Jututkin olisi mulla sen mukaisia, jos oltaisiin tekemisissä. Jotain lapsellista ja tyhmää puhuisin. Liian avoin olisin ja esittelisin jotain ostoksia tms. yhtä lapsellista ja typerää. Innostun niin pienistä asioista. Olet niin makee ja viilee tyyppi, että et kauaa jaksaisi kuunnella minun höpöttämistä. Ja taas morkkaan itseäni. 😞 No, ehkä tämä itseinho nyt vain on osa minua. Sinusta pystyn silti tykkäämään tosi paljon.
Mies, olen vähän yksinkertainen
Anonyymi-ap
1772564
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 20 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 177
Vanhimmat
Ei se mitään haittaisi
Siksikö tämmöiset äijänkäppänän höpötykset voi tuntua uskottavilta, koska se olisi jopa välttämätöntä se yksinkertaisuus?
Hakee ikäänkuin alentuneesti syyntakeista alitajuisesti, koska on häiriintyny kaveri
No niin, nyt pienet nukkumaan...
Sinun teksti on vähän liian läpi näkyvää mitä pistelet muka nokkelan ma huono itsetunnolle, eli aloittajalle
Mister huono-itsetunto*
Miksi nainen alennat itseäsi jatkuvasti näissä aloituksissa? Olet semmonen kun olet ja selität mitä selität. Mies ihaillen kuuntelee ja katselee tai esittää että kuuntelee jos vaikka pelaa samalla 😂Mutta pointti hyvin pieni paha välillä höpötellä niitä näitä kaalin päitä tässä maailmassa.
En tiedä, jotenkin en vain pidä itsestäni ja näen tosi vahvasti omat vikani. ap
Jos yhtään lohduttaa, niin olen myös höpöjen löpöttäjä välillä. Joskus taas tooosi hiljainen. Semmosta se on😂 Ollaan ihmisiä. Kukaan ei ole täydellinen. Jos etsit jatkuvasti itsestäsi vain vikoja niin et enää nää muuta 🩵
Minun oletetaan aina vttuilevan, onko vika minussa vai niissä herkissä?
Ei ollut minulta ,en ole höpöttelijä tyyppiä ollenkaan joko syvälliset keskustelut ja kaiken analysointi tai minä olen se kuka kuuntelee kun mies höpöttää mieluummin kolmas vaihtoehto on et ollaan vaan hiljaa kumpikin viekussa.
Sä olet miew itsestäsi ja feikkidialogeistasi liikoja kuvitteleva hönö
Tuskin itsetunto täällä paranee..terapia voisi auttaa. Tai jos edes alan kirjoista opettelisit.
Se on gubbelbubbel suurta edistystä et alat vihdoinki erottaa vikoja itteissäis. Siulle niitä onki kertyny kuuden täysälysen edest.
Tsemppii kuntoutumisen polul!
Ei sulla ole mitään hätää, miehet tykkää, et nainen on vähän yksinkertainen.
Ooppa älykäs, niin saat kuulls olevasi joku demooni ja tulitikkuja hypistellään Jodelissa.
Imet kiltisti munaa ja annat miehen päättää kaikesta, niin saat ison hienon talon ja kaiken mitä haluut.
Niin se vaan on.
No, itseasiassa olen älykäs siinä mielessä mitä älykkyydellä yleensä tarkoitetaan, mutta olen silti jollain tapaa yksinkertainen. ap
Mitä tarkoitat? Älykäs miten?
Kuten autistit yleensä on. Ihmissuhteissa yksinkertainen. Katso Sademies leffa.
