Jumalan mahtavuus

Anonyymi-ap

Ensin Jumala loi taivaan ja maan. Ihan tuosta vaan. Ei mennyt kauan aikaa. Eikö ole mahtava Jumala!

Sitten Jumala loi kaikenlaista maahan. Ja neljäntenä päivänä auringon, kuun ja tähdet. Ajattele: kaiken sen, mitä avaruudessa on! Ihan sormia napsauttamalla vain!

Ja tekö pidätte mahdottomana Jumalalle tällaiset asiat?!

Sana vain Jumalalta ja ihmeitä tapahtuu! Hän luo uutta joka päivä.

Ilman Jumalaa ei mitään voi tapahtua. Kaikki tapahtuu Jumalan voimasta.

10

326

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Uskovien mielestä Jumala tomii koko ajan, vaikka siitä ei voida esittää mitään todisteita. Jumala on kuin se Lassin tiikeri, joka on oikea vain Lassin mielikuvituksessa.

    • Anonyymi

      Tarkennatko vielä että mistä niistä tuhansista jumalista tällä kertaa tarkoitat.

      • Anonyymi

        Jehovaa.


    • "Ensin Jumala loi taivaan ja maan. Ihan tuosta vaan. Ei mennyt kauan aikaa. Eikö ole mahtava Jumala!"

      Ihmeellistä miten noin vain voi tyhjästä ilmestyä mitään. Siinä ei paljon fysiikan lait paina. On teillä mahtava harrastus.

      • Anonyymi

        Googlatkaapa "sarkasmi", tällaisia on tänne viime aikoina ilmestynyt useita.


      • Anonyymi

    • Anonyymi

      Onpas se "mahtava" tarina, mutta vain keksittyä tarinaa...

      Onkohan tuosta mitään todisteita tai näyttöä? Kovakaan todistus ei nyt riitä.

    • Anonyymi

      Ja viimeksi krapulapäivänään loi tunkiolta PERSUT💩

    • Anonyymi

      Eikö kuudes sinetti ole sama kuin seitsemäs pasuna Ilmestyskirjassa ja sama mistä Paavali puhuu. Ei se vain ole kronologinen.Se on kuin onkin päällekkäin menevät kertomukset.
      Samaa asiaa puhuu Paavali. Johannes ilmestyksessään, jopa Daniel kirjassaan ja ne kaikki tukee toisiansa niinkuin Raamun pitääkin. Siitä syystä 1260+30+45= Tuhatvuotinen valtakunta.
      Ja Jotta tulisi selväksi: 69-vuosiviikon jälkeen voideltiin pyhin (Jeesus Johanneksen kasteella). Viimeisen Vuosiviikon puolivälissä voideltu vahvisti lupaamansa liiton kuolemalla ristillä Dan 9:27.
      Ei ehkä kuulu sinun juttuusi ja voit haistattaa paskan. yks hailee mulle..niin. Mistäs se Jumala tuli. kerro se

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Uskaltaako tässä luottaa siihen että

      Ehkä rakastetaan toisiamme?
      Ikävä
      94
      934
    2. Tunnusmerkkejä Kaivatulle

      Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt
      Ikävä
      54
      878
    3. Oletko nainen enää täällä?

      En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv
      Ikävä
      61
      798
    4. Miehen ja naisen ystävyys

      Mitä järkeä on miehen ja naisen ystävyydessä jos toinen ajattelee toisesta enemmän= on rakastunut ja toivoo yhdessä oloa
      Ikävä
      141
      718
    5. Pidätkö itseäsi varattuna

      Kaivatullesi?
      Ikävä
      65
      665
    6. 78
      521
    7. Mitähän meinaat

      Vai meinaatko mitään kohtaamisen suhteen?
      Ikävä
      39
      498
    8. Oletko hyljännyt minut mies?

      Toivottavasti et. 🥺🥺🥺🥺🥺
      Ikävä
      40
      486
    9. Pyydetään tiedonantoa "hyvinvointitalo"-hankkeen nykytilanteesta

      ja aikataulusta. Odotetaanko uutta hallinto-oikeuden päätöstä. Hallinto-oikeushan antoi teknisenlautakunnan lupajaosto
      Pyhäjärvi
      86
      477
    10. Olit kyllä niin

      Tunnekylmä lopussa että ei ole paluuta enää niihin rakkaudentunteisiin joita joskus koki
      Ikävä
      44
      467
    Aihe