Lohturuoka ikävään?

Mielestäni paras lohturuokaresepti ikävään on kaalisoppa (vaihtoehtoisesti hernerokka) ja ruisleipä valkosipulilla päällystettynä ja ruokajuomaksi oikein vaahtoinen tumma olut!

Mikä sinun mielestäsi on parasta lohturuokaa?
22456
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Mahtaa paukuttaa..

Äänestä
  • Mietin samaa, tuota settiä ei kyllä aloittaja voi syödä ilman että varpusparvi lentää!

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Mietin samaa, tuota settiä ei kyllä aloittaja voi syödä ilman että varpusparvi lentää!

    Voi että. Ihanko varpusparvi... Ompa kauheaa.
    Kyllä kaali on hyvä elimistölle. Harmi etten osaa tehdä siitä mitään.

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Mietin samaa, tuota settiä ei kyllä aloittaja voi syödä ilman että varpusparvi lentää!

    Jep 😁

    Äänestä

  • 😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍

    ❤️ ­N­y­­­m­­­f­o­­m­­a­a­­­n­­i -> https://l24.im/ecC7ux#kissagirl21

    🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞

    Äänestä

Lumisateita luvattu huomiselle. Helmareilla peli päivä? Minesteronekeittoa, valkosipuli patonki ja holiton hyvä olut, ruoka juomaksi. Jälkkäriksi räiskäleitä mansikkahillolla ja vaniljajäätelöllä.

Äänestä

Mielenkiintoiset valinnat. Omia lohturuoka lemppareita on hmm no uunijuurekset ja uunilohi. Tai ite tehty pitsa. Tai ihan vaan esim kanasta lämppärit.

Äänestä

Rössy pottu

Äänestä

Minun lohturuoka oli hk-sininen lenkkimakkara, mutta kerran ikävissäni käytin ilman liukkaria niin tuli jokin allerginen reaktio siitä. Jouduin vaihtamaan kotimaiseen suomi kurkkuun.

Äänestä
  • Oot hauska:)

    Äänestä

Mulla on toi sama, mutta sillä erotuksella, että tykkään laittaa ruisleivän päälle valkosipulin lisäksi vielä homejuustoa. Nam nam!!

Äänestä

Minulla lasagne ja pizza ovat lohturuokaa

Äänestä

Raaka Kossu jäillä.

Äänestä

Ranskalaiset jauhelihapihvit kinkkukiusaus.

Äänestä

Pasta ja tomattijauhellihamozarella kastike runsaalla basilikalla

Äänestä

Makaronilaatikko

Äänestä

Jauhelihasoppa tuoreista aineksista.

Äänestä

Persilja voileivät

Äänestä

Olutta en juo, mutta noita ruokia syön nälkääni.

Äänestä

Tämän päivä Hesarissa oli Lasse Lehtisen kaalilaatikko-ohje.
Siihen tarvittiin jauhelihat possua ja peuranlihaa.
Ehkä resepti nyt kuitenkin paremmin varustautuneelle väelle.
Pari hyvää unipätkää inkontinentistä huolimatta.
Sain tuon pahan I:n liikenneonnettomuuden seurauksena pari vuotta sitten.

Äänestä

Itse tykkään letuista ja mansikkahillosta

Äänestä

Pannukakku.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Mielestäni paras lohturuokaresepti ikävään on kaalisoppa (vaihtoehtoisesti hernerokka) ja ruisleipä valkosipulilla päällystettynä ja ruokajuomaksi oikein vaahtoinen tumma olut!

Mikä sinun mielestäsi on parasta lohturuokaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu