Jumalan mahtavuus

Anonyymi-ap

Ensin Jumala loi taivaan ja maan. Ihan tuosta vaan. Ei mennyt kauan aikaa. Eikö ole mahtava Jumala!

Sitten Jumala loi kaikenlaista maahan. Ja neljäntenä päivänä auringon, kuun ja tähdet. Ajattele: kaiken sen, mitä avaruudessa on! Ihan sormia napsauttamalla vain!

Ja tekö pidätte mahdottomana Jumalalle tällaiset asiat?!

Sana vain Jumalalta ja ihmeitä tapahtuu! Hän luo uutta joka päivä.

Ilman Jumalaa ei mitään voi tapahtua. Kaikki tapahtuu Jumalan voimasta.

10

317

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Uskovien mielestä Jumala tomii koko ajan, vaikka siitä ei voida esittää mitään todisteita. Jumala on kuin se Lassin tiikeri, joka on oikea vain Lassin mielikuvituksessa.

    • Anonyymi

      Tarkennatko vielä että mistä niistä tuhansista jumalista tällä kertaa tarkoitat.

      • Anonyymi

        Jehovaa.


    • "Ensin Jumala loi taivaan ja maan. Ihan tuosta vaan. Ei mennyt kauan aikaa. Eikö ole mahtava Jumala!"

      Ihmeellistä miten noin vain voi tyhjästä ilmestyä mitään. Siinä ei paljon fysiikan lait paina. On teillä mahtava harrastus.

      • Anonyymi

        Googlatkaapa "sarkasmi", tällaisia on tänne viime aikoina ilmestynyt useita.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Googlatkaapa "sarkasmi", tällaisia on tänne viime aikoina ilmestynyt useita.

        Hyvä pointti, tästä voi aloittaa

        https://fi.wikipedia.org/wiki/Sarkasmi


    • Anonyymi

      Onpas se "mahtava" tarina, mutta vain keksittyä tarinaa...

      Onkohan tuosta mitään todisteita tai näyttöä? Kovakaan todistus ei nyt riitä.

    • Anonyymi

      Ja viimeksi krapulapäivänään loi tunkiolta PERSUT💩

    • Anonyymi

      Eikö kuudes sinetti ole sama kuin seitsemäs pasuna Ilmestyskirjassa ja sama mistä Paavali puhuu. Ei se vain ole kronologinen.Se on kuin onkin päällekkäin menevät kertomukset.
      Samaa asiaa puhuu Paavali. Johannes ilmestyksessään, jopa Daniel kirjassaan ja ne kaikki tukee toisiansa niinkuin Raamun pitääkin. Siitä syystä 1260+30+45= Tuhatvuotinen valtakunta.
      Ja Jotta tulisi selväksi: 69-vuosiviikon jälkeen voideltiin pyhin (Jeesus Johanneksen kasteella). Viimeisen Vuosiviikon puolivälissä voideltu vahvisti lupaamansa liiton kuolemalla ristillä Dan 9:27.
      Ei ehkä kuulu sinun juttuusi ja voit haistattaa paskan. yks hailee mulle..niin. Mistäs se Jumala tuli. kerro se

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita

      Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko
      Maailman menoa
      272
      3388
    2. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      103
      1683
    3. 68
      1249
    4. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      199
      1077
    5. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      58
      1041
    6. Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta

      "MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:
      Taivalkoski
      50
      986
    7. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      63
      971
    8. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Luterilaisuus
      199
      871
    9. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      42
      817
    10. Mitä tekisit jos

      Aamulla vierestäni heräisit
      Ikävä
      47
      792
    Aihe