Anneli auer, oliko syyllinen vai osallinen vai syytön?
Leikkimielinen veikkaus anneli auerista
Anonyymi-ap
17835
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Mihin?
Miehensä tappoon mistä ei syytetty lopulta?
Vai lasten seksuaalisen hyväksikäyttöön mistä istui tuomion, mutta nyt lapset ovat kertoneet että ei sellaista mistä he ovat pienenä puhuneet ole koskaan tapahtunut?
Oli miten oli, niin koko juttu on Suomen oikeusjärjestelmän farssi.
Toki farssi, anneli vastasi että tuohon olin tyytyväinen, tuohon ratkaisuun, vastaukseen kuulemma kirjassa, kirja saattaa olla mielenkiintoinen .
Tuo juttu oli appivanhempien kosto Auerille. Kamala kohtalo, mutta mistäpä muualtakaan aviomies olisi pirullisen luonteensa perinyt.
kirjan saa antikvariaatista vitosella. anneli ei kirjailijana kympin arvoinen ,mutta noin muuten, hyvä oopus.
No, tuohon Jukka s lahteen. Siihen vaikka kannanotot
Aihe kiinnostaa monia naishenkilöitä kyllä, joilla tarpeeksi ikää ja ymmärrystä.
Kehnoa poliisityötä ei kai siinä muuta varmaa ole.
Ja surkeaa lasten manipulointia, kuka otti vastuun hah ei kukaan.
Entäs jos annetaan oikeuden päättää ne asiat, se kun ihmiset jotka eivät tiedä asiasta mitään spekuloivat
Mediassa kirjoitetaan syyttä suotta että mm psykopaatti tuo anneli. Ketään ei kannata haukkua, huomattu on, Annelia monet ymmärtää,äitiys on rankkaa oli syyllinen tai ei.
Kirjalla ihan hyvä menekki. Ei auerin naamasta nähnyt mitään myyntiyritystä, ylikohteliaisuutta, epävarmuuutta kaupankaunnin suhteen tai hymyilyä, koska lähestulkoon ilmeetön:D markkinointikikat kun puuttuivat:D
Noiden seikkojen lisäksi oli omanlaisensa tyyli, ei matkinut ketjuna.
Valehtelijan juttuja ei kannata kuunnella koska on elävään uskoon mennyt
Anneli etelän , Turun yrittäjiä, kirjallisuuden saralla. Hyvä että pohjoisessakin on vaihteeksi kalevan mukaan yrittäjien kova imu eteläsuomeen, kun on ennen ollut päinvastoin , liikenne ja kysyntä, mutta hyvä juttu toki että nyt Pohjonen loistaa .
Jää niitä nuoria yrittäjiä pohjoiseenkin, se riippuu tilanteesta jne, miten kukin asiat laskee.
Tärkeintä lienee ettei tule "valtion viholliseksi ", mikäli tekee suuryritys konkan, siinä voi iso kirjailijakihokin saada vihollisia kun kaikki rahat meni turhuuteen ja hukkaan.
Tuon kirjan kun jostain "käsiin saa",sopii lukea. Tosin kuvataan elämän varjopuoltakin, kuten monessa työssäkin. Onneksi on se toinenkin puoli, kuten kirjassakin.
Onkohan tuo hyvä kirja,mitä mieltä.
Tykkääköhän itse kirjailija nidotusta vai taitetusta versiosta enemmän.