Niin se on sulle mies erittäin tärkeä kokemus, että nainen on jollain tapaa yksinkertainen. Tällaista puppua naisen kirjoittamaksi uskovat voi ollakin sukupuolesta riippumatta, korreloi huonon itsetunnon kanssa t abbedissari
Kouluaineissa olin tosi hyvä. Äidinkielessä, muissa kielissä, eli englannissa, ruotsissa ja saksassa. Matematiikassa ja historiassa myös. Lisäksi mulla on tosi hyvä yleistietämys minun ikäiseksi. Tiedän myös terveydestä ja sairauksista paljon, harvinaisia sairauksia myöten. Teen haastavia kädentöitäkin, johon tarvii älykkyyttä, että tajuaa esim. ohjeet. Tuntuu tyhmältä vakuutella omaa älykkyyden tasoa, mutta olen oikeastaan tottunut. Ap
En usko tollaseen paskaan. Ehkä ne assit on vaan kylmästi priorisoinut asiat siten, et ihmissuhdetaidot on jääneet hyvin vähälle merkitykseltään. Ei ne mitään rakettitiedettä ole ja sosialisoituminen on opittava taito.
Ellei nyt sitten ole joku kunnon vammanen.
En ole autisti. Ei ole todettu ainakaan. ap
Just tota tarkotin😅
Täysin turhaa koko autistivouhkaaminen, kyllä evoluutio pyyhkii pois kaiken turhan ja "autistit" on aika vahvasti edustettuina..
Jotkut tekee, toiset puhuu.
👍👍
Ei kouluosaaminen kerro älykkyydestä mitään. Peruskoulu on tosi helppo jokaiselle, joka jaksaa keskittyä. Idiööttikin läpäisee sen kun viitsii vähän vaivautua.
Olen käynyt lukiotakin.
Mää ajattelen.
Joo sää mää ja bää kebabbiii..
No ei sekään oikein riitä. Itse kävin yliopistonkin ja ihan loppuun asti enkä silti väitä itseäni älykkääksi.
Useimmat autistit missään mielessä fiksuja, ilmiömäinen rajattu numerokyky ei ole vielä mitään.
Sori,mut horo tulee halvemmaksi,ei tarvi jakaa omaisuutta ellei valehtele js keksi että on raiskattu,mut saa sitten ilmaista kakkua ja läskisoosia ja ulkoilla tunnin päiväs ehkä 3 vuotta👍 halvempaa istua kuin olla työtön orpojen ja saksien välissä
Oot varmaan vain vanhempiesi mielestä älykäs ja siihen jää
On huomattu. Ei se mitään.
On huomattu on passiivimuoto, voisitko olla täsmällisempi? Sivusta hihi
Miehet yleensä pitävät yksinkertaisista naisista. Heitä on helppo hallita ja ohjailla mielensä mukaan.
Sähän oot miesaloittaja oikein äitynyt tunnelmoimaan, onko korkea olo ?
Haavemaailmoissa hänen on hyvä ja turvallista taistella. Tosielämässä ku ei palikat riitä ihmissuhteen ylläpitoon. Raukkamaisuus ja selkään puukotus pilvilinnan reunalta on se ainoo minkä tuttiritari tietää osaavansa.
Voitais höpötellä yhdessä😊
Eihän nuo mitään... Minua häiritsee ihan muut tai muu seikka sinussa.
Mitkä seikat häiritsee? ap
hän on tietyllä tapaa aggressiivinen äänensävy jne. vähän vaikeaa selittää.
Peittää tunteitaan? sivusta
No emmä haluaisi huonoitsetuntoiselle niitä kertoa.
No jos mää pikkuisen avaan. Se häiritsee kun sun pimpsaloora repesi synnytyksessä. Ja ku oot semmottii laiha läski jolla on pienet ketun nokat. Ja ku sul on niitä karvoja niin paljon et näytöt vähän mieheltä. No emmää viitti ihan kaikkein pahimpii kertoa, ettet suutu.
En tiedä joskus hänen reaktiotaan jossain tilanteissa oikein säikähtää.
No itselle tulee mieleen, että rakastuneena ei aina varmaan käyttäydy järkevästi ja toinen voi kokea sen jotenkin noin. sivusta edelleen
Käyttäytyy oudosti koska nainen luulee että mies rakastunut häneen, Mies ei vain viitsi rikkoa naisen illuusiota. Olisko näin?
