Onko kellään kokemuksia verkkokauppa Furmus?
Verkkokauppa Furmus
10
2540
Vastaukset
- Anonyymi
Rahat, reilu 400, meni, tuotteita ei kuulu, millään kanavalla ei saada yhteyttä, sivutos/facea ei ole päivitetty aikoihin......
- Anonyymi
Aivan surkea kauppa. Tilaus tehty, saatu väärät tuotteet ja palautuksen kanssa hidastellaan, kukaan ei vastaa mitään ja viimein kun vastataan on kaikessa pitkä viive. Ei voi suositella kenellekään.
- Anonyymi
Odottanut tilausta 3 kk. Sivustolla toim. aika noin 5. Aina sanovat että pahoittelut menee vielä 2 viikkoa että tulee varastolle.
- Anonyymi
Maksettua tilausta ei ole toimitettu, normaali toimitusaika 3 viikkoa, nyt 6 viikkoa mennyt. 2,5 viikkoa sitten lupasivat, että tulee alle 2 viikossa... Toivottavasti konkurssipesästä sentään saa rahansa...
- Anonyymi
Ei toimi, tais rahat jäädä heille(tuotteita en ole siis saanut). Uusimmat taloustiedot ei hyvää luppaa…
- Anonyymi
Kirjoitin juuri toiseen keskusteluketjuun. Lyhyesti: ei ole maksettua tuotetta kuulunut eikä toimitusajat ja lupaukset pidä paikkaansa. Toivottavasti ei rahat mennyt tilauksessa.. Päivitän vaikka tilannetta, jos tilaus joskus tulee, niin tulee jotain positiivista vastinettakin, mutta tähän asti mennyt kyllä heidän kanssaan ihan päin persettä.
- Anonyymi
Kylläpäs alkaa ahdistaa, kun näitä kommentteja lukee! Tilasin maaliskuun lopulla omaan hintatasoon kalliin Finarten maton. Luki, että toimitus 2-3 viikkoa. Laitoin viestiä ja kysyin, että koskahan tulee ja vastattiin, että tehtaalta tuli vastaus, että toimitus on vasta viikolla 24 tai 25. Nyt kun asiasta kyselin sanottiin, ettei tiedetä tarkkaan, mutta menee juhannuksen yli. Luvattiin kyllä 50€:n hyvitys. Ahdistaa, että tuleeko koko mattoa.
- Anonyymi
Itselle samoin tilattua tuotetta ei ole kuulunut. Onneksi en ole maksanut etukäteen. Taidan peruuttaa tilaukseni kun konkurssiksi tuota voi jo varmaan sanoa. Harmi heille myös.
- Anonyymi
Ovat talousvaikeuksissa. Velkomustuomio jo tullut ja velkojana Posti. Tämä selittänee myös sitä miksi tavaraa ei saada lähetettyä. Eivät osaa sanoa koska pystyvät maksetut tuotteet lähettämään vai pystyvätkö ollenkaan. Jos olette täältä jo tilanneet, niin kannattaa perua kaupat ja ottaa rahat, jos vaan mahdollista.
- Anonyymi
Konkurssissa
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.
Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.2014609Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki313210Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan
eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma332921PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaan
kotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist812854Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella
Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne602796Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle
Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv902635Pidennetään viikko 8 päiväiseksi
Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest142381Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?
"Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k1002159- 1261428
- 631158