Tapasin aiemmin kesällä yhden tytön. Tää tyttö on ensimmäinen mun kohdalle osunut tyttö, josta todella välitän. Hänen mukaan tunne on molemminpuolinen. Ennen häntä vain baarikaatoja(onpa ruma sana), joiden kanssa homma eteni ilman ajatuksia.
Kun tapasimme, melkein harrastimme seksiä. Kuitenkin yhteisesti päätimme olla harrastamatta seksiä silloin. Hän joutui menemään melkein toiselle puolen Suomea töihin. Nyt olemme tapaamassa.
No nyt alkoi jänskättään. Kun rakastelemme ensimäisen kerran ja tunteet pelissä, odottaako/haluaako nainen saada suuseksiä mieheltä. Vai onko se naisen mielestä "sopivaa", vasta hieman pidemmän suhteen jälkeen?
Tyhmää kysyä. Mutta nyt on tunteet ekan kerran matkassa ja haluaa toiselle parasta.
Parhaiten asia selviäisi puhumalla siitä hänen kanssaan. Mutta kysyn sitä silti naisilta täällä.
Kun tapasimme, melkein harrastimme seksiä. Kuitenkin yhteisesti päätimme olla harrastamatta seksiä silloin. Hän joutui menemään melkein toiselle puolen Suomea töihin. Nyt olemme tapaamassa.
No nyt alkoi jänskättään. Kun rakastelemme ensimäisen kerran ja tunteet pelissä, odottaako/haluaako nainen saada suuseksiä mieheltä. Vai onko se naisen mielestä "sopivaa", vasta hieman pidemmän suhteen jälkeen?
Tyhmää kysyä. Mutta nyt on tunteet ekan kerran matkassa ja haluaa toiselle parasta.
Parhaiten asia selviäisi puhumalla siitä hänen kanssaan. Mutta kysyn sitä silti naisilta täällä.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Vaikutuksen tietysti teet, kun järjestät naisellesi sen hekuman huipun jo ennen itse yhdyntää. Sormin tai suuseksillä, mikä luontevasti tilanteeseen tuntuu sopivan. Tuostakin on ehkä monenlaisia makuja, mutta minulla se ainakin tekee yhdynnästä huomattavasti nautinnollisemman... eikä tarvitse sitten harmitella jos se osuus jostain syystä jää lyhyeksi. Tokihan noita huippuja saa olla enemmän, jos järjestyy.
Ekalla kerralla sitä saattaa hieman jännittääkin, siis ekalla kerralla jonkun tietyn ihmisen kanssa, josta välittää. Siksi tuollainen aloitus helpottaa kovasti ainakin naista. Miehellehän se saattaa olla kidutusta, jos on kovastikin kiire =)
Jos joku nainen on selvästi eri mieltä, varoittakaa sitten keskustelun aloittajaa huonosta vinkistäni!
Sen lisäksi että suu seksi lisää nautintoa niin se myös liukastaa syljen ja sitten sen ansiosta että nainen kiihottuu enemmän.
Kuiviltaan sisään työnnetty voi olla kivuliasta sekä miehelle että naiselle.
Älä anna ekan kerran olla pikapano mitä molemmat katuu.
Jäin sitä vaan miettimään, että mahtaakohan tyttö olla tottunut suuseksiin? Uskokaa tai älkää, tämä maa on täynnä yli parikymppisiäkin tyttösiä jotka eivät koskaan ole kokeneet suuseksiä. Ehkä sun kannattaisin varovasti kautta rantain kysyä mitä mieltä hän on suuseksistä tai sitten vaan esileikin aikana hänen reaktioistaan yrittää tulkita onko suuntasi oikea.
Musta tuntuu, että suuseksi on nykyään jotenkin muodissa. Ei se aiemmin ollut niin yleistä tai ainakaan "avointa", tarkoitan sitä siis, että nykyään olen törmännyt usein siihen, että jätkät haluaa mieluummin/enemmän suuseksiä (usein peräti vain antaa!) kuin tavallista seksiä... Siis varsinkin tuoreessa suhteessa. Tosi outoa mun mielestä...mutta otan kyllä palvelukset mielelläni aina vastaan ;)
nuolemaan ruvetakkaan. Itse en ole koskaan naista nuollut ja pari kertaa on sattunut nainen, joka halusi minulta suihin.
Minä en liioin ymmärrä koko vouhotusta, joka on tullut pornofilmeistä muotiin. Monien mielestä seksi ei oo mitään ilman nuolemisleikkejä. Kummallista, suorastaan ällöttävää ja epähygieenistä. Kyllä aito seksi on parasta, kulli pilluun ja pulinat pois, heh
Ei se mikään hetkellinen muotioikku ole vaan se on varmasti tullut jäädäkseen.
Perinteisessä patriarkaalisessa yhteiskunnassa mies määrää kaikesta ja naisen tulee alistua. Tietoa ei saa ja asioista puhuminenkin on syntiä. Aikoinaan ihan yleisesti kuviteltiin, että naisen ei tarvitsekaan nauttia yhdynnästä eikä nainen siihen kenties ollut kykeneväkään. Naisen tehtäväksi oli annettu miehen tyydyttäminen ja lasten kasvatus. Naisen orgasmi? Jotakin tarua.
Maailma on muuttunut. Ehkä joidenkin miesten mielestä huonompaan suuntaan, kun eivät enää pystykään pitään naista nyrkin ja hellan välissä. Kas kun se ymmärtää silloin jopa häipyä. Minun mielestäni parempaan suuntaan, koska naisen kannalta parantunut seksin laatu näkyy myös minulle (olen siis mies) runsaampana ja aktiivisempana seksinä.
Selkein muutos seksikäyttäytymisessä on naisen omien halujen nouseminen pinnalle. Nainenkin saa haluta laatua ja paljon, paljon seksiä :-) Nainen ei saa orgasmia niin helposti kuin mies, ei ainakaan jos seksi tapahtuu vain miehen ehdoilla. Vain osa naisista saa orgasmin yhdynnässä. Paras tapa varmistaa, että nainenkin saa on tehdä se sormi- tai suupelillä. Sen jälkeen yhdynnässäkin voi onnistua paremmin.
Minusta suuseksin voi ja se kannattaakin aloittaa mahdollisimman varhain. Kieli on tarpeeksi hellä kapine klitorikselle, joten jos tyttö vaan osaa ohjata poikaa niin homma sujuu helposti. Tiedoksi tytöille, jotka eivät ole tykänneet, että ei poika opi sitä, jollei sitä neuvota kunnolla. Toinen juttu on jos poika ei tykkää tehdä sitä, koska pakottaakaan ei pidä.
Mies ylensä tykkää suihin otosta. Joillekin se on jäänyt ikuiseksi haaveeksi kun nainen ei halua tehdä sitä, mutta se ei ole toisaalta niin tärkeä asia kuin naiselle, koska mieshän saa aina tavalla tai toisella.
Tiedän, että nuorten keskuudessa monta kertaa seksielämä aloitetaan suuseksillä, mutta sitä ei edes lasketa vaan vasta ensimmäinen yhdyntä katsotaan "oikeaksi" seksiksi. Suosittelen suuseksiä ja muuta ei-yhdyntää lämpimästi kaikille ensikertalaisille. Se lähentää paria paremmin kuin yhdyntä eikä ole niin totista touhua.