Kaikki lupaukset petetty heti alkuunsa. Riittääkö usko?
Vieläkö te karviaiset uskotte persuihin?
Anonyymi-ap
371051
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 37
Vanhimmat
Ei hätää persut! Seuraavat pari kautta kun PS on oppositiossa niin taas tulee jytky. Niin lyhyt on alkoholin ja huumeiden turruttama muisti kannattajillaan.
Ei saa olla niin tyhmä, että luulee velaksi elämisen olevan kokoajan mahdollista. Hyviä työelämän muutoksia tehty. Loppuisi se maleksiminen tuilla. Mutta sitähän te kotona pössyttelevät vihervassarit ette ymmärrä.
Aika paljon tuettiin koronan aikana yrittäjiä kun rutisivat että rahat loppuu. Nyt ollaan niin reheviä kun ei oltaisi mitään tukia mukamas ikinä saatu. Lyhyt on muisti porvarilla. Velkaa otettiin rajusti, kyllä ilmainen raha kelpas.
Vastakkainasettelua lisätään. Työntekijöiden ja köyhien jo nahattomasta selästä kiskotaan kuluneet nikamatkin. Lisäksi otetaan ennätysmäärä velkaa. Kasvumahdollisuuksiin ei panosteta millään sektorilla. Ainoastaan sysätään ökyrikkaille köyhiltä varastetut vähätkin rahat. Ei siten mitään talouskasvua saati kehitystä tapahdu. Itänaapuri on tästä hyvä esimerkki.
Nykyhallitus vetää velat yhä enemmän tappiin, että saadaan rikkaille veroetuja. Ja Orpolle juna. Mitä säästämistä tämä on?
🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒
😍 Nymfomaani -> https://l24.im/ecC7ux#kissagirl21
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Ei tarvi uskoo, kun ei ole alunperinkään uskonut.
Eikä tuu myöskään petetyksi.
Eikä siten tarvi täällä ulista omaa tyhmyyttään.
Me ollaan persu miehiä kaikki kun oikein kunnolla persuillaan. Ihan jokainen...!
Naapurikunnat tekee ylijäämää. Karvia polkee suossa.
Mutta niissä ei panostetakaan kulttuuriin ja matkailuun.
Matkailu saastuttaa!!
Tehkää Karviasta Suomrn vihrein kunta.
Vihreys ja persuus eivät sovi samaan paikkaan.
Koulustakin persut oli lähellä viedä katto remontin vaikka hinta oli halapa
Karvia on ollut velaton kunta mutta siitä on jo aikaa. Ne ajat ei enää palaa.
Ne on sama asia.
Joo..kannattaisi panostaa oikeisiin työpaikkoihin ja arvostaa isoja työllistäjiä.
He tuovat veroeuroja kuntaan ja asukkaita/veronmaksajia.
Se oli ennen persuja se.
Kyllä mua nolottaa olla karvialainen, kun täällä ollaan niin persua, niin persua. On kyllä nolottanut koko ajan, siitä asti, kun Timo Soini sekoitti päät. Tiesin historiaa tuntevana ihmisenä, että tähän se johtaa. Sonnan puhuminen lisääntyy kierros kierrokselta. Tyhjänpäiväisellä irvailulla ja toisten pilkkaamisella kerättiin äänet. Ja ne lupaukset: "Se ei meille käy", hoki Purra. Kyllä näkyy käyvän. Googlatkaa ihmiset tuo lause, ellette tiedä, mistä on kyse. Kaikkein köyhimmiltä viedään loputkin.
Kerro nyt meille muillekin mitä edellinen hallitus sai aikaan kuin velkaa joka annettiin avustuksina ulkomaille,
Täysin katastrofaaliset hyvinvointialueet, joka on täysin tikittävä aikapommi.
Maakuntahallinnon jonne pian maksamme veroa. Se onkin keskustan riemujuhla.
Ja koko ex -hallitus on häipynyt kuin pieru saharaan. Ilman vastuunkantoa teoistaan.
Uuden hallituksen aloittaessa korona oli selätetty, suomi liittynyt natoon, talouskasvu- ja investointinäkymät valoisat, suomen maine hyvällä tolalla. Miten nyt menee kun perskokkareet vajaan vuoden olleet hallitusVASTUUSSA?
