Vanha Patu on vanha Patu. Nuorempi aina parempi.
Kannattaa muistaa nainen
Anonyymi-ap
1411769
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 22 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 141
Vanhimmat
Mitäs tästä sit pitäisi niinko aatella?
Kenen ensinnäkin pitäisi mieluummin joku nuorempi valita? Eipä kyllä taida olla valittavia missään.
Ei kiinnosta kukaan Patu.
Ei ne nuoremmat mitään osaa.
Ollut Lapissa Jannan kanssa huh huh.
Jaa ei kiinnosta
Iällä ei väliä,kostetaan kaikille ja tehdään kiusaa joka asiassa ja mitä ikinä teette ja suunnittelette tuhoan ne.
Istun etänä pihallanne levitän paha ja imem hyvää,teen sillä kauppaa :) töihin saadaan iskeä yhtä paljon ja joka paikkaan,ja sitä teen. Kunnes olette kärsineet Ha kokeneet saman. Monta mekintää jokainen on tuhoa teidän elämään.
Ok kiitos tiedosta Patu
Vai oliko jollain T kirjaimella😉
Tuskinpa on, kirjainkiintynyt humpuukimaakari
Tatu? Sehän Patu, mutta Teellä.
Minä olen rakastunut. T llä alkaa hän ❤️❤️❤️
Niin... No onhan noita niin... Mutta ne on aika surkeita... Ei raukat oikein osaa hoidella kunnolla.
Ne on eri miehet kun puhuu ja eri kun tekee!
Huomattu tää! Yks i-ha-na yli 40v mies ainakin!!
Sun pitäis joskus kokeilla, jotta osaisit sanoa. Kai nyt sen verran bi olet.
Joko sen ikäistä saa puhutella mies sedäksi?
Saa puhutella! Kai?.. Ihana setä on!
No tuota...setähän on äidin veli. Ei liene iästä kiinni.
Se mulle valittu mies on vanha patu. Rakkaus on ihana ja vitun outo asia.
Joku muu sen valitsi.
ei valinnu sä vaan luulet
Alkuun en edes uskonut muualta johdateltuun rakkauteen.
Kaks vanhaa patua vierekkäin, aijai ! Kyl on papoilla mukavaa vanheta yhessä 😀
Siinähän se sano ,vittu sen valitsi se jos joku kenen sarvi paras.
No ei varmasti kukaan ole vääristyneeseen todellisuuteen jumahtanut hupiakka valinnut yhtään mitään tämän miesaloittajan houreissa, mene töihin terapiaan tai jonnekin pätemään vaikka sinne helkkarin rentoon feministiryhmään
Nuoremman naisen kannattaa ottaa itseään vanhempi mies, koska hän rakastaa aidosti. Nuoret miehet etsii ja etsii.
Ihanaa! Ja NIIN totta! 🤗
Eihän niillä edes seiso kun katsovat vaan p*****😂 kyllä vanhemmilta miehiltä on parempaa seksiä saanut
Siinä ei tunnetta,pelkkää jyystöö.
Olisko setämiehen aika tulla kaapista sitten?
Ei tätä voi yleistää
En mä niitä kaappiin ole laittanut käytön jälkeen
Myös sen huomion tehnyt että nuoret naiset harrastaa nykyään seksiä vanhempien miesten kanssa. Enemmän kun ennen. Mistä lie johtuu...
Vanhat miehet vain hyväksikäyttävät nuoria naisia. Eivät ne enää osaa rakastaa.
Ajattelen asian ihan toisinpäin.
Ei siitä vaan ennen puhuttu. Nykyään kaikki seksiasiat kerrotaan kaikille
Ei hyväksikäytä, koska ne ei halua menettää nuorempaa naista. Tv. Totuuden siemen.
Sinä se vasta torvi olet kun luulet moista. Kyllä tavallinen normaali mies hakeutuu omanikäisen seuraan. Nääs.
30v. mies on jo liian vanha. Semmoinen 25v. on hyvä.