Niin kauniisti puhut poitsu naisista että toivottavasti et saa pimppaalainkaan elämässäsi. Niin ja varsinkaan ettei kukaan nainen kosahda kantamaan ja synnyttämään lastasi 😂 maailman luonnollisin ja upein asia naisen elämässä
Millainen ”mies” siellä näppäimistön takana näpyttelemässä.. 🤢
Mut sää siis kuitenkin haluut sitä just pa*na???
Vaihtoehtoja sul olis muitakin mitä saada..oot outo.
Joooo,ÄLÄ VAAN MEE RIKKOON SITÄ.Anna naisen nauttia ,kyl se siitä kyllästyy jossain vaiheessa.
Oletko tosissasi????
T.Synnyttänyt enemmän kuin 1 lapsen.
Ps.Kengurut on evoluution ihme ,miksei ihminen ois voinut saada htä helpon tavan lisääntyä ja hoitaa poikastaan???Perääkuulutan geenimanipulointia ihmisen lisääntymiseen,kengurut ruless.
Sivusta mutta läheltä... kiitos, kiitos oikein paljon. Kaipa sää tiiät mitä tapahtuu..
En tiennyt että olet noin herkkä. Puhun jatkossa vain rauhallisella äänellä
monotonisesti ja hiljaa. Tarkoitus ei ole pelotella ketään. 😁 sivusta
Sinä vaan rakastat tätä itsesääliä ja itsesi alentamista. Ei se ainakaan minua sytytä.
Ehkäpä tällasella jutulla ei ole tarkotuskaan saada ketään syttymään? Ap
Miksi teet tuota? Ei kukaan voi rakastaa sinua, jos et itsekään siihen pysty. Opettele arvostamaan sitä mitä olet. On lapsellista haukkua itseään koko ajan. Jos olet masentunut niin hanki apua. Terapia tai vastaavaa voi saada sinut pitämään itsestäsi. Omaa elämääsi sinä elät etkä jonkun miehen.
Words… 🙏 Mutta tämä kaikki oli todennäköisesti teatteri näytelmää aplta 😂
Sivusta
Tämähän taitaa olla ihan vaan vitt uilua toiselle.
Trolli
Jeppp :-) kiusaaja
Oon koittanu miettii et miks nyt jollekki tuntuu olevan ongelma se että kaks ihmistä tykkää toisistaan. Sit pitää ympäriltä heittää näitä omia viritelmiä tänne jatkuvasti ja viljellä masokistii, autististii jne.
Kysyisinkin että mikä sinulla on aloittaja hätänä? Taitaa todellisuudessa olla nyt ihan joku muu hätänä siellä sun nupissa kun höpöjen löpöttelyn nolous 😂
Yritätkö tuoda nyt jotain "kahta ihmistä" mukaan tähän aloitukseen. Luuletko että se mies on noin helppo? Voi kuinka väärässä olet
No aikamoista teatteriahan tuo oli 😂
Hienovaraisesti nuorta ja särkyvää naista piti ohjata. Nyt hän huomaa että ihastumista ei ollutkaan, vaan kaikki hänen omaa luuloa.
Jos he eivät ole vielä tekemisissä kuten ap kirjoitti aloitukseen, niin kyllähän tuo on jotain kuvitelmaa että joku täällä palstalla häneen rakastuisi vaikka hän pitää itseään huonona ihmisenä muuten. En usko sellaiseen. Ei täällä kukaan rakastu kun ei täällä edes huomaa milloin kirjoittaja vaihtuu.
ja tämä oli sivusta, en ollut kukaan noista muista.
Voi pientä. Luuletko että miestä pitemmässä suhteessa enää kiinnostaa ees mitä höpötät. Sillä oo sille mitään väliä. Miehet loppujen lopuksi hyvin yksinkertaisia.
Luuleko että jotain miestä ylipäätään kiinostaa tämä aloitus.
Enhän minä tiedä. Tuskinpa nämä nyt sivut ylipäätään ketään hirveästi kiinnostaa.
Se in sinun pakkomielle se, että miten koet miesten kokevan tämän miehen joutavan jodlauksen huoh
Ei yksinkertainen. Vaan kokematon ja nuori.
Sääli ainoa tunne naista kohtaan ja toinen luulee että ihastunut. Voi voi
No en todellakaan luule, etkä sinä ole se minun kaipauksen kohde. Ap
Olen nainen. Voi pyhä yksinkertaisuus
Voihan se mies sinuun olla ihastunutkin, ihan mahdollista.
Sinä et ole mitää ihastusta nähnytkään, jos sinä maanittelet alentavalla tavalla naisena esiintyvää miestä, olet vaa moukka
Onko sinulla oikeasti niiin paha olla, että aikasi menee sen jankuttamiseen, että kuinka johonkin ei ole kukaan ihastunut? Taidat vatvoa hysteerisesti että kuinka moni tai jotain muuta todella sakeaa
Ja laittaa jonku toisen pakkomielteen kohteensa päähän ns ajatukset skenaariosta mitä ei ole
Jotain tässä aloittajassa on pielessä. Onko hän sitten vaan tosi nuori ja me aikuiset ei ihan tätä ymmärretä.
Niin tai ihmisillä voi olla vaihtuvia mielialoja. Joskus on parempia päiviä ja hetkiä ja joskus huonompia. Olen nyt vähän allapäin. Ap
Harmi että elämäsi on niin tyhjää, että esiinnyt naisena katkeruuttasi
Sinä et ole aloitustasi juontava mies millään tavalla taidokas, ei pari yksinkertaista koko totuutta kerro nääs😉
Kukaan ei itsestään tuommoisia alotuksia kirjoittele. En oikein tiedä kuinka moni tuommoisia kirjoituksia edes haluaa lukea. Tunne palstalla tietty olisi kiva lukea tunteista ja kokemuksista, mitä ihmisillä on, mutta jotenkin ehkä joidenkin motiivit on jotain muuta. Kaksinaismoralismi on aika iljettävä piirre ihmisessä. Itseäänhän voi myös halutessaan muuttaa, siis vain itse ja halutessaan.
Kyllä se nyt vain on niin, että kun ihmiset tykkäävät toisistaan, kaikki asiat näyttävät paremmilta heidän kohdallaan ja tärkeää yhdessäolossa on kuitenkin se kaikki muu läheisyys, puheet on aina puheita, vaikka niistäkin voi olla välillä hyötyä.
Mikähän motiivi jollakin on keksiä näitä alennuskirjoituksia. Selvästi miehen kirjoittama.
No mitkä ton hahmoterroristin motiivit nyt ylensäkään on hahmogalleriaansa pyörittää?
Kiusata .Onhan tossa ihan irl asioitakin.
Niin lapsellinen mies kylvää naisvihaa ja weeteet heti messissä
Eihän tuossa miehen lörinässä mitään sisältöä ole, älä alenna ketään outo ihminen
En alennakaan höhlä. Ei siinä ole alentavaa jos itsestäni sanoisin et käyttäydyn ihastuneena kun teini, taikka höpisen hölmöjä. Tuossa on siltikin ihan toisen asioita kun aloittajan. Ja outo olen mitä sitten, en varmaan ainut ole. Enkä haluakaan olla massatuotantoa.
Niin, sinun naisia kehnosti performoivan aloittajamiehen tarve illustroida naiset miestä tukevaksi on huvittavaa näytelmää
Naiselta menee!
Ei voi olla ainakaan aikuisen naisen tuo aloitus. Ei millään.
Mitenköhän pikkulikkamaisesti aloittaja käyttäytyy kun sen miehen kohtaa...
Ehkä sitten ei. Asia ja ajatushan se tärkein on.