Korona, korona, korona...sota, sota, sota...
Ne on mantroja mitä vasemmisto hokee. Missä se korona nyt on?
Tehtaat ja työpaikat toimi korona-aikana kuten nytkin. Nyt vielä on ollut pahempaa kun 7000 lakkolausta yrittää kyykyttää kansalaisten vaaleilla valitsemaa hallitusta.
Se korona ei vaikuttanut jarvialaisillekaan muuta kuin isoja juominkeja ei saanut pitää.
Ja sota...Suomi ri edelleenkään ole sodassa vaikka edellinen hallitus väitti.
Turvekin tulee taas pian uusiutuvaksi luonnonvaraksi, vaikka ex-hallitus väitti toisin.
Ulkolaisten tuulivoimalafirmojen myllyt pyörii ja rsiskasvat karviassakin ympäridtön. Se on luonnon katastrofi, lionnon hätätila kuten ex-ympäridtöministeri aloitti puheensa joka kerta.
Suomi pelastaa maailman. Ex-hallitus ei huomannut edes Ukrainan matkoillasn, miten paljon sieltä tulee joka päivä saastetta ilmakehään.
Entäpä tämä ennallistamisasetus?
Toivottavadti aloittavat ennallistamisen sieltä Hrsasta. Kadut hiekalle ja puistot metsiksi, tulee sitä hiilinielua.
Ja mämä pakkoremontit...
Ota hyvä ihminen pikimmiten yhteyttä ala-asteen äidinkielenopettajaan.
Muuta pois jos noin kovasti nolottaa😱
Näen jo sieluni silmin kuinka musta savu ja pöly nousee suolta kun viiattien rivistö etenee vääjämättä nostaen turvetta suuriksi aumoiksi. Ja kuskeilla olis taas rahaa korollan tankkiin jne. Mutta niin kauan ku eu sanelee käskyt niin tää mennään nöyränä niitten mukaan. Aina hullumpaa joka vuosi. Maatalot lopettaa kans ja kylät tyhjenee.
Kyllä nyt joutuu kauan kattelemahan että savua ja pehua joskus viä
näkee
Ja tuo pakkoremontti vie maaseudulta loputkin asukkaat.
Paljonkohan Suomi maksaa jäsenmaksuja henkilöä kohti EU:hun, Natoon ym. missä päsmäröi?
Perussuomalaiseksi tunnistettu parkanolainen riehunut parkanon keskustassa moottorisahan kanssa. Herättää kysymyksiä säästöistä. Tuhotaan veronmaksajien rahoilla hoidettua ympäristöä. Laskua vaan perään persulle
Ne ovat vaaraksi ihmisille. Karkoitetaan maasta.
Samaan laivaan niiden somaliveljien kanssa ja merille ilma airoja.
Nyt se saksikäsi iskee jo eläkkeisiinkin. Mutta ei yritystukiin eikä omiin ministerien saamiin veroalennuksiin. Pieni eläke, alle tonnin, ehkä siitä vielä Riikallekin muutaman satasen saa leikottua.
Kyllä meillä on nyt semmonen hirviöhallitus, että oksat pois, vaikka oksasaksilla.
Perspuolue ollut mun mielestä aina.
Joo, siinä Suomen "pelastajat" ovat nyt näyttämässä kykynsä. Sanoisinko, että kamala ja kurja on meininki.
Aina vaan roisimmaksi käy ero Riikkan lupausten ja asioiden toteuttamisen välillä. Kyllä teitä köyhät huijattiin, ja pahasti.
Nyt sitten poliisipersukansanedustaja näyttää mallia, kuinka baaris käyttäydytään. Tämä oli niin odotettavissa. Lisää pyssyjä kansalle ja pölöhöjä eduskuntahan.
Tosi nopiaa saivat koko maan talouden ja työllisyyden sekaisin. Konkurssia ja työttömyyttä tulossa ja paljon
Ja sitten vielä se, että kaikki positiivinen toivo on tästä maasta nyt kadonnut. Kaikki on surkeaa ja on pakko pakko pakko sitä ja tätä. Ei olisi. Taloustieteilijät ovat sitä mieltä.