Kenelle sellainen oisi hyvä?
Olit nuori tai vanha niin tuhoan ja gkkaan ja mustaan kaikkea
Ookko mies nokikolariksi menossa?
Tavoite samanikäisillä sanat merkinnät ja sanat jutut pahana. Jokainen teko kostetaan
Nyt lutkat ja muutama mies minä ryhdyn vainoamaan ja tekemään kisaa ja pahaa. Tavoite on täystuho ja kunnon kidutusta ja teidän gkkaaminen ja syöttäminen muille. Kärsitte lipunnelämäänne minä pidän siitä huolen. Hakkaan kaikkea ja kiroan mitä teette ja missä ootte Ha Yritän polttaa kotejamne ja talojanne ja estän rajaa ja kaikkea hyvää. Varastan minkä ehdin ja tuhoan teitä.
Sinä taidat olla joku neliraajahalvaantunut silmillä kirjoittelija. Ei kannatta miettiä lenteleviä lintuja, ja niiden hakkaamista, kun et sie siihen kykene kuitenkaan. Rauhoitu ja mieti mitä touhuta, rakkautta riittää sinullekin, löydät vain oikean foorumin.
Nytkö tappelet jo itsesi kanssa mies tässä skitsofreenisen mielen tuottamassa dialogissa?
Pidän mielessä.
Nuori tai vanha mies 👎
Ei se nii iso synti ole
Sanoin sitä Leenaa hakkaan ja tuhoa elämää ja Kristaa ja ritareita,In aikaa katsotaan saadaanko tulevina viikkona hyvät iskut. Estä semmoista Jennan ura ja t7hoa muuta syöjiä yhtä paljon. Jokaiselle kostetaan ja jokaisennelämä laitetaan paskaksi
Räp räp…
Miten tämä on sinun mieltäsi niin järkyttänyt tämä miehen tarinointi- eikö se kerro siitä, ettei pääsi ole priimakunnossa?
Sitten se Emilia ja muu porukka,mietitään miten saadaan kunnolla kostettua
Seitsava4 3 vuotta iskem taukoamatta teidän rahaan ja työhön. Olen vaikka työtön ei enää väliä ja tuhoanbteitä kunnes teidät on hakattu ja tulevaisuus pilattu
Pidän vanhemmista miehistä se vaan on niin
Hyvä yritys ikämies.
Nainen olen.
Et varmasti ole nainen, luulet parin tollukan takia ittees fiksummaksi
Älä nyt sekoile!
Joku katkera taas siellä yrittää🤭
Välillä on nuorempaa ja sitten on aina tietenkin vanhempaa ja välillä ihan tummempaa ja kaikkea
Ethän tahtonut hänen tilalleen. Olen sinulle vain ongelma.
niinhän se juurikin on
Niin et nuorempaan pitäisi vaihtaa? Oletko halukas?
Mitäs tarkoittaa aapeelle Vanha, entä Nuorempi?
Kerroppas sitte niiku noita suunnilleen ikä arvioita...
😉😏
Onko mies jännää ja kehittävää kysellä itseltään?
Mieheksiluulijalla menee lujaa taas! 😅
Voi ei joku ei usko sinun naisena esiintyvän äijän olevan nainen internetissä, oletko yleä jo lähestynyt dokumenttia varten?
Voi ei sun kanssa...
Tuo ei ollut mun kommentti edes johon vastasit tuon.
Onko sulla kuinka paha olla kun sun on koitettava saada huomiota tuollasella?
Vai mikä sulla on niinku hätänä?
Oletko sä jotenkin halukas juttelemaan?
Sä voit kyllä ihan muutenkin jutella mulle,
täällä taikka sitten vaikka sähköpostilla.
Ellei sulla jopa ole suorakin yhteystieto mun puhelimeen. 😙
Mutta siis....
Ensinnäkin en kysellyt taikka vastannut itselleni..
Sitten taas jälleen kerran...
Uudelleen ja uudelleen sä sanot mua mieheksi..