Sitäpä sinä haahkana voit miettiä lapsellisuuksissasi kun yrität läpinäkyvästi uskotella naisena esiintyvän miehen olevan nainen, jonka ns mahdollisuudet koitat murskata ja mitätöidä muutenkin fanaattisesti, oot vissiin poistatuslinjaa taas vikissyt yypeelt
Sinua ei varmaan halua yksisarvinen nähdä kukaan eikä liity tursasmaiseen olemukseesi, vaan silkkaan pahuuteen. Sivusta
No minulla on siskoja jotka käyttäytyvät juuri sillä tavalla, enkä millään tavalla inhoa heitä.
Vähänkö olet muka joviaali läpinäkyvä miesaloittaja, onko siskosta vai äidistä jäänyt nämä naisiin kohdistuvat traumat?
Tekö ette sitten ole vielä tekemisissä? Sittenhän sinua ei kukaan täällä kaipaakaan.
Ei ole lapsellista olla avoin ja esitellä ostoksiaan tai jutella höpöjä. Kaikki tekee niin parisuhteessa tai ainakin pitäisi tehdä.
Mutta sinun kirjoittelusi tänne on lapsellista. En tajua mitä haet näillä.
En minäkään tajua miten kuvittelet pönkittäväsi olematonta itsetuntoasi analysoimalla naisena esiintyvää trollimiestä. Ketä oikein kuvittelet huijaavasi?
Köykänen stoori, susi. Ainoo mitä kuvaat näissä rupattelu/ märehdintämasennus/ alemmuuskompleksi / alistamisfetissi ketjuissas osuvasti, on sun harhaset kompensaatioon ja vallan uusjakoon pyrkivät haavekuvitelmas ittes ja muiden ihmisten välisistä suhteista, jotka tosielämässä koet epätyydyttävinä.
Mahtaa ottaa koville, ku löytyy jo liuta jengii, joka näkee näitten läpi.
Narsistinen mieli ei helpolla sisäistä realiteetteja. Se kato muuten särkyis. Mut jos yhtä sinnikkäästä jatkat terapiaa kuin täällä tarinointia, nii kyllä se päivä paistaa joskus sinne sinunkin pään sisään. Ihmisen mielen tiedetään nykyään olevan sikäli muovautuvaista, että tiedetään isompienkin säröjen voivan aikaa myöten tasoittua. Jopa persoonaan liittyvien.
Jumalattomastihan se vie aikaa ja vaatii työtä sinulta ja ympärillä olevilta ihmisiltä, eikä tulosodotukset ole korkealla. Mutta eteenpäin ne vie yksittäisetkin askeleet. Et aidosti olis syytä iloita niistä ihmisistä, jotka sua jaksaa irl kuunnella ja peilata.
Hieno kommentti.
Sivusta,sivulliselta naiselta.
Toivottavasti olet nyt tyytyväinen.
Tässä taiskin sit olla se viimeinen naula arkkuun. ⚰
Ei mulla muuta, täytyy mennä kun kuuluu jotain omituista rapistelua tai sellasta.
No kiva kuulla olenhan mä mukava tyyppi mut joka kerta sä alat minulle raivoomaan vpisitko käydä lääkärissä ja saada rauhottavia tää elämä alkaa käydä vähiin
Älykkyyden arviointi on vaikeaa. Arvioin yhden tyypin paljon älykkäämmäksi kuin olikaan. Tapaamispaikka harhautti. Myöhemmin osoittautui ettei olekaan niin älykäs.
Feikkialoitushan tämä on mutta silti.
Nainen on vain vielä vähän nuori. Se on jo annettu anteeksi hänelle.
Julmasti hänet ajetaan palstalta pois leikkimästä.
sille ei kukaan anna anteeksi ja se on sille oikein.
Kyllä annetaan. Poikaystävän syliin hänet ajetaan. Herttainen flikka on.
Kuka ei anna anteeksi ja mitä? Sinä siis heittäydyt täpöllä anonyymipalstalla höpöjävän äijän keskenkasvuisuus juttuihin? Ja nnuviteket näiden hutujen kuvaavan pakkomielteen kohdettasi niinkö? Morjens😆😆😆
Höpöäijä tai höpönainen ei väliä, kukin valitsee mieltymyksensä mukaan 🥳🥳🥳🥳 huolenpitoa vaan
Ei oo täys mätäpaise on ollut aina ja kaikkihan sen tietää. Nääs kun se vaan on tosiasia ,tosiasiasta ei voi valittaa. Se on tuomio.
