Hieno hallitus

Kerrankin pannaan kommareille turpaan ja ruvetaan töihin! Eli ruvetaan poistaan kommarihallituksien törkeää velan ottoa!!!

13

299

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      ...ja varjoihin viriteltyjä valtatakenteita.

    • Anonyymi

      En ymmärrä pointtiasi, sillä porvarihallitukset ovat aina ottaneet kaikkein eniten velkaa.

    • Anonyymi

      Nyt on kommareiden velanotto on loppunut ja oikeistolaisten velanotto on alkanut.

    • Anonyymi

      Paljonkohan nykyhallitus ottaa velkaa lisää, että saa sinunlaistesi uhoajien veronkevennykset maksettua, kun ei ole enää köyhiltä, mistä leikata..
      Kerropa se meille kaikille täällä.!!!
      Jos ymmärrät yleensä luvuista mitään....

      • Anonyymi

        ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️Miksi yrittäjät ei meneet töihin Koronannaikana vaan piti elättää heidät ulkmaan velalla

        Jota urpo vaati joka viikko lisää olessaan hallitusksessa itsekkin

        Siksi juuri Suomi velkaantui kun velka turbo urpo sitä vaati

        Velka ottiin yrittäjille sosiaalietuutetna kun eivät meneet töihin Koronan aikana

        Ja kaikki urpon vaatimuksesta.

        Onpa sulla paha dementia jao


    • Anonyymi

      Tämä hallitus ottaa enempi velkaa kuin edellinen!!!!!

    • Anonyymi

      NIIN JA MIHIN RAHAT KÄYTETÄÄN Suomessa ikäihmisten on todella vaikea saada lääkäriaikaa, eilen viimeksi SUOMI SYSÄÄ RAHAA esin raviurheilun tukemiseen40 miljoonaa, up kymmeneen ,vikingline
      jumakauta ei ole rahaa hyvinvointiin mutta näihin samoin kuin lentoliikenteeseen että herrat pääsee helsinkiin tunnissa tietysti ilmaitteeksi
      .JUTTELIN kahden lähemmäs 80 kymppisten kanssa, Olivat soittaneet lääkäri aikaa jo pari kuukautta eikä olekukaan vieläkään soittanut takaisin. Ovat järkeviä ja muistavia pitkän fyysisesti raskaan työuran yrittäjinä tehneitä ihmisiä,
      suomessa on kova koneisto hoitamassa maahan tulijoiden hyvinvointia, vuorokaudet auki olevat vastaanottokodit ja ja henkilöstö huolentimassa että saavat terveydenhoitoa, mielenterveyden hoitoa, ruokaa, vaatteita ja muut tarpeet pyörät, vaunut, tulkit, kuljetukset, huonekalut, lapsilisät, elatustuet, päivähoito, koulutusta... mutta entäs meidän koko elämänsä veroja maksaneet vanhukset, ei mitään terveydenhoidon palveluita jollei itse ymmärrä pyytää, kukaan ei kysy 80 kymppisiltä miten kotona pärjää ja onko jotain tarpeita. SEN IKÄISILLE IHMISILLE VOI TULLA MITÄ VAAN KOMLIKAATIOITA JA KOHTAUKSIA, Ei ihme että meillä löytyy muumioita kotoa ja on voinut maata vaikka vessan lattialla kaatuneena, kuollut janoon ja koviin kipuihin yksin eritteet housuissa,
      VANHUSTEN KOKOPÄIVÄHOITOLAITOKSIA KOKO MAASSA LOPETETTU vaika ikäihmisiä lisääntyy ja paljon puhuttu kotihoito on säälittävän heikkotasoista. PILLERIT KITAAN ja korkeintaan ruokaa lämmitetään. Pyykit ja kämpän siivous täysin henkilön omissa käsissä jos on niin valveutunut että osaa järjestää siivousfirman tekemään ja jos ei niin hukkuu paskaan. Vammaisten hoitotaso myös mättää eikä alalle hakeudu töihin enää pienen palkan, yksintyöskentelyn ( mieti jos joudut auttamaan yksin vessaan huonokuntoista ikäihmistä tai vammaista) ja vuorotyön vuoksi.
      TÄMÄN PÄIVÄNNUORET HALUAA BLOKATA , OLLA SISÄLLÖNTUOTTAJIA , tubettaja TAITELIJOITA :laulaa, maalata, ym huuhaata missä saa tehdä mikä miellyttääja siihen aikaan kun itselle sattuu sopimaan. sitten elätetään apurahoilla ja tukirahoilla .
      NÄITÄ ON TELKKARI TÄYNNÄ TYÖLLISTÄEN JA MAKSAEN PALKKAA.
      farmi, diili, temptation, hosewives, elämäni biisi,suomilove,vain elämää, big brother , tanssii tähtien kanssa ,,masked singer ym soopaa.
      YHTEISKUNNAN arvomaailma .sairaanhoitaja periodityössä ja sometyöntekijä pitkin kynsin, tekoripsineen, tatuointeineen ja lävistyksineen. puhumattakaan onlyfans tienaajat

