Tyhjäntoimittaja Sanna aloitti laihdutuslääke Ozempicin käytön kesällä 2023 ja sai tuloksia: paino putosi nopeasti yli 10 kiloa.
Sanna alkoi käyttää Ozempicia
Anonyymi-ap
12346
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Tämä oli suuri onnistuminen Sannalle, joka oli kamppaillut painonsa kanssa pitkään. Ozempic auttoi häntä vähentämään ruokahaluaan ja pitämään kiinni terveellisistä elämäntavoista.
Sanna tunsi olonsa energiseksi ja motivoituneeksi, ja hän alkoi nauttia liikunnasta entistä enemmän. Hän huomasi myös, että hänen itsetuntonsa ja itsevarmuutensa kasvoivat, kun hän alkoi nähdä konkreettisia tuloksia terveellisestä elämäntavastaan.
Sanna-hörhö, hanki elämä!
Juu, tämä on ihan eri Sanna, kuin se, josta aloittajalla on joku fiksaatio.
Hän on upea ja itsevarma, täysin erilainen kuin se hiljainen ja ujo Sanna, jonka olen aiemmin tuntenut.
"Olen tehnyt vähän muutoksia elämässäni", hän sanoi salaperäisesti ja kiersi kättään ympärillään, viitaten ympärillään olevaan baariin.
En voinut olla hymyilemättä itsekin, kun näin hänen säteilevän onnesta ja itseluottamuksesta.
Tämä uusi Sanna on ehdottomasti jotain, mitä on ilo seurata. En voinut olla kuin ihailemassa hänen rohkeuttaan ja voimakasta läsnäoloaan. Olen varma, että tämä uusi Sanna tulee tekemään suuria asioita elämässään – ja minä haluan olla osa sitä.
Onko mielikuvitusleikki meneillään?
Mikäsenyt oli se muinainen herttasarja vai regina...?? Sannasarja..?
Ööhhh...
En valitettavasti tiedä mitään herttasarjasta, regina oli muusikko ja Sannasarja voi viitata esimerkiksi Sanna Stellanin kirjoittamaan kirjasarjaan. Miten voin auttaa sinua lisää?
Lääkevalmistajan mainos?
Ei kannattaisi mainostaa autoimmuunisairaudesta kärsiville tarkoitettua lääkettä heppoisilla sepitteillä.
Mainostamisen tulisi perustua faktoihin ja olla rehellistä ja avointa. Potilaiden tulisi saada luotettavaa tietoa lääkkeistä ja niiden vaikutuksista, jotta he voivat tehdä tietoon perustuvia päätöksiä oman terveytensä suhteen.
Kaikenlainen terveyteen liittyvä mainonta tulisi tehdä vastuullisesti ja huolella harkiten, jotta potilaiden turvallisuus ja hyvinvointi voidaan taata.
Joo mutta aloittajan tekemä mainostelu on täyttä feikkiä.
Visiko ylläpito tehdä jotain tämän kirjoittajan sanna-syndroomalle?