Jos joku vie rahanne ei OP korvaa mitään niinkuin ei OP-vakuutuskaan ei korvaa oikein mitään. Ei ole vielä korvannut kaikkia Konginkankaan turmasta.
https://www.is.fi/digitoday/tietoturva/art-2000010325595.html
Älkää pitääkö rahojanne OP.ssa
6
284
Vastaukset
- Anonyymi
Jos sössitte tietokoneen kanssa niin oma syynne.
- Anonyymi
Olisihan nuo siirrot pitänyt estää...
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olisihan nuo siirrot pitänyt estää...
Joo
- Anonyymi
Jos puhutaan ihan pelkästään päivittäispankista ja unohdetaan esim. velan saamisen ongelmat ja maksuongelmista, niin laittakaa handy pumpulle ja olkaa rehellisiä.
ONKO PANKKI VIENYT RAHOJASI. ONKO SINULLA TODISTEITA?
Edellä capsilla kirjoitettu koskee mitä tahansa suomalaista ns vanhanliiton pankkia, ei pelkästään Osuuspankkia.
Itse olen ollut osuuspankin asiakas muutaman kuukauden mittaista katkoa lukuunottamatta yli 30v. Op ja Nordean toiminnassa oli asioita jotka tekivät elämääni vaikeuksia.
Itse olen pitänyt Excelillä kirjaa tilistä ja tuon alkuperäisen rahojen katoamisen kumoan täysin. Mutta jos pankki antaa lähellä olevalle ihmiselle liikaa limittiä ja itse ulkopuolisena joudut kuseen, on suminulla oikeus arvostella pankkia.
Itse en menisi kuselle Nordean seinään tapahtuneen vuoksi, mutta kyllä se päivittäispankkina varmasti asiansa ajaa. Olen sen ikäinen ettei minulla ole tarvetta pankin vaihtamiselle siiliä uudessa pankissa asiakas joutuu aina myymään itsensä pankille ja ansaitsemaan molemminpuolisen luottamuksen. Nordealla ja Nordea rahoituksella ei ole minulla mitään luottamusta.
Mutta varmaan jollain on perusteltu vastaava kokemus myös opsta.
Mutta aloittajan väite rahan katoamisesta missään pankissa tuskin pitää paikkaansa. Jollakin vaan oma rahan käyttö on päässyt ns. lapasesta. - Anonyymi
BOIKOTOI OP on zzzzZ pankki
- Anonyymi
Anonyymi
2024-04-27 18:38:56 Kommentoi.
Itse ole laittanut Nordean omalle mustalle listalle ja sanonut sen julkisesti ja aivan suoraan ko pankin pankkineuvojalle. Säästöpankeista ja Danskesta minulla ei ole mitään mielipidettä. Mutta ihmisethän usein polttaa pätmreet jos pankki ei anna ”vitosta” tai joutuvat ongelmiin oman toimintansa tuloksena.
Oma mielipiteeni johtuu toisten ihmisten toiminnasta tulleesta hankaluuksista joista raha on vain yksi. Itseasiassa en luota ophenkaam, on silläkin osuutensa, mutta nykyaikana on käytännössä pakko asioida jossain eikä maksurmttomuus ole aina syy valita esim. S-pankiiin.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle283577Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A142840Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.1212771Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt242687Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell1162438Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.771772Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥501698Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"
Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta261676Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja
Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.431461- 1461349