Sinäkö oikein täällä keskustelupalstalla käräjöit luonnollisia henkilöitä vastaan?
Mitä himputtia selität?
Poikaystävä lohduttaa kyllä. Ei hätää kukaan ei ole kiukus 🥳🥳🥳🥳
Mitä se nainen johon yrität ohjata keskustelua on sulle koskaan tehnyt?
Voisit naisena esiintyvä kekkeruusi leikkiä vaikka nukeilla, kiva kun sait pari narskua mukaan moniulotteiseen keskusteluun
Ihanaaaaa 🥳🥳🥳 Olen juuri sellainen kun kuvailit. Huolenpitoa vaan 🥳🥳
Ei ole nuori enää, keski-ikäinen.
Oli liian kova kirjoittamaan esteettömästi tai oli. Nyt alkaa jo olla rauhoittunut. Kurkkii tänne vielä mutta tajuaa jo että ei se mies hänestä ollut kiinnostunut. On myös ahdistunut koska kuvittelee että joku suuttunut hänelle ja alkuun kuvitteli että mies kirjoittaa hänelle tänne ihastuksissaan. Voi voi ja taputus olkapäälle.
Väittää tietysti että mies omii täältä kaiken, mutta totuus ei ole ihan näin.
Myötähäpeä on naista kohtaan ainoa tunne mitä on olemassa.
Kova tämäkin oli kirjoittamaan aikoinaan, muttei siinä ihastumisella ollut osaa eikä arpaa. Nykyään lukee enemmän kuin kirjoittaa, mikä onkin ihan hyvä valinta.
Voi voi kuinka väärässä sä voitkaan olla!
Totuudesta asiasta sulle ei ole hajuakaan.
Tiedäthän kultaseni sen?
😙
Aivan ei ollut osaa eikä arpaa ihastumisella kirjoitteluun "liiankin avoimesti".
Voi nuori nainen, viekas nainen.omasta mielestään viekas. 🥳🥳🥳🥳🥳 Huolenpitoa vaan
Sulla alkaa naisena esiintyvä mies käydä nämä hokemat vähän hysteeriksi
Sunko mielestä nämä miehen raapustelut itsensä kanssa on jotenkin todella henkilöön eli esim sinuun viittaavia vai mitä jauhat? Et taida olla tekstin sisällön perusteella kovin tässä maailmassa
Vähän hätääntyneen tai sanotaanko ehkä vaikka teennäisen oloinen tämä prognoosi, mitä pupellat -taidat olla miesaloittaja itse asialla koijaamassa sinua tyhmempää väkeä, joilla ei ole muuta elämää kuin hankkia trollipalstalta tarinaa
Kouta jo mustamaalaaja ymmärtää, että teet trollaava miestä, eli aloittajaa tukemalla itsestäsi täyden pellen🦄n
Esim tämä joka puhua pulputtaa jostain pakkomielteen kohteestaan kuin tämä ei olisi paikalla ollen kuitenkin paikalla hänen päänsä muksan siis huhuh
Aiheuttanut välillistä peeniskateutta
Voi kyllä se maailma sinullekin vielä aukeaa. 🥳🥳🥳🥳
Vai omitko kenties jonkun toisen kirjoituksia. Siitä tässä koko keississä kysymys. Et ymmärrä edes miten paljon se mies häpeää sinua. Naisen nuori ikä tietysti annetaan anteeksi. Operaatio "ohjaus poikaystävän syliin takaisin" jyllää kovalla vauhdilla 😘
Ai ,parjasiko sama henkilö keski-ikäisiä? Taitaa olla niin ,että jopa yhdellä keski-ikäisiellä on on kovempi kunto kun hänellä tai vaikkapa poikaystävällä yhteensä. Poikaystävälle taitaa vielä miesten saappaat olla liian isot,mutta onneksi on aina kasvun varaa.
On sinulla mies taas levottomat jutut päöidin itsesi kanssa käymässä dialogissa, mitäköhän tulevat linnakaverisi tykkää mentaliteetistasi?
Voi kun söpösti sanottu 🥳🥳🥳 huolenpitoa vaan.
Toivottavasti ei tule turpasaunatonta päivää
Kirjastossa tai kulttuuririennoissako tapasitte?
Voi en mä ole niin kovin nuori..
Uberpits
Niin olet mies.
Kylläpä läpinäkyvästi sätit mies itseäsi naista esittäen kun joku nainen ei selvästi tajunnut paremman, eli sinun päälle😆
Ei se haittaa ollenkaan, en edes odottaisi sinulta mitään muuta. Se riittää kun olet kaunis ja upea nainen, miksi vaatisin mitään enempää. Se on hyvä että innostut yksinkertaisista asioista, se antaa sinusta pirteän vaikutelman. Ei sinun tarvitse olla mitään enempää kuin mitä nyt olet, tärkeintä on että olet aito.
Tui tui aloittajamies pirteä riittäisi sinulle, tilaat asioita kuin linnaruuna
Niin oletkin. Tosi toope.
Sinä olet vielä hönömpi yksäri kuin tuo mies alennut ihan mihin tahansa elämänkoulumaalituksesi kanssa, hyppää alas vaan jo
Voi teijän kanssa ja taas. Kun ette millään malta olla tunnustamatta kaikkea.. Ai että. ...Kermakaikkiaan.
Kun on...
Elänyt, ja nähnyt todellisuuksia erottaakseen.
Niin näihinkin voisi todeta. Että onneksi huumorintajuntani alkaa siellä, missä muilla usein se kihinä...
Siihen muuten löytyy apu.
Ei tarvitse miettiä. Nielaiseeko todellisuuteen pillerin sinisen, vaiko punaisen...näyttäisi olevan tarpeen teille se perinteisin...eli tuttavallisesti pyrvin.
.
Huomasin sen heti mies.
Mies joka kirjoittaa tällaista skeidaa naisena esiintyen on varmasti aika itsetuhon partaalla, kuten yksäri, joka ei pääse tästäkään provosta yli
No höh, kaikki me ollaan vaan ihmisiä.
Hänkin käy kakkalla ja pieree ja hänellä on omituisia tapoja kun on yksin.
Häntä voi rakastaa, vaikka ei tuntisi tai saisi vsstarakkautta tai vaikka tietäisi virheet.
Juuh, näi on.
Kaikki käy kakkalla, pieree ja oksutki pullauttaa ku maha riittävästi möyrii. Joku huonoista mahahapoista kärsivä röyhyttelee. Moni kaivaa korvaa, nenää, napaaki. Joku istuu pöydällä, joku lattialla ja joku seisoo päällään. Joku puunaa fanaattisesti nurkkiaan aamusta iltaan, toinen ei koske rättiin koskaan.
Kaikkee kummallista touhuu me ihmiset tehdäänki. Jo syntyessä matkataan sellasen märän tunnelin läpi, eikä kenellekään tulis mieleenkään siitä jälkikäteen valitella tai pahastua. Päinvastoin, oma äiti on pitkään meille kaikille se rakkain ihminen maan päällä.
Vähän vanhempana löytyy sit vertainen rakas, jolla on ties mitä kummallisia ja niin hemmetin mielenkiintosia tapoja ja ominaisuuksia, jotka lähestulkoon vetää vertoja mun omille kummallisuuksille 🥰
Vilpittömyys ja hyvyys ovat tärkeimpiä. Ei höpöttäminen ole vaarallista, jos ei muita hauku. (sivusta)
Paitsi hallitusta tietty, heh
Miten seki ny miehen provoon liittyy, olisit varmaan mielenkiintoinen paikallispoliitikko kuten se lempäälämpersu
Saat olla yksinkertainen ja puhua tyhmiä, minua kiinnostaa vaan se herkku mitä on hameen alla. Voin esittää että juttusi kiinnostavat, päästäkseni tavoitteeseeni.
Sinun hameen alle ei kukaan halua.
Eikö sinun tunikan alle varsinkaan näin alatyylisillä puheilla ällö läskip*llu
Miksi leikit, että mies on nainen onko niin huono itsetunto alas vajonnut yksäri?
Olet sekä ruma, tyhmä että ilkeä nainen sinussa ei ole mitään hyvää
Sinun esitys on jo nähty. Surkuhupasaa huomionhakusuutta vailla sisältöö. Ei tulla tokaan näytökseen. Älä suotta lähetä kutsui
Tykkään vähän yksinkertaisista naisista. Minusta yksinkertaisuus on tosi söpö piirre. Nätti ja vähän tyhmä on paras yhdistelmä.
Joo, on tullu mies ja aloittaja selväksi, että naisen älykkyys olisi sinulle kriisin paikka ja haluat päteä ja tuntea itsesi paremmaksi, periaatteess ihan perusjuntti siis, mutta ekstrakiertoksilla ns. Ei jatkoon missään muodossa siis
Tuollainen tuittuilukin on ihan söpöä. Kunhan et tee sitä aina.
Miten tämä "Ikävä" hyökkää aina silmille? Voisiko tämä tyyppi kirjoittaa ihan omaan, yhteen ketjuun juttunsa, mieluiten niin, etteivät pakosti näkyisi? Yhtä, samaa vuosikaudet.
Surullistahan toki, jollei elämässä ole muuta.
Hienosti jaksat yrittää vetää keskustelua mukamas teennäisen harmonisesti kirjoitellen ja aloittaa trollimiehen hönön tekstin spinnaamisen alusta. Surullista KUN sun elämässä ei muuta ole😉
Enää ei yhtään ketjuu löydy mitä tää mt-trolli ei vääristyneillä ajatuksillaan täyttäis. Muu maailma on muuttunut ympärillä jo moneen kertaan mut tää heppu ei millään näytä pääsevän jumeistansa eteenpäin.
Vaikea löytää kunnollista keskustelua täältä enää
Yyllä se alkaa ylpeyskin yhyyn lisäksi. Pikkumyy peellä ja Nyyh ennällä.
En ymmärrä niin mitään mitä yrität nenäkkäästi ja läpinäkyvän katkerasti laukoa miehen aloitukseen, jotenkin tulee tunne että tuolla iällä odottaisi jo arvokkaampaa käytöstä
Boomer leikkimässä teinipojan leikkiä nääs
YYY PEEE N
Niin kyllä huomasin miten yksinkertainen olet, etpä pitkälle pötki tuolla yksinkertaisuudellasi.
Olet miespuolinen aloittaja liian yksinkertainen jopa virittelemään tätä noloa aloitustasi uudelleen, joko tuli tenkkapoo miten edetä? Älä huoli, eiköhän joku pikkusirkka käy nimittämässä jotain yhtä surkuhupaisaa puolestasi
Kimittämässä*
Kunhan et sorru kristalliterapiaan ja muihin new age, enkeleihin. Niistä olen saanut jo enemmän kuin osani.
Suosittelenkin okkultismia.
Vieläkö sinä vajaaälyinen mies yrität päästä tämän kuvitteellisen naisen yläpuolelle jota esität?
Onko muuten olemassa aloitusta mihin et kommentoi? Kuka muuten se mies on? Mikä hänen nimi? Sama mies on jokaisen aloituksen takana? On vain sinä ja se mies jotka leikkivät kissaa ja hiirtä palstalla ja muut seuraavat vierestä tätä teidän jännittävää kamppailua.
Olen kyllä enemmän lämminverinen kuin kylmä koska jos olet koriksessa kylmä kaikki menee päin mitä ja heitot ei uppoo (cold 🥶🥶)