    • Anonyymi

      Hallitus on itsensä näköinen, kokkareiden ja persujen näköinen!
      Ihmetyttää vain se, että RKP on vielä mukana hallituksessa?

    • Anonyymi

      Orpon tunninjunasta ei tingitä,ei rikkaiden tuloalesta,Ukrainan tuista,natorahoituksesta jnen...

    • Anonyymi

      enepihän tää hallitus ottaa velkaa ja jakaa yrityksille /vuorineuvoksille .....vastaus sinulle aivoton olio

      • Anonyymi

        "mutku se marriini meni ja teki niin paljon velkaa ja kaiiki on sen syytä ja nyt meidän tarttee ottaa vielä enempi velkaa ku se marriiniini meni jateki niin paljon velkaa....."


    • Anonyymi

      Meillä ei ole koskaan ollut näin vahingollista hallitusta maallemme kuin nyt!Huraa!Ennätys tuli!Varmaan Ahoa ja Sipilää vituttaa kun nämä natsit pistivät maan vielä pahempaan kurimukseen jo vajaassa vuodessa kuin nämä kepulais idiootit neljässä!

    • Anonyymi

      Oikeisto hallitukset ovat eläneet velaksi 30 vuotta!

      Suurimman osan rahoista ovat kupanneet kaikenlaiset hyväveli verkoston suhmurit omiin taskuihinsa.

    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eduskunnan setämiehet eivät häiritse

      Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.
      Maailman menoa
      289
      7476
    2. Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä

      https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on
      Hybridi- ja sähköautot
      52
      3929
    3. PropsApp Koodi

      Haluatko ansaita ja kilpailla fiksusti samalla kun seuraat urheilua? Props tekee sen mahdolliseksi. Sovelluksessa pääset
      2
      3438
    4. Persut yrittävät epätoivon vimmalla

      kiertää häirintä asian https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5389f072-60d9-4ef8-aa7b-c11f0eda66cf jonka muut puolueet a
      Maailman menoa
      72
      3171
    5. Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto

      Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,
      Maailman menoa
      114
      2844
    6. "Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"

      Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin
      Maailman menoa
      38
      2644
    7. IL: "Kyykyttämistä, alistamista, painostamista, huutamista ja tiuskimista SDP:n

      eduskuntaryhmässä." Häirintäkohu puolueen ympärillä paisuu. Iltalehden haastattelemien SDP-lähteiden mukaan eduskunta-
      Maailman menoa
      49
      2508
    8. Riikka runnoo: konkursseja eniten 30 vuoteen

      Vuonna 2025 Suomessa haettiin konkurssiin yhteensä 3 906 yritystä. Konkurssiluku oli suurin sitten vuoden 1996.
      Maailman menoa
      53
      2263
    9. Oletko ollut

      Oletko omasta mielestäsi ollut sokea asioille?
      Ikävä
      68
      2043
    10. Pitäiskö meidän tehdä jotain

      Mennä vaikka kihloihin?
      Ikävä
      99
      1911
    Aihe