Kumpi muuten sä itse olet?
Olen Tarmo, hauska tutustua mies
” Sitten taas jälleen kerran...
Uudelleen ja uudelleen sä sanot mua mieheksi.. ” Älä huoli pari hidasta uskoo kyllä mies ”sinuun”
Ei se ikä vaan se kunto. Nuoremmista löytyy sellasia harmaavarpusia ja kiukkuavia vässyköitä ettei naisena jaksas kattookaan.
Oletko kokenut moisen miehen?
Ei tarvitse naista kun on porno ja Vermeet. T keinovakinamieesss
Is this your last ruin?
Mitä sä tarkoitat tällä?
Okei!, 🙂 ja perustelut on mitkä?
Piditte ainakin huolen etten saanut hyvää elämää ja en onnistunut elämässä. Saatiin viimein tuhottua ja tyydytystä muille. Uhraus muille. Kunntappotte minun työni ja elämäni jutut tapoitte samalla minut. Teitte sen kiduytanalka ja hakkaamalla ja tuhoamalla vuosia. Iloni oli teille myrkkyä,8nnellisuus punainen vaate ja työonnellisuus ja perhe pahinta mitä voitte kuvitella. Hyvät jutut syötettävä myrkkyä, sisäinen minä pitkittavaa ja ruoskittavaa orjan roolia. Haaveeni ja työni mikä ei ollut pahaa muille oli teille pahin painajainen. Ajatus että onpa meilläkin,onko muka kalliimpi asunto ja forma,tunne minähän pärjään hyvin ja saan olla tyytyväinen,kidutettava ja hakattava asia. Jos oli feittwjä,rakkautta ja ystäviä ja omaakin elämää, siitä hyvästä vaikka yritätte tappaa. Hyvä vanhemmuus ja kodin tärkeys naurettava ja hakattava ajatus. Toivottavasti nyt nautitte.
Kyllähän näin painavan sanan kryptaaminen hyvät miehet sunnuntailiksan väärti on
Ja varsinkin ku nämä ihan samat itkut itketty ennenkin että ylikarismaattisen vaahtoavasta suusta huolimatta nada
Mutta noin muuten ei ollenkaan järjenvastaista!👍
Olitte nuoria tai vanhoja niin teidän tekojen jälkeen haluan vain tappaa itseni.
Toivottavasti antaisitte sen jo tehdä kun ette ole antaneet elää,hakanneet ja tuhonneet kaiken. Einola halua enää elää.
Ei ole halua elää tässä paikassa ja aina kun on pääsemässä pois ja elämää menee hyvin te isketty taas. Ei ole yksinkertaisesti enää mitään halua elää.
Te tuhositte jobekömäni vuosia sitten ja nyt varmistatte etten koskaan saa hyvää elämää,syyttömälle jotta rriwtut sai enemmän. Joten saisinko jo kuolla, ei ole mitään elämäniloa enää tekojenne jälkeen? Olette rsränwrtvkaikemnelämän ja vieneet muille. Ei ole mitään ei mitään kiinnostusta mihinkään olette tuhonneet jo kaiken.
No niin vetäkäähän työ pojat viimeiset piruetit vaaleanpunaiset tutut päällä hyvin meni👍
Älä ole itsellesi niin ankara Patu. Vanha Patu on kokenut elämässään asioita joita nuori Patu ei. Kyllä se muovaa ihmistä.
Minä odotan vaan että saan vetää viinan ja lääkkeet naamaan ja päästä pois tästä helvetistä. Hoitajaa juttunne sen jälkeen miten hoidatte. Kaikki on jo valmiina.
Suomeksi sanottuna toimintanne tappoi minut Toivottavasti tuo teillekin kaikkea pahaa.
Vanhassa vara parempi. You know.
Voisko se vanha sitten tehdä jotain asialle?
