Haluan ikäiseni parikymppisen menevän ja tyylikkään miehen! 💜
Vanhemmat miehet on ällöjä
Anonyymi-ap
48821
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 48
Vanhimmat
Kokeile saikuista miestä saattaa yllättää,😁
Kokeile naista senkin lepso silli
Kokeilepas typykkä minua, saatat yllättyä.
Olen 68v tyylikäs ja rikaskin mies.
PS. Talvet asuttais Portugalissa!
Kyllä se meno sullakin hiipuu kun täytät sellaiset 36 v. Se tulee kaikille järkytyksenä vastaan. Nauti vielä kun ehdit.
No te olette sen päättänyt multa viedä. Miksi? En tiedä
36v? Järkytyksenä? Ei todellakaan. Järkytykset alkaa, kun täyttää 50. Mutta 60-vuotiaana ihminen on onnellisimmillaan, joten ei hätää.
Mitkä ihmeen järkytykset alkaa?
Naisena esiintyvän miehen mukaan ikääntyminen esim on jo kriisi itsessään, sitä odotellessa miltä se sitte tuntuu
69v multa käy kaikki työt,ei tar vi kuin sinun viilettää ja juhlia läpi päivien.Kuhan joskus helliä kosketuksia.Toista tuo osaaminen.Palkkaa putki sähkö rakentaja tekeen hulppean talon monitoimi jutuilla niin miljoonia maksaa.Multa käy sekin kätevästi.
Osa aika kuumia.
Nii o huhhuh 🥰
Riippuu toki tämä…
Ei ole tainnut osua kohdalle, kun täällä höpöttelet?
Vähän kuivakkaa on miesaloittajalle kommentointis jotenkin vaivalloinen klangi
Aloittaja voi pyrkiä tavoitteeseensa laihduttamalla 25 kg ja aloittamalla aktiivisen kuntoilun.
Tosin sittenkin "parikymppisistä miehistä" valtaosa on falsetissa kimittäviä, kaljapullohartiaisia, puhelin käteen kiinni kasvaneita nysviä, jotka eivät sovi sanan "mies" kanssa yhteen edes kuuden kilon lekalla lyömällä....
Nykyajan nuoret miehet juuri ovat niitä Miehiä. Mm. kohtelevat naista tasa-arvoisesti, eivätkä ole kaltaisiasi ulkonäkökeskeisiä, väkivaltaisia sovinistipossuja, kuten te vanhusmiehet usein vaikutatte olevan.
-sivusta
Kiitos tästä luonnehdinnasta. - sivusta m
Ole hyvä :)
Mistä keksi väkivallan?
Ulkonäkökeskeisyydestä - jos mielestäsi normaalipaino ja terve liikunnallisuus on ulkonäkökeskeisyyttä, toivotan sinulle antoisaa loppuelämää. Se ei missään tapauksessa eikä millään mittarilla tule olemaan pitkä eikä elämänlaatusi tule olemaan mainittava.
Ihan kuule sinun kommentistasi nuo poimin.
On aivan turha tehdä muiden keskustelijoiden ulkonäöstä, kehonkoostumuksesta, tms. mitään oletuksia, kun et mistään mitään tiedä. Tuo vain osoittaa pinnallisuutesi ja pahansuopuutesi, jopa pienipilisyytesi. Aloittaja ei sinua halua, joten haukut hänet ylipainoiseksi, kuten katkerilla miehillä usein tapana on haukkua naiset jotka heidät torjuvat.
20 - vuotias ei kyllä ole vielä mies millään mittapuulla. Ei ole kun vasta armeija käyty ja työelämä vasta alkamassa.
Toki energiaa eri lailla kuin vanhemmissa miehissä.
Muuten tosi kokemattomia..
Tietenkin jos on halua ja kärsivällisyyttä opettaa eri asioita..
Silti olen sitä mieltä että kyllä nuorten kannattaa seurustella oman ikäisten kanssa, on enemmän yhteistä kuin jonkun vanhemman, joka jo elämää kokenut ja jolla ehkä rasitteita niin ettei se yhteiselämä sitten olekaan ihan ruusuilla tanssimista. Voi tulla kova pettymys.
Minustakin normaalia että nuoret on keskenään. Kasvavat yhteen. Jotenkin itsekästä näiltä setämiehiltä viedä se kokemus nuorelta ihmiseltä pois.
Milloin pojasta tulee mies? Juridisesti 18-vuotiaana.
