YEM foundation fraud warning

Anonyymi-ap

36

752

Äänestä

    Vastaukset 36

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Se oli Helmanni. Helmanni on tässäkin mukana. Joskus suosittelin hänelle että jos haluat sekaantua kryprovaluuttoihin niin laita bitcoiniin. Mutta ei, siltäkin alueelta hän löytää erehtymättömällä vainullaan aina sen, joka on satavarmasti kusetus.

      Tasan ei käy onnen lahjat.

    • Anonyymi

      Hyvä että tutkitaan niin saavat ihmiset tietoa siitä miten erinomainen valuutta YEM on.

      • Anonyymi

        Tuo ei kyllä ole mikään valuutta. Mutta juuri tämän sinun tietämättömyyden takia sinua on niin helppo huijata. ;)


      • Anonyymi

        Mutta herranjumala ja taivaan nimessä, miksi ihmeessä sinä et voi KOSKAAN sioittaa NORMAALEIHIN, luotettaviksi havaittuihin ja tunnettuihin kohteisiin (sikäli kuin kryptovaluutasta voi näin sanoa, mutta bitcoin nyt ainakin on katu-uskottava)???

        Miksi ihmeessä sinun täytyy AINA sioittaa etukäteen aivan SELVIIN kusetuksiin? Sitä en pysty ymmärtämään. Eikö sinun lapsesikaan kommentoi sinulle asiaa? Luottaisit heidän neuvoihinsa!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tuo ei kyllä ole mikään valuutta. Mutta juuri tämän sinun tietämättömyyden takia sinua on niin helppo huijata. ;)

        Tästä voitte tutkia. https://yem.foundation/


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tästä voitte tutkia. https://yem.foundation/

        Ja täältä voit tutkia mikä valuutta on
        https://fi.wikipedia.org/wiki/Valuutta

        Mutta kiitos että tulit todistamaan mitä sanoin sinusta. :D


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ja täältä voit tutkia mikä valuutta on
        https://fi.wikipedia.org/wiki/Valuutta

        Mutta kiitos että tulit todistamaan mitä sanoin sinusta. :D

        On olemassa kryptovaluutta sekä digitaalista valuuttaa. Googleta


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        On olemassa kryptovaluutta sekä digitaalista valuuttaa. Googleta

        Etkö lukenut linkkiä missä kerrotaan mikä valuutta on? Miksi et itse googleta ja ota asioista selvää?


    • Anonyymi

      Helmanni, oletko vielä mukana digital shopping mallissa? Siinä jossa saa 99% -110% alennuksen?

      Mietipä tätä: minulla on tuote myynnissä josta haluan saada 100€. Nyt minä laitankin hinnaksi 1000€ ja lupaan 90% alennuksen. Tällä tavoin DSM voisi toimia. Kukaan ei pääsisi väittämään etteikö alennusta saisi ja myyjä saa haluamansa.

      Ja toinen tapaus: sinä teet tuotteen. Raaka-aineet maksavat satasen. Jos et laske omalle työllesi hintaa, voit myydä sen satasella. Mutta jos annat siitä alennusta, et voi tehdä enää seuraavaa tuotetta, koska rahasi eivät enää riitä raaka-aineiden hankkimiseen. Tämän vuoksi "rajaton alennusmyynti" on oikeassa elämässä mahdotonta. Aivan samoin kuin "automaattinen tienaaminen".

      Kas, mitään ei saa ilmaiseksi vaikka kuinka toivoisi. Tätä sinä Helmanni et ole vielä oppinut vaikka olet jo eläkeiässä. Se on sääli. Kuuntelisit mitä lapsesi sanovat sinulle. Ottaisit oppia heistä.

      • Anonyymi

        Tule mukaan meidän FB ryhmän. Digitaalinen Ostos Keskus. Siellä saat tietoa miten DSM toimii


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tule mukaan meidän FB ryhmän. Digitaalinen Ostos Keskus. Siellä saat tietoa miten DSM toimii

        "Digitaalinen Ostos Keskus"

        Ei anna kovin hyvää kuvaa, kun ei osata edes alkeellista kielioppia.

        Ja eikö tämä huijaus jo kuivunut kasaan?


    • Anonyymi

      Helmanni on niin tietämätön että hän menee aina lankaan kunhan kusettaja vain osaa valita oikeat sanat. Sen jälkeen Helmanni uskoo vaikka lentäviin lehmiin.

      Sääli että hän ei kuuntele kenenkään neuvoja. Se voi johtua siitäkin, että hän ei yksinkertaisesti ymmärrä niitä. Siksi Helmanni on parantumaton tapaus. Häntä ei mikään järkipuhe voi pelastaa joutumasta huijatuksi.