Ja hakataan teiltä rahat pois ja koette joka saatanan asian. Ja kidutetaan ja syödään,
Ja hei hakkaa kerta takaisin ja heitetään raivolla ne ämmät etänä ikkunasta ulos. Joka teko kostetaan.nyt otatcturossn ja aletaan hakkaamaan teitä vararikkoon. Kertobterkkuja Jennille ja Anniinalle myös,hakataan heitä joka päivä. Toisesta piiristä piestään Hannahia,Papua ja muita naisia,saavat kokea samaa. Mirkka unohtamatta. Jokavpäivä hakataan ja tuhotaan ja tehdään kiusaa.ja jokaista mukana ollutta. Ja jokaista jolle elämäni vietiin ja esti ja varasri rahaa ja työtä. Hakkaan hulluna,ja joka päivä.
Hakkaan silmiäsi ja päätäsi ja kaikkia teitä,tekee hyvää linjoillekin :) liikuntaa lisää ja teille pahaa ja teen kaikkeni myös niille asiakassyöjille ;)
Ajattele mies jos kerran vastaavan purkauksen vaikka soutulaitteeseen käyttäisit, ei ois röllykkää enää rantaleijonan tiellä
Lea kostoksi kaikesta mitä Timosta ja siitä jutusta tuli,hakataan tyttöjäsi ja niiden tulevaa. Ja sinuakin hakkasinntänään Timoa oikein saatanasti. Jokaista osallistujaa ja kiusaajaa ja syöjää hakkaan helvetisti. Kiva jos saataisiin koko tulevaisuus paskaksi
No niin ja ketä virallista herneen nenän vetäjää kiinnostaa trollaavan miehen versio melukylän lapsista, ei kannata hävetä
En voisi olla minkään lapseni ikäisen kanssa. Ei kiinnosta nuoret miehet, kun tykkään että on vähän jo varttunut. Vaikka ei ne vanhemmatkaan aina kovin kypsiä ole.
Haha. etpä paljo tiedä.
Joo vanha PATU ei sovi sänkyyni vaikka miltä kantilta asiaa mietittäisiin.
Tilastollisesti 18-29-vuotiaat harrastavat seksiä keskimäärin 112 kertaa vuodessa, eli runsas 2 kertaa viikossa, 30-39-vuotiaat 86 kertaa vuodessa, siis 3 kertaa/2vk, 40-49-vuotiaat 69 kertaa vuodessa, eli vajaat 4 kertaa kolmessa viikossa, sitä vanhemmat kerran vuodessa, mikä kuitenkin on melko optimistinen ARVIO.
Olipa hauska kirjoitus, varsinkin tuo viimeinen lause..
Ei se määrä, vaan laatu ratkaisee!
Älä sekaannu tähän.
Järjetön ajatuskin että joku olisi parempi kuin toinen vain iän takia.
Rakkaus on voimakas tunne, eikä kukaan vaihda nuorempaan rakastaan.
Kyllähän nuorten miesten käytöstavat yleisesti, etenkin tapa jolla he kohtelevat naisia, ovat paljon paremmat kuin vanhempien miesten. Vanhemmilla miehillä vaikuttaa usein olevan naisia kohtaan alistamisen tarvetta, katkeruutta, vihamielisyyttä ja hyväksikäyttöpyrkimyksiä. Fyysinen terveys ja toimintakyky nyt luonnollisesti ovat nuorella huomattavasti paremmat kuin vanhalla.
Etenkin nuori nainen haluaa ja valitsee aina muutaman vuoden tarkkuudella ikäisensä kumppanin, oli suhteen laatu mikä tahansa. Tämä on tutkimuksissakin osoitettu. Nuoren naisen silmissä vanhempi mies ei vain ole potentiaalinen kumppani eikä seksuaalisesti haluttava. Jokainen aikuinen nainen tämän tietää, koska on ollut nuori nainen.
