Älkää pitääkö rahojanne OP.ssa

Anonyymi-ap

6

284

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jos sössitte tietokoneen kanssa niin oma syynne.

      • Anonyymi

        Olisihan nuo siirrot pitänyt estää...


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Olisihan nuo siirrot pitänyt estää...

        Joo


    • Anonyymi

      Jos puhutaan ihan pelkästään päivittäispankista ja unohdetaan esim. velan saamisen ongelmat ja maksuongelmista, niin laittakaa handy pumpulle ja olkaa rehellisiä.

      ONKO PANKKI VIENYT RAHOJASI. ONKO SINULLA TODISTEITA?

      Edellä capsilla kirjoitettu koskee mitä tahansa suomalaista ns vanhanliiton pankkia, ei pelkästään Osuuspankkia.

      Itse olen ollut osuuspankin asiakas muutaman kuukauden mittaista katkoa lukuunottamatta yli 30v. Op ja Nordean toiminnassa oli asioita jotka tekivät elämääni vaikeuksia.

      Itse olen pitänyt Excelillä kirjaa tilistä ja tuon alkuperäisen rahojen katoamisen kumoan täysin. Mutta jos pankki antaa lähellä olevalle ihmiselle liikaa limittiä ja itse ulkopuolisena joudut kuseen, on suminulla oikeus arvostella pankkia.

      Itse en menisi kuselle Nordean seinään tapahtuneen vuoksi, mutta kyllä se päivittäispankkina varmasti asiansa ajaa. Olen sen ikäinen ettei minulla ole tarvetta pankin vaihtamiselle siiliä uudessa pankissa asiakas joutuu aina myymään itsensä pankille ja ansaitsemaan molemminpuolisen luottamuksen. Nordealla ja Nordea rahoituksella ei ole minulla mitään luottamusta.

      Mutta varmaan jollain on perusteltu vastaava kokemus myös opsta.

      Mutta aloittajan väite rahan katoamisesta missään pankissa tuskin pitää paikkaansa. Jollakin vaan oma rahan käyttö on päässyt ns. lapasesta.

    • Anonyymi

      BOIKOTOI OP on zzzzZ pankki

      • Anonyymi

        Anonyymi
        2024-04-27 18:38:56 Kommentoi.

        Itse ole laittanut Nordean omalle mustalle listalle ja sanonut sen julkisesti ja aivan suoraan ko pankin pankkineuvojalle. Säästöpankeista ja Danskesta minulla ei ole mitään mielipidettä. Mutta ihmisethän usein polttaa pätmreet jos pankki ei anna ”vitosta” tai joutuvat ongelmiin oman toimintansa tuloksena.


        Oma mielipiteeni johtuu toisten ihmisten toiminnasta tulleesta hankaluuksista joista raha on vain yksi. Itseasiassa en luota ophenkaam, on silläkin osuutensa, mutta nykyaikana on käytännössä pakko asioida jossain eikä maksurmttomuus ole aina syy valita esim. S-pankiiin.


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      28
      3577
    2. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

      Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
      Kotimaiset julkkisjuorut
      14
      2840
    3. Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?

      Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.
      Puolanka
      121
      2771
    4. Kuka oli töllöntyön tekijä?

      Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt
      Pieksämäki
      24
      2687
    5. Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen

      Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell
      Kotimaiset julkkisjuorut
      116
      2438
    6. Toivoisitko Rakas vielä?

      Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
      Ikävä
      77
      1772
    7. Ihan pieni näkeminen vaan

      👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
      Ikävä
      50
      1698
    8. Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"

      Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta
      Suomalaiset julkkikset
      26
      1676
    9. Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja

      Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.
      Pieksämäki
      43
      1461
    10. Jos saisit antaa yhden neuvon

      jälkikasvullesi elämää varten, niin minkä antaisit?
      Sinkut
      146
      1349
    Aihe