vaan pitää saada vielä enemmän, enemmän kuin tarvitsee, vaikka pienituloisia riistämällä.
Velat ei vähene yhtään eikä velanotto edes pysähdy, joten Purran ja Orpon
on aivan turha vedota riistollaan valtiontalouden tasapainottamiseen.
Velat ei vähene yhtään eikä velanotto edes pysähdy, joten Purran ja Orpon
on aivan turha vedota riistollaan valtiontalouden tasapainottamiseen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Älä muuta sano, vaiks omat rahat loppuu niin sitten otetaan velkaa jotta saadaan kaikki himoitut asiat!
No ahneellahan on pas...nen loppu niin kuin tiedetään ja nyt se oikein käytännössä nähdään kun hallitukselta on rahat loppu ja nyt on "juhlien" maksun aika!
😍😋😍😋😍😋😍😋😍
😋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
Ay demuvasut riistää köyhiltä johtajilleen miljoonaedut.
https://yle.fi/a/3-8462252
Ei palautuksia vaikka vasut ja kepu istui 4 vuotta hallituksessa, täysihoito paperittomille kyllä järjestyi, lisäksi hakivat isis tappajat suomeen.
https://www.iltalehti.fi/talous/a/200a4e99-a71a-4b7a-a6de-6369cca9e348
On halpaa sanoo vasut ja kepu eikä kuluja eikä terorismia.
https://yle.fi/a/74-20001516
Miksi viime vuonna tuli ennätysmäärä matuja Suomeen, vaikka persut ovat hallituksessa?
Tarvitaanko työvoimapulan paikkaajia vai?
Tyhmät vasuhallitus+kepu antoi putinin sotimiseen 15 miljardia, nyt suomi maksaa korotetut energia kulut.
https://yle.fi/a/74-20005960
Korot 3,5 miljardia joka vuosi, siinä olisi suomiköyhille jaettavaa, vasut antoi eu mafialle 10 miljardia unohtuiko suomalaiset ?
https://velkakello.fi/
Petteri ja Riikka saatana rosvoja. Poliitiikoilta pitää leika ei oo koskaan leikattu korkea aika.
Ay pomot/demut niitä rosvoja kun köyhienkin rahat ryöstää itselleen.
https://www.iltalehti.fi/uutiset/a/2015112920748662
Niin politiikoilta leikata✂️. Sopeuutumisraha!
Muutoksia ei tehdä mistään valokatkaisiasta, kaikki vie oman aikansa. Nykyhallitus on alusta asti puhunut kahdesta vaalikaudesta ja nyt se on siirtynyt lakkoilun vuoksi vielä kauemmas.
Jos vasemmistohallitus jatkaa omaa linjaansa, niin meillä kaikki menee perseilleen seuraavat parikymmentä vuotta. Kuten sanotaan, niin tilanne aina pahentuu, jos ei korjata heti.
Juu, sari-lähihoitaja itki, kun kahdessa vuodessa sai palkan korotusta 198 € ja joka nosti kuukausiansiot yli 2800 euron, riistoahan se perkele on teidän nuorten aikuisten mielestä, kun muut pienituloiset saavat 1200€/kk ja tukien nostajat jopa 4000 euroa. Kuka mahtaa se riistetty teidän mielestä olla? Sari lähihoitaja ei ole saanut yhtälailla koulutusta kuin sairaanhoitajat, joten työn vaativuus on myös huomattavasti pienempi. En kyllä kehtaisi antaa lausuntoja lehdistölle.
Demujen bisnestä tuokin, otetaan valtion tukia miljoonia ja lähetetään orjatöihin opettajat, hävetkää vasut.
https://yle.fi/a/3-12463035
Persut ovat varmasti eri mieltä, mutta näin se demokratiassa menee: petossuomalaiset eivät jytkytä seuraavissa eduskuntavaaleissa , eikä Petterin tarvitse vaivautua hallitusta kokoamaan.
”Nykyhallitus on alusta asti puhunut kahdesta vaalikaudesta”
On todellakin, etenkin persujen pääjohtaja, mutta ei tule toteutumaan. Riikka ei hybriksessään käsittänyt, että vallassa ei pysy pettämällä äänestäjät.
Nykyhallituksen nimellisessä johdossa on kaksi kokematonta tolvanaa, jotka antavat EK:n johtaa maata. Kas kummaa. Seuraukset ovat kalliit.
Natsihallitus ei kahta kautta istu.