Pystytkö rehellisesti kertomaan tässä todellisen syyn

Miksi olet palstalla sen sijaan, että hoitaisit puhumisen suoraan kaipaamasi kanssa?
28536
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 28

Vanhimmat

En kelpaa sille naiselle enkä haluu enää häiritä joten kiusaan itteeni ikävöimällä välillä täällä

Äänestä
  • Aika samat fiilikset täälläkin.

    Äänestä

Pystyn. Puhuminen ei veisi asiaa minnekään, mutta täällä se edistyy.

Äänestä

Puhuminen liian vaikeaa, en osaa.

Äänestä

Tätä asiaa on aina hoidettu palstoilla. Ensin hoiti toinen osapuoli ja nyt hoidan minä.

Äänestä
  • Mutta miksi näin?

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Mutta miksi näin?

    En tiedä, eikä enää kiinnostakaan tietää. Toinen osapuoli alkoi hoitaa asiaansa palstoilla, joten jatkan samalla hyvin toimineella tavalla.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    En tiedä, eikä enää kiinnostakaan tietää. Toinen osapuoli alkoi hoitaa asiaansa palstoilla, joten jatkan samalla hyvin toimineella tavalla.

    Miten se voi toimia hyvin?

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Miten se voi toimia hyvin?

    Herran tiet ovat tutkimattomat.

    Äänestä

Asia on jo hoidettu oikeassa elämässä ja siitä ei tullut mitään. Olen palstalla koska on siltikin vielä ikävä.

Älä viitsi olettaa että kaikki täällä eivät osaa hoitaa asioita kaivattunsa kanssa suoraan.

Äänestä
  • Totta se on, ei osaa hoitaa asioita suoraan.

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Totta se on, ei osaa hoitaa asioita suoraan.

    Miten voi olla ikävä jos ei tullut mitään,en tajua,mun ikävä loppuu heti jos sen tiedän.

    Äänestä

  • Anonyymi00014 kirjoitti:

    Miten voi olla ikävä jos ei tullut mitään,en tajua,mun ikävä loppuu heti jos sen tiedän.

    Sinulla oli varmaan aika pinnalliset tunteet häntä kohtaan siinä tapauksessa. Minä olin jo ehtinyt kiintymään häneen.

    Äänestä

Nainen yksin hoitaa asiaa palstalla. Myötähäpeä suuri, mutta normaalisti ja neutraalisti hänet täytyy kohdata.
Pakko pitää häpeän tunteet sisällä ettei ressukka luule sitä ihastumiseksi.

Äänestä
  • Voi luoja sua ressukkaa.
    Luuletko että sä olet ainut syy palstalla olemiseen.
    Sitä paitsi ei me kohdata tietääkseni ellei vahingossa.
    Enkä luule mitään ihastumisiakaan mitä sä kuvittelet?

    Äänestä

Olet naisena esiintyvä pedari

Äänestä
  • Aivan oikein arvattu tämä

    Äänestä

  • No tämä nyt on pelkkää soopaa kun tämä on täys huuhaa- palsta mikä pitäisi kieltää tuollaisten takia. Ja se tulee kyllä tapahtumaan .Saatpa nähdä.

    Äänestä

Lähtökohtaisesti samasta syystä kuin avaaja, arvelen. Täällä kulutetaan aikaa pois, erisyistä.

Äänestä

Pystyn. Otin yhteyttä niihin samannimisiin joiden yhteystiedot oli saatavilla samannimisiä oli monta ja voi olla ettei mennyt edes oikeille tai joku jäi välistä. Minkäänmoista tietoa ei ole onko edes samanniminen enää. Voi myös olla että oikea vastasi kuulosti ainakin siltä vastasi kuitenkin ei. Tämän hetkinen tilanne on se että selkeästi synnytettiin vain pilkattavaksi työkoneeksi josta otetaan kaikki ilo ja hyöty irti.

Äänestä

Koska hän ei halua puhua, ei ole tarpeeksi kiinnostunut, tai pelkää jotain, en osaa vastata tuohon tämän paremmin.

Äänestä
  • Eli hän ei halua mitään. Luovuta ja poistu palstalta se on paras asia mitä sinä ymmärrät nyt tehdä.

    Äänestä

Ei tässä asiassa ole mitään puhuttavaa. Hän ei ole kiinnostunut minusta.

Äänestä

Palstalle eksyin vahingossa ihastumisen alkuvaiheessa ja huomasin että minun mielikuvituksella tällainen toimii. On kuin terapiaa kun kirjoitan kuin hänelle ja kuvittelen jonkun vastaajista häneksi, tiedä vaikka olisikin oikea mies joskus. Mutta olen jo vähentänyt tänne kirjoittelua sitä mukaa kun tutustunut häneen irl lisää.

Hänen kanssa ollaan tässä rinnalla tutustuttu pikkuhiljaa IRL enkä ole oikein saanut selvää onko sitä kiinnostusta vai ei. Omani olen pyrkinyt näyttämän varovasti mitä nyt tässä tilanteessa voi kun toisen kiinnostuksesta ei ole tietoa.

En koskaan ajattele tai mieti palstaa kuin olen tekemisissä hänen kanssaan. Tämä on eri maailma ja unohtuu hänen seurassaan täysin. Tämä on haavemaa ja hän on oikea ihana mies tuolla muualla.

Äänestä
  • Hienosti kirjoitettu. En omi, mutta samoilla fiiliksillä, vaikka en oikein ole kunnolla päässyt tutustumaan. -mies sivusta

    Äänestä

  • Anonyymi00023 kirjoitti:

    Hienosti kirjoitettu. En omi, mutta samoilla fiiliksillä, vaikka en oikein ole kunnolla päässyt tutustumaan. -mies sivusta

    No ei mekään kunnolla mutta pikkuhiljaa vähän. On vähän tutumpi kuin alussa.

    Äänestä

Kylmää kuumaa leikki johon lähdin mukaan tyhmyyttäni. En olisi ikipäivänä kiinnostunut jos olisin tiennyt hänet varatuksi.
Ihastun harvoin keneenkään ja nyt kävi näin.
En silti kirjoita ilkeästi hänestä, haluan olla hyvä ihminen.

Äänestä

Ihastuin ja olen varattu.
Tiedän muitakin häneen ihastuneita. Ehkä panojakin. Kaikki tämä työpaikalla, yritän pitää asialliset välit. Kahden kesken ollessa halu ja hänen läheisyytensä kaipuu kyllä iskee lujaa. En halua mitään ongelmia kenellekään. Haluaisin keskustella hänen kanssa, en tiedä miten. Ympäristö on vaikea.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Miksi olet palstalla sen sijaan, että hoitaisit puhumisen suoraan kaipaamasi kanssa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu