielä erityisluvan vissiin, että niitä saa käyttää.
- Anonyymi
Työelämässä moni super-ihminen on myöntänyt, tai oikeastaan leveilee, pirilääkityksellään. Äksyilyn ja ilkeilyn he kuittaavat myös adhd:lla.. Lisäksi avoimesti kertovat käyttävänsä yli lääkärin suositusten lääkettä + ostavat katukaupasta lisää.
Mietin, että jos yhteiskunta ajautuu jopa Ammattiurheilua myöten siihen, että kaikki vetää adhd lääkettä, että jaksaa.. Niin ei ihme, että ihmisiä alkaa tippumaan ennenaikaisiin sydänkohtauksiin.
Ja kyllä myönnän nepsy-oireet, mutta huvittaa, että tässä yhteiskunnassa tuntuu vetävän kaikki tuota pilleriä lapsesta asti. Good luck vaan.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Metsamanin muru kissa kuollut
Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars1412099Kysymys
Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois234926Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.150913- 78873
- 64861
Töysä otsikoissa
Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!37847- 105798
Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su47757Tapailtaisko nainen
Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä68695- 71571