      • Anonyymi

        Aina pitää olla jotain mielenkiintoista menossa. Ja kun pienellä satsauksella lähtee mukaan niin ei ole hätää vaikka siitä ei mitään tulisi. Mutta kun on ensimmäisten joukossa mukana niin tulos voi onnistuessaan olla mahtava. En juo enkä polta joten minulla on varaa muihin harrastuksiin. Ja ihmettelen miten minusta ollaan niin huolissaan. Ettei vain olisi pelkoa että perhana jos se onnistuukin. Minä en ole teistä kenestäkään yhtään huolissani.


      • Anonyymi

        Hellmanilla ei ole aivot lukittuna niinkuin monella muilla


    • Anonyymi

      "Aina pitää olla jotain mielenkiintoista menossa"

      Mutta sitä tässä ihmetelläänkin, että miksi sen täytyy aina olla sellaista, jossa aivan varmasti häviää? Jos olisit nämäkin rahat sijoittanut vaikka rahastoihin, sinulla olisi rahaa säästössä ja olisit saanut tuottoakin.

      Ja jos haluat ottaa riskiä, osta bitcoinia. Siinä voi oikeasti voittaa, 50-50 todennäköisyys. Se on täyttä tuuripeliä, sillä bitcoinin arvo ei perustu mihinkään.

      • Anonyymi

        Kuka on sanonut ettei minulla ole Bitcoineja. Siinä ei ole kuin suunta alaspäin


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kuka on sanonut ettei minulla ole Bitcoineja. Siinä ei ole kuin suunta alaspäin

        No olisi kannattanut ostaa. Niiden arvo on moninkertaistunut.

        "Siinä ei ole kuin suunta alaspäin"

        Ehkä sinun kannattaisi ottaa asioista selvää. ;)


      • Anonyymi00033
        Anonyymi kirjoitti:

        No olisi kannattanut ostaa. Niiden arvo on moninkertaistunut.

        "Siinä ei ole kuin suunta alaspäin"

        Ehkä sinun kannattaisi ottaa asioista selvää. ;)

        BTC,n arvo 06.10.2025 126,198 $ ja nyt 01.02.2026 $78,902.75


    • Anonyymi

      "Ettei vain olisi pelkoa että perhana jos se onnistuukin"

      Helmanni, jos sinä tietäisit asioista yhtä paljon kuin me, kouluja käyneet sivistyneet ihmiset, sinäkin tietäisit ettei "se" voi mitenkään onnistua. Koska se on mahdotonta.

      Mutta ethän sinä kuuntele sellaisia jotka kertovat sinulle epämieluisia asioita. Etkö sinä arvosta ihmisten tietoa, sivistystä ja kokemusta?

      • Anonyymi

        Riippumatta siitä, kuinka koulutettu, lahjakas, rikas tai viileä uskot olevasi, se, miten kohtelet ihmisiä, kertoo lopulta kaiken


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Riippumatta siitä, kuinka koulutettu, lahjakas, rikas tai viileä uskot olevasi, se, miten kohtelet ihmisiä, kertoo lopulta kaiken

        Ja onpassivelaisethan kohtelet kaikkia huonosti, joten olet oikeassa. ;)


    • Anonyymi

      "Kuka on sanonut ettei minulla ole Bitcoineja. Siinä ei ole kuin suunta alaspäin"

      Puhutaankohan tässä nyt varmasti samoista "bitcoineista"? Minä tarkoitan Bitcoin kryptovaluuttaa jonka kurssi on viime aikoina noussut huimasti. Jos olet hankkinut niitä jo aikaisemmin, nyt kannattaa myydä ja kääriä hyvät voitot.

      Mutta jos haluat jatkaa riskinottoa, pidä ja katso mihin suuntaan lähtee. Bitcoinin arvo - tai paremminkin sen kysyntä - ei perustu mihinkään muuhun kuin sattumaan, joten veikkauksesi alaspäin kääntyvästä suunnasta on yhtä validi kuin mikä tahansa muu veikkaus.

      Mutta hyvä jos olet laittanut rahojasi johonkin muuhunkin kuin tappiovarmoihin kohteisiin.

      • Anonyymi

        Bitcoin on viime aikoina tullut reilusti alaspäin, ja tämä tahti tulee jatkumaan


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Bitcoin on viime aikoina tullut reilusti alaspäin, ja tämä tahti tulee jatkumaan

        On tullut alaspäin ja mennyt ylöspäin. Kuten sanottu, sen kurssi ei perustu mihinkään taloustilanteeseen tai ennustettavaan asiaan, vaan on täysin satunnaista.

        Ja jos se on nyt alhaalla, silloin kannattaa ehdottomasti ostaa sitä päivää varten kun sen kurssi on korkeammalla kuin ostohinta.

        Mutta eihän helmanni tällaista ymmärrä. Siksi hän on onpassivessa ja dsm:ssä odottamassa 110% alennuksia ja lentäviä lehmiä.

        (tähän helmanni varmasti vastaa, että ei hän mitään lentäviä lehmiä ostaisi 110% alennuksellakaan; helmanni osuu aina asian ytimeen)


    • Anonyymi

      Mukavaa että ihmisille on annettu paikka mihin voivat tulla viisastelemaan, ja pönkittää omaatuntoaan

    • Anonyymi00032

      Samassa montussa Onpassiven ja DSMn kanssa!

    • Anonyymi00034
      • Anonyymi00035

    • Anonyymi00036
    • Anonyymi00038
    • Anonyymi00039
    • Anonyymi00042

      Helmanni se jaksaa aina vaan kusettaa. Eikä hän lannistu vaikka kaikki kusetusyitykset kääntyvät tappiolliseksi hänelle itselleen. Tasan ei käy onnen lahjat.

    Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Gallup: Kansalaiset eivät usko velkajarruun

      Puolet suomalaisista ei usko velkajarrun vaatimien sopeutusten toteutuvan, kertoo Iro Researchin kyselytutkimus. Kokoom
      Maailman menoa
      69
      1072
    2. Ethän mies vielä

      luovu meistä? Haluaisin jo sun syliin.
      Ikävä
      64
      852
    3. Sinulle nainen

      En ehkä koskaan osannut sanoa tätä oikein. Minun vaikeuteni luottaa liittyi ennen kaikkea menettämisen pelkoon. Siihen
      Ikävä
      66
      836
    4. Haaveilen edelleen

      Sinusta aika ajoin
      Ikävä
      53
      828
    5. Mä oon kallistumassa

      Rikosilmoitukseen!
      Suhteet
      185
      811
    6. Tiedätkö sitä

      Että sinun äänesi on ihanan pehmeä
      Ikävä
      42
      696
    7. Ethän voinut nainen tietää, että rikot rikotun

      Omaa elämää taas mietin aamuyön tunteina. En vieläkään löytänyt muistin sokkeloista ainuttakaan onnen hetkeä. Kaipuu on
      Ikävä
      72
      692
    8. Martsusta tuli leuhka

      Ja ylimielinen. Hän ei nosta persettäkään ilmaseksi . Luulempa et nämä ei tee hyvää hyvinvointivalmennuksille.... Nannal
      Kotimaiset julkkisjuorut
      206
      680
    9. Hei rakkaani.

      Kohtaaminen lähestyy. Miten teemme sen? Kumpi ottaa yhteyttä vai törmäämmekö jossain sattumalta? Tuleva vaimosi
      Ikävä
      50
      663
    10. Kuisla Group Oy jättänyt yrityssaneeraushakemuksen

      Samalla yrityssaneeraukseen on hakeutunut Kuisla henkilökohtaisesti ja Seinäjoen Motelli Oy, joka omistaa Sorsanpesän ki
      Seinäjoki
      28
      624
    11. Kiulu myynnissä!

      Kiulu hakee taas uutta yrittäjää. https://www.yritysporssi.fi/etela-pohjanmaa-lansi-suomi-finland/myytavat/yritykset/ma
      Ähtäri
      26
      568
    12. On paha olla

      Kun olen käyttäytynyt aiemmin kaivattua kohtaan kuin joku narsisti.
      Ikävä
      40
      508
    13. Uskallanko laittaa sulle viestiä?

      Se viesti on tossa valmiina ja lähettämistä vaille valmis. Kun ei kauhee sti tunneta niin eipä sillä olisi niin väliä. S
      Ikävä
      44
      489
    14. Tulisiko naisille asettaa korkeammat eläkemaksut

      Tämä tuli mieleeni kun luin aamun lööppejä. Japanissa alkaa olla "uutta nuorisoa" ihan urakalla, ikä alkaa sadan jälkeen
      Sinkut
      169
      464
    15. Et pysty peittämään minulta

      Sinä olet hyvä peittämään asioita niin halutessasi. Pystyt pitkiäkin aikoja salaamaan juttuja. Juuri mietin tuossa, olet
      Ikävä
      47
      454
    16. Mikä tekee kaivatustasi

      Haluttavan?
      Ikävä
      18
      438
    17. Mitä oikein tapahtui? Maajussi-Jetta sai tylyt pakit - Sulhoehdokas selittää: "Ei lentänyt kipinät"

      Maajussille morsian -sarjassa etsitään rakkautta ja rinnalle kumppania. Yksi maajusseista on Jetta - liikunnallinen ja
      Maajussille morsian
      12
      427
    18. Makeinen, asiaa sinulle

      Minua korkeampien voimien kehotuksesta sinua pyydetään avaamaan jokin yhteys asioista keskustelemisen takia kanssani. Il
      Ikävä
      28
      393
    19. Huumekauppaako

      ”Huumekauppa johti rajuun väkivaltaan Kokkolassa – Kolme nuorta otettu kiinni, yksi epäillyistä alaikäinen”
      Kokkola
      9
      374
    20. J-mies!

      Meidän "suhde" (suhde mitä ei oikeastaan edes ole) on kielletty ja vaikea. En tiedä mihin uskot, mutta olet irl itsekin
      Ikävä
      32
      372
    Aihe