Onko Tanskapankki varastanut Outokumpu osinkon?

Anonyymi-ap

Tilillä ei näy osinkkoa

5

192

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Osinkko peruttu?

    • Anonyymi

      On varastanut osinkon

    • Anonyymi

      Pois firmojen ja tehtaiden johtajien valtavat palkat ja kaikki optiot, Työntekijät saa jonkun tuhannen kuukaudessa ja johtajat 20 000 ja sen lisäksi autoedut ja ilmaiset ateriat juomatarjoiluineen jotka verottajalla vähennetään.
      Sitten firmat SAAVAT VERIHELPOTUKSIA JA TUKIA. miksi sellaista tuotetaan joka ei työnteolla kannata eikä saada vietyä ilman tukia ja johtajille maksetaan tuotosta hävyttömästi päältä. Sitten kun firma ei tuota niin työntekijät lomautetaan javähennetään työpaikkoja ja kaikesta huolimatta johtajat saa kauheita optioita vaikka tulos nolla .
      VEROVAROIN TUOTETAAN MIINUSTA haloo vähän jotakin tolkkuamihin sitä rahaa sysätään.
      EDELLEENKÄÄN EI LOPETETA KANSANEDUSTAJIEN SOPEUTUMISRAHOJA.
      kohtuullista ja tasa-arvoista olisi että kaikki samalla viivalla jotka ovat vailla työtä , haekea työtä 4 x viikossa niinkuin alma tomukin joka työtön .
      EDUSKUNNAN JA HALLITUKSEN VÄKIMÄÄRÄ LIIAN SUURI KAIKKINE ASSISTENTTEINEEN . helvetin kallista. SAMOIN NÄMÄ ASUMISET KESÄRANNASSA JA PRESSANLINNASSA PALVELIJOINEEN.
      entäs tämä EU , MAKSUMIEHINÄ OLLAAN EDELLEEN JA NATO TUO LISÄÄ JÄRKYTTÄVIÄ MENOJA.
      SAMOIN KUIN NÄMÄ VALTAVAT SOTAHARJOITUKSET.

    • Anonyymi

      osinkko men suoraan alkkoon

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      163
      10813
    2. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      49
      6401
    3. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      47
      4642
    4. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      64
      4557
    5. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      75
      4480
    6. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      75
      4072
    7. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      97
      3823
    8. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      86
      3482
    9. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      162
      3371
    10. Kela maksoi etuuksia 17,3 mrd. eur, yritykset sai 10,6 mrd.

      Tuohon päälle vietiin vielä palkansaajilta työeläkeloisille 27,5 miljardia euroa. Etenkin Suomen Sosialistiset Yrittäjä
      Maailman menoa
      18
      3056
    Aihe