Olen nainen joka haluaa seksiä mahdollisimman paljon. Miesystävä taas ei. Tai hoitaa homman äkkiä alta pois eikä välitä saanko minä vai en👀 Jätänkö? Vituttaa!
Miehen haluttomuus
4
279
Vastaukset
- Anonyymi
Kysy mieheltä mitä haluaa jos seksi on koko ajan samalla kaavalla niin siihen kyllästyy.
- Anonyymi
Ei samaa kaavaa kun oli alusta asti sitä. Reilu puoli vuotta vaan oltu yhessä. Ei juuri mitään esileikkiä. Pano silloin kun sille sopii👀 Ite oon herkkä, aistillinen, intohimoinen… Harmi kun tykkään muuten olla sen kans.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei samaa kaavaa kun oli alusta asti sitä. Reilu puoli vuotta vaan oltu yhessä. Ei juuri mitään esileikkiä. Pano silloin kun sille sopii👀 Ite oon herkkä, aistillinen, intohimoinen… Harmi kun tykkään muuten olla sen kans.
Noin vähän aikaa vasta olette olleet yhdessä. On aika huolestuttavaa. Tuossa vaiheessa pitäisi olla seksiä miltein koko ajan. Tuntuu siltä että miehesi ei halua sinua. Äkkiä rojut sisään niin on pois alta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei samaa kaavaa kun oli alusta asti sitä. Reilu puoli vuotta vaan oltu yhessä. Ei juuri mitään esileikkiä. Pano silloin kun sille sopii👀 Ite oon herkkä, aistillinen, intohimoinen… Harmi kun tykkään muuten olla sen kans.
Juokse ja lujaa!!
Jos seksissä ei leikkiminen toimi, silloin se ei tule toimimaan myöhemminkään.
Se että joku ei osaa jotain, ei ole hälytysmerkki, koska sellainen ihminen kuitenkin haluaa oppia lisää ja nopeasti!
Mutta
Kun puhutaan haluttomuudesta, on tärkeää ymmärtää se että onko se haluttomuutta vai sitä ettei seksi kiinnosta.
Tämä on tärkeä kysymys. Oletko tehnyt kaikki aloitteet seksiin?
Jos olet, silloin kyse on siitä ettei miestä kiinnosta seksi. Se tarkoittaa sitä että sinun täytyy hankkia uusi mies. Tuossa tilanteessa mikään temppu ei auta. Unohda kaikki vinkit seksin lisäämiseksi, sillä ihminen jota ei kiinnosta seksi, ei tule innostumaan seksistä myöhemminkään. Hän voi höpistä stressistä tai jostain muusta, mutta ne ovat vain tekosyitä. Nuo tekosyyt ovat sellaisia joita hän laittaa sinut korjaamaan. Hn ei kuitenkaan itse niitä korjaa, joten sinä yrität korjata niitä. Mutta tuolla tempulla hän vain siirtää maalitolppaa sinulta aina vain kauemmmaksi, koska tekosyitä hänellä tulee kyllä riittämään, kunnes ymmärrät ettei häntä ole seksi kiinnostanut koskaan.
Jos taas hän on tehnyt aloitteita, sinun on tärkeä erottaa ovatko ne oikeasti aloitteita vai pelkkää utelua. Onko hän kysynyt että miksi sinä et tee aloitteita, vai onko hän sanonut sinulle että hänellä tekee mieli seksiä?
Mies joka kysyy sinulta että miksi sinä et ole tehnyt aloitteita ei ole tekemässä aloitetta. Hän vain on huomannut että jokin on muuttunut ja hän saattaa huomata sen ettet enää huomaa häntä. Silloin kannattaa ottaa ero.
Mies joka taas sanoo haluavansa seksiä, puhuu ihan totta, mutta sinä jäät silloin laskuista pois.
Kkenemättömyys leikkimiseen ja erityisesti uuden oppimiseen kertoo siitä ettei hän halua sinua.
Tuossa jälkimmäisessä tilanteessa hän voi haluta seksiä, mutta ellei hän halua sinua, silloin hän haluaa vain nopeasti orkun ja jatkaa päiväänsä niinkuin mitään ei olisi sinun kanssa tapahtunut.
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu2053141Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2391600Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus951462- 921369
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e461324Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1561236Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin121178Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze1231009Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät89922Tuntuu liian hankalalta
Lähettää sulle viesti. Tarvitsen apuasi ottaa koppi tilanteesta. Miehelle meni.44803