on niin kylmä olo sekä vanhuuden mukana tuomaa lihasheikkoutta ja särkyä. Joutuu varmaan ottamaan alkoholia, että pääsee jotenkin käyntiin. Ikävää tämmönen. Vertaistukea?
Ei millään jaksais mennä suihkuun,
Anonyymi-ap
19338
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Pare ottaa niin kauan kun voi.
Joskus voi tulla tilanne, että sekin on loppu.
Ei ole noita oireita. No olen vasta 63 ja liikun säännöllisesti ym. En käytä Alkoa missään muodossa enkä tupakoi. Joten toivottavasti ainakin seuraavat 10v. Menee samaa rataa.
Jos lisää vähän liikuntaa niin sekin voi kummasti auttaa, ainakin lihasheikkouteen. Sitä myötä särytkin vähenee.
Voimia sinne ja hyvää kevättä ☀️
En oo käyny suihkussa kahteenkuukauteen.
Vau….
Miehet haluaa, ettei testosteronin jatku haihdu nääs
Onko siitä ollu haittaa? Esim. Iho-oireita tai muuta.
Olen sivusta mutta tiedän mitä tekee, nähtyäni erään epikriisin. Aiheuttaa haavaumia kehoon, mistä seuraa bakteeritulehdus. Kuitua vaatteesta mennyt haavoihin likabakteerien lisäksi. Kannattaa pitää henkilökohtaisesta hygieniasta huolta.
Vertaistukea 😂
Joo autuaalla amalialla eli sulla on taas hubaa
Ei tämä mies ole vielä riiailuriitti eikä mitään, jos et osaa vääntää esim termostaattia vinoon ja puhuttaa korjaajan testaamaan vielä virtausnopeusetkin, amatööri
Antiikin lääkäri Galenos suositteli pientä määrää viiniä yli 40-vuotiaille verenkierron vilkastumisen edesauttamiseksi ja ylipäätään särkyjen helpottamiseen, mutta silloin oli tämä humoraalioppi nesteistä (flegmaattinen, melankolikko jne.). Nykyään lääkärit antavat reseptin kouraan.
Elikkä toimivaksi todettu.
Uskaltaisin väittää, että lasi viiniä silloin tällöin ei ole pahitteeksi, mutta ei päivittäin. Liiallisesta alkoholinkäytöstä tulee diabetestä, sydän- ja verisuonisairauksia, metabolista oireyhtymää ym.
Ei tuo naistrolli välitä edes omasta mielenterveydestään, kun saa vaan esiintyä toisina ja valehdella mitä milloinkin. Kamalia nuo päänvaivat. Muutama kymmenvuosi sitten nuoret oli päästänsäterveitä.
Noi sun kommentit voidaan taas jättää ihan omaan arvoonsa
Tämä juontosi ei nyt mies ikäänkuin kulje, ensinnäkin kun tarinallisuus alkaa ihan vaan bing keskeltä ei mitään
Ei luulisi olevan mahdoton task juu
Ethän ole tulossa sairaaksi, onkohan kuume nousussa? ootko syönyt ja juonut? no, jos alkoholisti olet, niin olon aiheuttaa juuri se, ettei ole saanut päivän alkoholiannosta.
Niin tai jos et ole nukkunut, olet valvonut liian kauan. Siitä myös voi johtuu sellainen puolikuollut olo.