urpon työllisyyden kasvattaminen..

Nyt kaikki kipinkapin postille töihin.!! urpo ja purikka lupailivat kamalasti uusia työpaikkoja Suomeen..

Ai niin.. : ( Postikin ilmoitti juuri pistävänsä porukkaa pihalle..

Ja komukkafobiaisille tiedoksi, tottakai se on komukoiden syytä.. Hih...
2111
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

35.000 työtöntä työnhakijaa lisää Orpon hallituksen "työttömyyden hoito" toimien takia.

Ennen sanottiin verovälttelijöitä ja



veronkiertäjiä "lusmuilijoiksi". Nyt on
verottomia sijoitustilejä ja -kuoria verosuunnittelijoille.

Posti vähentää arviolta 300 työpaikkaa. Joko tekoäly lajittelee postit? Kuinka ison palkankorotuksen johtaja saa, kun työntekijöitä on vähemmän ja postimaksuja nostetaan?
Kannattaisiko nimenmuutosta harkita? Ehkä Itelle?

Äänestä
  • Postin johtajahan vetää aivan uskomattomia palkkoja... Läpsii kärpäsiä kuoliaaksi toimistossa.. "eihän sitä muuten postin pääjohtajaksi pääsisikään".

    Voi jösses. Miettikäähän vähän, onko palkkansa ansainnut..!!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Nyt kaikki kipinkapin postille töihin.!! urpo ja purikka lupailivat kamalasti uusia työpaikkoja Suomeen..

Ai niin.. : ( Postikin ilmoitti juuri pistävänsä porukkaa pihalle..

Ja komukkafobiaisille tiedoksi, tottakai se on komukoiden syytä.. Hih...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu