Yhdysvalloissa lehdistötiedote Venäjän lausunto Nato sodassa

Anonyymi-ap

Venäjä on tiedottanut olevansa sodassa Nato kanssa sotilaallisesti.

13

201

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Nato sotakoneissa on nyt kovat piipussa Venäjän lausunnon jälkeen. Nyt ei lennellä ilmassa Venäjän sotakoneita vastaan ilman ammuksia.

      • Anonyymi

        Aloittaja, lisääppä aina ne lähteet kun heittelet tuollaisia.


    • Anonyymi

      Aha... Se nyt on aivan yhdentekevää, mitä venäjä tiedottaa. Tiedottajat kännissä ja mitä tahansa venäjä tiedottaa, on automaattisesti valetta.

      venäjä on pseudovaltio

    • Anonyymi

      Venäjä sitä ja Venäjä tätä.....

      ketä kiinnostaa ????

      Juice on zuus englanniksi.

      • Anonyymi

        Ja länsi tuhlaa sinne siis Ukrainaan kaikki rahansa.


      • Oudoksuva
        Anonyymi kirjoitti:

        Ja länsi tuhlaa sinne siis Ukrainaan kaikki rahansa.

        Tai ainakin hyvin pienen osan taskurahoistaan :)

        Lännellä on paljon enemmän varoja kuin mitä tunnut kuvittelevan.


    • Anonyymi

      Kun aikansa valehtelee, niin kukaan ei lotkauta korvaansakaan.

    • Anonyymi

      Käyp kyllä vähän sääliksi sukulaisten lapsia, 2001+ syntyneitä, ovat käyneet intin tai par-aikaa inttiä käymässä. Ovat samassa asemassa kuin 1920-luvulla syntyneet viimeksi. Itse olen onneksi lapseton ja jo 50v äijä, että tajuan maailmantilanteesta sen verran, että nyt ollaan pahisten puolella, ryöväreiden puolella (USA), jos lapsia olisi niin ehdottomasti sivariksi tai vaikka karkuriksi!! USA:n $dollarin puolesta ei kannata henkiä heittää roskakoriin!

      Sitä paitsi taitaa olla ainut keino päästä tästä EU helvetistä eroon, että Venäjä tulee ja ajaa kaiken maailman Stubidot helevettiin tai vankileiriin kohti Siperiaa!

      • Anonyymi

        Venäjä hyökkäsi ukrainaan 24.2.2022.

        Onneksi sinulla ei ole lapsia. Tosin epäilen että lapsettomuutesi ei ole ollut sinun valinta vaikka niin yrität esittää, vaan sinua vältelleiden naisten valinta.


    • Anonyymi

      Paskov sanoo Venäjän olevan Sodassa Natoon Toivotaan että Natokin kuulee tämän ja alkaa etsiä niitä Taurus yms muita ohjuksia piiloistaan

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen mukaan rasismi on huumoria

      Vaan kun koomikko kutsui Halla-ahoa fasistiksi, niin piti haastaa oikeuteen. Mihin se huumorinitaju yhtäkkiä hävisi? ⠀
      Maailman menoa
      87
      4372
    2. BOIKOTOIN - Ei mitään Suomi.fi postilaatikoita käyttöön

      Ainakaan minulle! Vai että pitäisi alkaa siellä käyädä katselemassa tammikuusta 2026 siis periaatteessa päivittäin että
      Maailman menoa
      198
      3594
    3. Mitä haluaisit sanoa hänelle juuri nyt?

      💜
      Ikävä
      202
      2971
    4. Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta

      Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome
      Maailman menoa
      70
      2803
    5. Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava

      Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main
      Maailman menoa
      55
      2704
    6. Lasse Lehtonen palasi ambulanssilennolla Suomeen

      Nyt on syytä lopettaa irvailu.
      Maailman menoa
      80
      1289
    7. 60
      1236
    8. Aitolehti Capital

      HehkuB on myynnissä, kovalla työllä saavutettu unelma joka sekin lässähti kuten kaikki mihin ryhtyy! Nyt Sewen asialle
      Kotimaiset julkkisjuorut
      238
      1062
    9. Missä kuussa

      Rakkaasi on syntynyt?
      Ikävä
      60
      968
    10. MOT: Työmarkkinatori on olemattomien työpaikkojen hakupaikka

      Työpaikkojen tietoja ei tarkisteta, ja ainakin noin noin 10% on olemattomia työpaikkoja ja sen lisäksi eri rekryfirmat t
      Maailman menoa
      120
      963
    Aihe