"Mies on täysikasvuinen koirassukupuolta oleva ihminen", kertoo Wikipedia. Esimerkiksi ihmisen aivot toki kehittyvät vielä pitkälle yli 20-vuotiaaksi. Toisaalta katsottaessa vaikka mieshormonien pitoisuuksia, niin näistä testosteronin tasot ovat miehen elinkaaren aikana korkeimmillaan tuossa 18-19 ikävuoden paikkeilla.
Olen kuullut sanottavan, että aiemmin ajateltiin pojasta tulevan mies kun hän on rakentanut perheelleen talon. Jos sinä olet miessukupuolen edustaja, oletko sinä edellisellä kriteerillä mies?
Noin sen pitää ollakin. Etsit nuoren mukavan miehen. Noita elämää kyllästyneitä valittavia ukkeleita riittää kyllä loppu iäksi.
Ei kaikki halua älä yleistä. Parikymppinen "mies" on yleensä henkisest lapsi
Luetko yhtään täällä olevien 30+ miesten tekstejä. Ihan hirveää sovinisti 💩. Kyllä nuoret miehet ovat nykyään herrasmiehiä.
perustat siis mielikuvasi ikäväpalstan mt-potilaisiin, aika niukkaa...
Olet arvokas ihminen vaikka olet mt-potilas!
No niihinkin sekä Irl kokemuksiin. Kyllähän nuoret miehet kohtelee naisiaan paljon paremmin. Ainakin mitä lähipiirissä seurannut. Tuntuu että oman ikäisille ja vanhemmille miehille on jotenkin noloa jos ovat naisille mukavia.
Niin sullakin tuntuu olevan aika niukkaa ajattelua kun et millään hiffaa tämän olevan huomiota hakeva mies, sun ihmiskuva on varmasti muutenkin erittäin realistinen ja monipuolinen varsinkin vastakkaista sukupuolta kohtaan.
Nin on iteki vanha jo.
valitset ikäisesi teidän maailmankuvassa elävän nuoren miehen, muistat olla läsnä ja pidätte toisistanne huolta. vanhemmat miehet elävät omaa aikaansa, oman ikäisten naisten tukena tai itsekseen. vanhemmat miehet ovat hieman ällöjä, suurin osa ihailee nuorten kauneutta, mutta arvostavat vanhemmissa naisissa olevaa "naisellisuutta ja ymmärrystä". tärkeintä on olla ylpeä ja yltäpäätä rakastunut, kumppaniinsa.
Kyllä minä ihastuin nuoremassa naisessa ihan muuhun kuin ulkonäköön. Nimenomaan hänen sisäiseen kauneuteen luonteineen päivineen, sen mitä olen nähnyt, ja myös kypsään ajatusmaailmaan. Toki syytön hän siihen on, että on myös hengästyttävän kaunis.
Tiedostan tietty tämän ihastumisen omaksi ongelmakseni, olenhan "ulkonäkökeskeinen, väkivaltainen sovinistipossu" ja hiukan yli 40-vuotiaana myös ilmeisesti "valittava ukkeli ja vanhusmies". -sivusta m
Tjaa, vähäsen nuoremman naisen saatan huolia mutta en kyllä alle 4 kymppistä, että ällöö vaan ihan rauhassa :D
Toivon myös löydät ikäisesi. 🥹
Joku parikymppinen ritsapillu vinkuu Suomi24:ssä hahahahaha!!!
Voi lapset...
Sellasia ne setämiehet on.
Varsinkin tämä miesaloittaja, joka hakee helpotusta maailman tuskaansa hekottelemalla itse kirjoittamiaan aloituksia hehheh
Mitä ihmettä noin nuori tekee täällä vanhusten palstalla...
Tarkoitat kai vanhusnarsistien Jotka ovat töykeällä käytöksellään ajaneet palstoilta kaikki muut pois? Pitääkö teitä useita höylänneitä jotenkin ihailla?
Lapsellinen aloitus.
Nämä miehen aloitukset on lapsellisia tänäänkin, yhtä lapsellinen olet sinäkin nettierakko maalituksesi kanssa
Keskustele tästä miehen piirustelusta itsesi kanssa, johan olette muutenkin kuin kaksi marjaa tämän ätmin kanssa
Ei läheskään niin lapsellinen kuin vanhojen miesten rustailemat lukemattomat varttuneita naisia morkkaavat aloitukset.
Raha kuitenkin lopulta ratkaisee?
Jokaiselle 20v tyttelille ei löydy rikasta 20v lentäjätohtoria.
😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂
🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒
🍒 Kuumat tytöt odottavat sinua -> https://us4.fun/kissgirl?18341881
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