Murehtia mistään. Kaikki voidaan laittaa minun harhojen piikkiin, ihan kaikki ,niin Irl kuin palsta tapahtumat. En pue mitään marttyyrin viittaa päälle ja surkuttele itsesäälissä tai häpeässä. Tällä elämän kokemuksella ei vaan hirveästi kiinnosta mitä, joku tästä ajattelee.
Saat olla rauhassa irl en ole lähestymässä mitenkään, ei ole ollut edes aikoumusta vaan olen jo pitkään pyrkinyt olemaan poissa eräästäkin paikasta. Ei tämä niin vakavaa ole mutta haluan silti että et koe mitään kiusallista tai ahdistavaa hetkeä läsnäolostani.
Voi olla että joskus nähdään mutta sitten nähdään ja siinä ei sen ihmeempää.
Saat olla rauhassa irl en ole lähestymässä mitenkään, ei ole ollut edes aikoumusta vaan olen jo pitkään pyrkinyt olemaan poissa eräästäkin paikasta. Ei tämä niin vakavaa ole mutta haluan silti että et koe mitään kiusallista tai ahdistavaa hetkeä läsnäolostani.
Voi olla että joskus nähdään mutta sitten nähdään ja siinä ei sen ihmeempää.
Vastaukset 22
Vanhimmat
🙏🏻 Kiitos!
Marttyyrin viittasi on punainen. Sitä ei voi olla huomaamatta. Jos hän ei ole sinusta kiinnostunut niin minkäs teet.
Vähän nyt naurahdin kommentille. Miksi olisin katkera?
Aloituksia en tänne enää tee ja jätän tämän likaviemärin taakse, mennyt maku koko paikasta.irl en tee elettäkään,näin yksinkertaisesti tämä on hoidettu. Oli minun erheeni joten mitä siitä sen enempää.
Et onnistunut kommentilla nyt hirveästi provosoimaan.
öitä
Missä sinä havainnoit mielestäsi näitä palstan ihmisiä? Sivusta tämä, lähimmäinen
Ihan tuon aloitustekstin perusteella tein tämän havaintoni. Punaisella tarkoitin että huomiota on vailla.
Aika osuva öitä.
Aivan jatka elämääsi ja pysy poissa läheltäni.
En ole sinusta kiinnostunut palstalla en oikeassa elämässä missään mielessä.
Olet mikä olet miehiäsi, mitäpä se minulle kuuluu.
Harhat ja ongelmasi ovat oma asiasi täällä elämässä, älä yritä vierittää niitä ihmisen niskaan jolle nämä asiat eivät kuulu millään tavalla.
Kyse on monista asioista ja vähäisin asioista ei ole toisen ihmisen kunnioittaminen joka on taitolaji josta jotkut selviää ja toisilla ihmisillä ei ole taas alkeitakaan.
Älä haaveile myöskään näkemisestä, sillä se tulee olemaan suuri pettymys sinulle.
Sillä en ole nainen joka säälistä tai vaikka myötätunnosta lankeaa jalkojesi juureen.
Jos olen toiminut jotenkin väärin suhteesi aikoinaan, niin eiköhän tapaus ole jo niin ruostunut, että asian pitäminen päässä ja siitä ruotiminen katsotaan psyykkiseksi sairaudeksi, joka tulisi hoitaa pois sieltä päänupista.
Asioilla on aina monia puolia, minäkin voisin kirjoittaa kokonaisen kirjepaperin verran asioita, joita en olisi halunnut koskaan tapahtuvan elämässäni.
En tule syyttämään sinua suurista virheistäsi koskaan, huolimatta vaikka olet ollut melkoinen taakka kestää. Annat minulle ja heille ihmisille, jotka kuuluvat elämääni elämisen rauhan, etkä kuvittele kuuluvasi osana elämääni.
Sillä minun vastaus tulee olemaan sinulle EI AINA!
👌🏻
No kommentoidaan nyt vielä vähän näin Lauantai yön iloksi.
Voi et tunne minua alkuunkaan. Jos sanon että joku asia on loppu niin se myös on loppu.
En aio vääntää asiaa enempää.
Sinä peukutat miehen kommentille, koska hän puhuu itseään vastaan surkuhupaisasti koska sun päässä aloittaja on joku murskattava pakkomielteesi kohde? Tämä on erikoinen mesta
Toivottavasti et ole hän. Minä olen rakastunut häneen, et ole harhoissasi. Tai ehkä olemme samassa harhassa.
Kerro lisää jotain
Minäkin olen rakastunut sinuun jos olet hän. Harhaisia rakastuneita siis ehkäpä.
-sivusta
Miksi ajattelet, että nainen ei tykkäisi sinusta? Olen ainakin itse rakastunut mieheen ihanaan. Haluan, että hän tekee paljonkin meidän eteen! ❤️🤗
Missä näet
Vaasassa
Tämä ei ollut minulta tämä Vaasa.. vaan töissä, aika lähellä Vaasaa, eri paikka kuitenkin. 🙂
Miten on Ap, osuiko paikka? 🙂
Uhriutuja.
Minusta miehen trollottelu ei tavoita edes näin suurta tunnetilaa, eikä sunkaa mielestä oikeasti kunhan yrität ajaa asiaasi
Tämä osui ja uppos, vaikka tuskin olet oikeasti J.... . Et ole ollut harhainen ainakaan irl (palstaa en ole paljoakaan lukenut saati kommentoinut), ihan yhtä lailla minä olin siinä tilanteessa silloin mukana kuin sinäkin, mutta minä vain säikähdin kun teit yhtäkkiä niin "ratkaisevan siirron" ja lähdin pois.. Olisi pitänyt puhua tuo juttu läpi heti ja siinä silloin, niin en olisi saattanut sinua niin noloon tilanteeseen ja jättänyt ihmetyksen valtaan. En minä ole valmis sellaiseen "ratkaisevaan siirtoon", ymmärrät sen kyllä. Enkä tietyistä syistä johtuen ole voinut ottaa sinuun mitenkään yhteyttä jälkeenkään päin, vaikka mieli olisikin ehkä tehnyt. Toivoin vain että ymmärrät miksi tein kuten tein, enkä syytä sinua mistään tai ole sinuun pettynyt.
Tiedän että et ole lähestymässä minua ja kunnioitat ja arvostat minua ja elämääni. Ehkä luulet että pelkään tai jännitän sinua, ja kun tässä yksi päivä ohimennen näimme (emmekä tietenkään tilanteesta johtuen voineet muuta kuin tervehtiä toisiamme), niin saattoi vaikuttaa siltä että ahdistuin läsnäolostasi.. Se kokonaistilanne jossa tapasimme viimeksi, minua ahdisti, et sinä. Tai sitten osittain punastelin siksi koska mielestäni sinä olet tosi mukava ja ihana mies, kaikesta huolimatta ja kuitenkin. Ja toivon että vielä joskus tapaamme vaikka siellä eräässä paikassa ja voimme jutella yhtä luontevasti kuin ennenkin! Minulla on kaikki ihan hyvin, ja uskon että myös sinulla :)) Kaikkea hyvää sinulle :)
🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑
😋 Kuumat tytöt odottavat sinua -> https://us4.fun/kissgirl?18351312
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