Se tekee kipeää kun nainen vaihtaa paskapää patun nuoreen vetreään ' oriin'🤭 ja lakanat on lattialla😁.voin kuvitella miten vituttaa😁.💩
Muaki vituttais jos olisin tuo panokeskeinen katkera'patu'😁💩
Nuorempien miesten kanssa on ollut aina hauskempaa. Vanhemmat on jäykkiä munäminäkeskeisiä huonoitsetuntoisi nokkiinsa ottavia jotenkin säälittäviä ruikuttajia. Nuorempien kanssa ei ole moisia ongelmia. Eletään hetkessä ja nautitaan elämästä. Ei mitään paineita suuntaan ei toiseen. Pannaan jos panettaa,muuten rokataan ja vaikka röökataan. Enemmän puhutaan henkeviä,kuunnellaan välillä jopa hengellisiä lauluja,ja kukaan ei meistä sitä päälleppäin uskoisi.😅 kävellään käsikädessä ,kastutaan sateessa ja hypitään lätäköissä! Ei mitään paineita mistään. Ei mitään herneitä nenään. Sitä on vapaus ja onni. Kunhan kerroin.💩
Tuossa olisi yksikin rikas eronnut katkera patu tyrkyllä. On asunnot mökit autot jne. Mutta mulla on nuori rakastaja joka ei ruikuta eksistä,valita ja vaadi. Pyh. Pitäkööt onnettomat aarteensa. Mulla on jotain parempaa. En ole edes riippuvainen tuosta nuoremmastakaan,senkus joskus pidän hauskaa jos siltä tuntuu. Onnellisin olen kissani kanssa ja tytön joka luonani vielä asuu. Siinä on minun onneni lähde.ja sen yli ei kävele kukaan.Ei kukaan.💩
Miksi esiinnyt mies naisena ja miksi päätät lauseesi kakin turahdukseen? On varmaan jo ihan virka-asia tämä(kin)
Niin se on mies aivan totta, että onhan näitä ns kamelitarjouksia ollu joka lähtöön, ei se siitä ole ollut kiinni
Sekä mitä tyhjemmät taskut sen älyvapaammat puheet, voi korreloida nääs
Haluan nuoren naisen, koska heidän kanssaan on hauskempaa. Oman ikäiset naiset miettivät vain rahaa ja matkoja ja kaiken pitäisi olla luksusta. Nuoren naisen kanssa voi viettää hauskan illan, nauraa ihan hulluna ja nauttia vaikkei olisi kuin sohva, leffa, teetä ja marie-keksejä pienessä opiskelijaboksissa. Vanhemmat naiset eivät pysty nauttimaan, jos jossain on pölyhiukkanen tai tiskialtaassa yksikin likainen lautanen. Se nuoren naisen hupsu iloisuus, aah...
In your dreams :)
No onnea sinulle,jos olet tuollaisen poikkeavan aarteen löytänyt. Hienoa! Ei ole meiltä muilta pois.👍💩
Eli oletko 60+?
Sitäpaitsi tuo nuori rakastaja on ylläripylläri naimisissa ja tuoreen lapsen isä. Tuli puuntakaa. Mutta kun sielut soi yhteen niin soi. Olen nyt sitten kieltäytynyt seksistä koska en tahdo perheelleensä ongelmia,mutta ei se meidän vetovoimaa silti pois vie. Tulemme olemaan tekemisissä jatkossakin.💩
Eikä ole mikään ätmi vaan komea rokkari viimestä päälle vetimissä. 💩
Kimaltava riikinkukko rikoissa?
Tästähän on pienimuotoista tutkimustakin tehty. Naiset haluavat enemmän ikäistään seuraa, poikkeuksena puumat, kun taas miehet haluavat 10-25 vuotta itseään nuorempaa. Onko ne sitten niitä puumamiehiä vai mitä? Jopa 75 vuotiaat miehet haluavat itseään 20 vuotta nuoremman naisen. Ymmärrän syyt, yksi se, että seksi vielä kiinnostaa, mutta ongelma on tietenkin ilmeinen tuon ikäisenä. 55 ja 75 vuotiaan elämä on aika erilaista.
Nuoret miehet kiinnostavat joitakin keski-ikäisiä naisia, eivät kaikkia. Tuntuvat lapsilta ajatusmaailmoineen, kiinnostuksenkohteineen ja käytöksineen. Mutta puumanaisille riittää onneksi pelkkä seksi, joten varsinaisia parisuhdeongelmia tuskin tulee.
Kylläpä olet lapsellinen mielipiteinesi, taidat asua vielä kotona vanhempien riesana. Katkeruus paistaa läpi. No oletkos ollut parisuhteessa kun noin olet tietäväinen olevinaan??? Vai rannalle jäänyt haahuilemaan?
"Ymmärrän syyt, yksi se, että seksi vielä kiinnostaa, mutta ongelma on tietenkin ilmeinen tuon ikäisenä."
Onko se ongelma se ettei enää kykene? Siis kun tutkimusten mukaan jopa 3/4 yli 40 v. suomalaismiehestä kärsii erektio-ongelmista. On tuo kyllä ikävää sitten kahlita nuorempi nainen elämään selibaatissa..
Sitä juuri vähän tuossa itse mietin, että mitäköhän se seksi sitten olisi sen 75 vuotiaan kanssa. Ehkä joillakin sujuu, joillakin ei.
Oletpas sinä ärtynyt henkilö. Jos olisit kiukultasi pystynyt keskittymään lukemaasi tekstiin, olisit ehkä havainnut, että kirjoitin ensimmäisessä virkkeessä, että aiheesta on tehty pienimuotoista tutkimustakin. Googleta, niin sen jälkeen, kun olet lukenut aiheesta, voit sanoa itsekin tietäväsi.
20 vuotta suuntaan ja toiseen on selkeesti muodissa.
Ei pidä paikkaansa. Vanha on kokenut ja kasvanut aikuiseksi. Vanha saa naiselle elämänsä orgasmit. Vanha on taloudellisesti vakaassa tilanteessa. Vanha tietää asioista miten ne on vanha on viisas ja ovela. Nuori on märkäkorva keltanokka luulee olevansa euroopan omistaja mutta todellisuus on tuhnu joka on pari vuotta sitten lopettanut leluilla leikkimisen. Nuori räpeltää seksissä tekee typeriä ratkaisuja sekoilee jne.
Perustuuko tämä sedän omakohtaisiin kokemuksiin miesten kanssa?
Dosetti auki, kohta SU.
Tämä nyt on jo aivan ala-arvoista toimintaa kotihoidolta tms. Laita se muistutus edes sedän puhelimeen jos et paikalle pääse.
Olen samaa mieltä siinä, että vanhemmat miehet jaksavat keskittyä myös naisen saamaan nautintoon, eivätkä vain rynkytä pussejaan tyhjäksi, kuten nuoremmat.
Te vanhemmat miehet vain olette jäävejä tätä arvioimaan.
Niin kumpa olisi luotettava pisteytysjärjestelmä! Ei vaan tylsä on yksinkeskustelusi mies
Päinvastoin. Nuoret ovat vielä oppimishauisia ja innokkaita tekemään mitä pyydetään. Vanha mies luulee itse tietävänsä kaiken ja viis veisaa siitä mitä nainen toivoo ja pyytää. Vanhat ovat totaalisen kaavoihinsa kangistuneita ja täysin toivottomia oppimaan.
Eräs itseä nuorempi ihanuus on sulattanut minut. Hänelle omistaudun nyt ja aina.
Et kai sä gubbe ätmi yritä eziintyä jonain toisena ja viel naisena??
Kyllä yrittää ja jopa kymmeniä kertoja päivässä, niin in fiksulle herrasväelle mistä valita
Älä jaksa. Kyllä niitä tekosyitä aina löytyy. Jos ei kiinnosta, niin jatka vain samaa rataa. Toimii se näinkin.
🤔 Riippuu patusta
Pidän vanhemmista miehistä 😆
He varmaan pitää vanhoista varakkaista miehistä.